• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Wizard Sececeklerin Dikkatine(ozellikle yeni baslayanlar)

emrekinka

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
13 Tem 2015
Puanı
1
Arkadaslar benimde charlarimin icinde wizard cleric var. Bu cardan cok cektim simdi size cektigim sikintilari anlatacam.

1. Envyler.

Ne zaman botu kursam kurdugum spotda envyler karsilasinca death yiyor. Ne yazikki envylerin vurus gucu cok fazla ve ayrica cok seriler. 3u bir anda cikinca envyler zaten 1. vurusta yere seriyolar 2. ye gerek kalmiyor. Earth fence bi ise yaramiyor.

2. Kosma.

Ilk basta Wizarda Bard yaptim sonra baktim ki giantlari kesemiyor. Yada yanina ardi ardina 2-3 tane mob gelince death oluyor. Sonradan mecburen clerice cevirdim. Bu seferde bardin kosma skillinden mahrum oldum. Bu oyun KOSMASIZ hic cekilmiyor. Kosma olmayinca kasarken yavas kasiyorsun. Mesafeler uzun zaten gorev tesliminde. Ayriyeten kacmaya calissan kacamiyorsun. Kosma iksiri alsaniz tanesi 250k ona gold dayanmaz.

3. Party

Bildiginiz gibi exp share partyleri kurulunca orda party moblar cikiyor. Ve onlari oldurmek icinde charinizin az damage almasi lazim. Cunku diger moblara nazaran daha uzun suruyor. Boyle bir partiye katildiginizda bu sefer moblara atak yapinca en yuksek vurus sizde oldugu icin mob direk size yoneliyor. Tek sansiniz parti uyeleri tarafinda buff almaniz. Bunuda her zaman bulmak kesinlikle mumkun degildir. Partilerde baska charlar adina iyi ama sizin adiniza kotu.

4. Robe

Bildiginiz gibi robe un fiziksel ataklari karsi defansi en zayif olan elbisedir. Wizardlarda robe giyiyor. Light armorda clericden giyebilir derseniz bu seferde zaten kosma skilli olmayan chariniz %20 daha yavas ve %20 daha fazla mp tuketiyor.

5. Unique

Wizardla uniqe kesmeniz mumkun degil. Ve bu oyunda en cok exp uniqeden gelir. Ayriyeten forgotten world flame deki boss uda kesmeniz mumkun degil.

En nihayetinde yeni baslayan arkadaslarin kesinlikle secmemesi gereken bir karekterdir. Sonradan cok pisman olurlar. Ben bunu sahsen yasadim tecrube ettim.
Eger illaki full int karekter istiyorsaniz S/S nuker yani shield sword dedigimizi nukeri secin. Wizarda nazaran vuruslari iyi hemde cok super defansi var. Ben kesinlikle yeni baslayan arkadaslarin full str karekter secmesini tavsiye ederim eskilerde tabi secebilir. Kendi adima sunu soyleyebilirim. Chineese olara bow/glaive ye yada nuker.. Europe olarakda rogue/bard veya warrior/bard. Geriye kalan charlar parti olmadigi muddetce sizlere cok sikinti cikarir.

Kimse sosun itemleri alinca hic bir sikinti cikmaz demesin. Her lvlde sosun item bulmakda cok zor satin almakda cok pahali. Hepinize iyi eglenceler dilerim

Birde soyle bir sorum var. Wizard/warrior deneyen oldumu hic? :cf:

Moderatörün son düzenlenenleri:
Wizzard kullanıyorsan sağlam bir aksesuarın olacak..Cleric ile set kesinlikle light armor olmalı..Wizzard kullananlar genelde pvp bile yapmaya cekinirler..Ama ben öyle wizzardlar tanıyorum ki adamı shield ve cleric rod elindeyken sabaha kadar dalsan indiremniyosun..O ise seni tek skilde indiriyor offering ile...Armorlarının iyi olmasına pek gerek yok fakat acc setin oyundaki en iyi setlerden olmalı...Silah ise oyundaki iyi setlere kayde değer bir damage vurabiliyosa süper bir charın var demektir..Başka bir tavsiye olarak wizzard warlock farklı bir oyun zevki yaratıyor..Setin kötü bile olsa elindeki silah değersiz bir silah olsada indiremiyeceğin pek char olmuyor..Warlock debuffları arkasından stun life control ve meteor bu vuruşa dayanabilecek pek kişi olamaz sw nin en iyisi ile kapışıyorsan bilemem tabi :)..Birde yediğin damagelarda giydiğin setin önemi 1 ise aksesuarların önemi 4 5 katı..Yani setin robe bile olsa aksesuarların iyi ise wizzard warlock olarak hiç çekinmeden pvp yaparsın...Wizzard bard olayına gelince arkan sağlam olmalı 1 e 1 pvp senin için hayaldir :) silahın iyiyse iyisindir başka ötesi yok..

Geri