• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Wizardry Online Beta İncelemesi Resimli (RecLast)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RecLast
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

RecLast

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
30 Ağu 2010
Puanı
65
Merhaba Arkadaşlar.

Bu gün size Wizardry Online ı Resimlerle anlatmaya çalışıcam. Oldukca fazla resim var Bu yüzden resimlere göre bi inceleme yapıyım diyorum yine. Başlamadan önce şöyle bi kaç konuda bilgi vermek isterim.

Wizardry Online Sony Online Entertainment'ın bir oyunudur. Non Target bir oyundur. Dungeonlara girip seviye atlanılmaya çalışılan bir oyundur. Fakat bu oyun Hardcore yani zor oyun severler için yapılmış bir oyun. Çünkü bu oyunda ölme sistemi biraz daha değişik. Öldüğünüzde Ruh oluyorsunuz ve tekrar hayata dönmek için çabalıyorsunuz bu da oyuna tam bir gerçekçilik katmış diyebilirim. Ayrıca bi zorlukla katmış Seviye atlamaya çalışırken bi yandanda hayatta kalmaya çalışacaksınız. Ölmeniz daha fazla zaman kaybına yol açacaktır gerçekten bu yönden muhteşem düşünülmüş. He bu arada bu bilgiyi vermeden geçmek istemiyorum. Oyun genel olarak konsol oyunlarına çok benziyor hatta ayarlarında Konsol ayarları var yani eğer gamepad'iniz varsa oyunu oynayabilirsiniz. Şöyle basitce bi bilgi verdikten sonra linklere geçelim ;

Resmi Site ; Tıklayınız
Üyelik Sitesi ; Tıklayınız
Download Sitesi ; Tıklayınız

Dikkat : İndirme yapmadan önce betaya katılmış olmalısınız aksi takdirde oyuna giremezsiniz. Boşu boşuna indirmek istemiyorsanız betaya kabul edildiğinizden emin olun :s=2:

Linkleride verdiğimize göre Resimlerle incelememize geçebiliriz ;

Burası karakter ekranımız. Benim gördüğüm 4 yada 5 farklı ırk ve 6 tanede sınıf olması lazım. Irklar arası savaş olurmu bilmiyorum fakat çok güzel karakterler var bu yönden + puan verdik. Sınıflar da yeterli geldi bana beta için gayet güzel.
wizardryonline201211032.jpg

Maxigame Ailesine selamlar diyor burda kızımız :s=2:

Şöyle bi resim çekileyim ^^

Bana en güzel gelen yanı hareketlerdi. Tam olarak ne denir aklıma gelmedi şuan oyun içi yaptığı gülme ağlama vs hareketler karaktere öyle bi eklenmişki aşık oldum diyenbilirim. Harika olmuş hareketler işte bi kaç tanesini gösterelim :)

Şşşş!! Uyuyor rahatsız etmeyin :s=2:

Namaz bile kılıyor yani !

Hareketleri şöyle bir hepsini denedikten sonra oyunda bi kaç as görev var onları tamamladık git gel yaptık hikayeyi biraz anlattı. Aslında baya bi anlattı bu anlatımda ben baya sıkıldım hatta elim klavyeden falan düştü sıkıntıdan :s=1: Her neyse hikaye bitti ve ilk Dungeonumuza girebildik sonunda. Konsol oyunlarını andıran bi sistem var oyunda gerçekten yukarıdada bahsettiğim gibi bunu nerdenmi anladık ahada bu resimden :s=2:

Kapıyı F ye basarak tutuyor ve ileri doğru gidersek açıyor geri gidersek kapatıyor. Çok güzel bir sistem gerçekten. Konsol oyunlarına benzemesi bu yüzden işte ^^

Derken ne olduğumu bile anlamadan bi odaya girer girmez öldük. Ne oluyo demeye kalmadan neden öldüğümüzü anladık "akıllı ol ölürsen bir daha dönmek için çok uğraşırsın " demeye getiren bir görevmiş meğer :s=3: Reslenmeyide öğrendik bu sayede.
Öldüğünüzde bu şekilde hayalet oluyoruz.

Bu reslenmeye geldiğimiz yer. Hemen ilerimizdeydi.

Burasıda reslendiğimiz bölüm. Bi dolu şey söylüyorlar kim bilir ne diyor :s=16:
wizardryonline201211032t.jpg

Derken biraz ilerledikten sonra lwl böyle bir yere geldik ve bize lwl atlattı. Şöyle bi skill verip devam ettik dolaşmaya.

Bir Zombie gördük önümüzde WarZ den sonra korkmuyoruz artık zombilerden dururmuyuz daldık tabiki :s=1:

Derken biraz daha ilerledik aynı şeyi bi kez daha gördük acaba yinemi lwl atlatıcak derken sadece exp dolduğunda lwl atladığımızı anladık :s=3:

derken şöyle bi merdiven gördük bakalım tırmanma özelliği nası bişey dedik ve birde oraya doğru çıktık. Tırmanmakda karaktere tam uydurulmuş fiziksellik gerçekten şahane :s=16:

Dolanmaya devam ederken bir kutu gördük bi açalım dedik ve zehirlendik fazla merakın iyi olmadığını bu oyunda bir kez daha anlamış olduk ^^

Derken böyle devam ettik bolca zombie öldürdük.

Sonra dolanırken bi oda gördük ve birşeyi daha farkettim. Fazla dolanmakda iyi değil bu oyunda çünkü bi dolu tuzak var ve o tuzaklarda böyle ölüyorsunuz :D Tekrar hayalet olduktan sonrada bi ara vermenin zamanı geldi dedim kapattım oyunu incelemeye koyduldum :s=2:

Ölü kapanışımızıda yaptıktan sonra oyun hakkında kısaca bi özet geçelim ^^
Oyunun efekleri, Karakterleri,modellemesi,özellikle fiziği gerçekten harika. Sesleri hep aynı gibi geldi bana bu yüzden pek hoşuma gitmedi fakat moblara yaklaştığımızdaki gerilim sesi fena değildi. Oyun genel olarak güzel grafik ve kalitesi hoşuma gitti benim açıkcası.Sony denden böyle bir oyun beklenebilirdi zaten. Fakat dungeon olması oyundan bi çok kişiyi soğutacağını düşünüyorum. Çünkü Vindictus gibi bir oyun bile kendinden sıktırıyorsa Dungeon oyunlar tutmuyor demektir. Konsol oyununa benzemesi ve Hardcore olması sayesinde hatta ölme sistemi ile farklı bir oyun olduğunu gösteriyor belki bu yüzden çok daha fazla tutulacak bir oyun fakat Dungeon olması yine büyük bi kayıp olacak ne yazıkki. Böylece anlatımımı bitiriyorum. Soru ve görüşlerinizi konu altında belirtirseniz memnun olurum. Herkese Keyifli Oyunlar.

RecLast

Son düzenleme:
Eline sağlık adaş uğraşmışsın baya.

Oyunun efekleri bence gayet güzel arkadaşlar :) Ordan öyle gözüküyor olabilir fakat oyun efekleri ve fiziği gayet güzel 2GB lik bi oyuna göre hoş :)
@Teşekkürler adaş :)

Geri