• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of Tanks (WoT) Destroyer Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

İyi bir Tank Destroyer olabilmek için öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor.Taretiniz dönmediği için arkanıza çıkan bir düşmana karşı şansınız neredeyse yok.Dikkatinizi çekiyorsa neredeyse yok diyorum. Bunun için bazı tedbirler alabilirsiniz.Mutlaka kamuflaj alın.Ve her zaman mürettabatınızın ilk yeteneğini tamir yeteneğini yapın.Her oyun yanınızda tamir kiti bulundurmanızı söylemiyorum bile onu zaten biliyorsunuzdur.Oyunda konum alırken öncelikle iyi bir çalılık bulun.Mümkünse 2 tarafınız çevrili olsun.Haritalarda dolaşırken belli başlı noktalar var zaten.Direk oraya gidin ve bekleyin.Mutlaka ilk tankı siz alırsınız.Spotçularınızı oyun boyunca izleyin ve onları koruyun.Bu sizin göreviniz.Bir spotcunun ne kadar önemli olduğunu anlatmıyorum bile. Şimdi geçelim tanklara;

Dönen taretleri olmadığı için, yapıları daha sağlam ve bu sayede aynı sınıftaki Tanklara göre daha güçlü topları, daha iyi aim hızları, daha isabetli atışlar yapmaları, auto aim'le hedef değiştirirken aim seviyesini koruma ve daha iyi mermi doldurma hızları gibi avantajlar söz konusu. Üstelik, özellikle light TD'lerin, mesela Hetzer'in silueti çok küçük olduğundan, görülebilirlikleri oldukça az(etrafınızda çalı varsa görülmeden burnunuzun dibine gelebilirler. SPG'ler dikkat etmeli). Ayrıca, hasar alacak bir taretleri de yok. Tankların tareti kötü vurulursa, top hiç dönemeyebiliyor. TD'de en azından belli ölçüde dönüyor.

Taret olmamasının dezavantajıysa, çok az dönüş açısına sahip bir topla savaşmanız demek. Topu ortalama 20 derecelik açının ötesinde döndürmek içinse aracı da döndürmeniz gerekiyor ki, bu da yakın mesafe savaşlarında tamamen etkisiz kalmanıza bile yol açabiliyor (size toslayıp yapışık kalarak dönmenizi engelleyen tanklar, mermi veya toslamayla parçalanabilecek palet sonucu dönememek vs. Veya, bina arkası vur kaç savaşları TD'yle nerdeyse olanaksız). Bunun yanında, topla beraber aracı döndürme gereksinimi, zırhınızın daha ince olduğu yan ve arka tarafınızı diğer düşman araçlarına vermenizi gerektirebiliyor. Tanklar gibi, düşmanın çok olduğu yere ön zırhı verip taretle diğerlerini avlama türü esneklikler yok.

Alıntıdır.

Geri