• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of Tanks (WoT) Para Harcamadan Tank Kasma Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu oyuna başlayalı tam 2 sene 8 gün oldu. Oyuna şimdiye kadar sadece 25TL para harcadım. Bununla da indirim zamanı garaj yuvası açtım. Kenara ufak ufak attığım birikimle yakın zamanda bir 80TL daha harcayacağım.

Bu süreye bakılırsa hemen hemen hiç para harcamadım denebilir.

Çok fazla tier10 tankım da yok belki ama, 4-5 dal haric bütün milletlerin çoğunlukla 9. bazılarının da 8. tierini açmış bulunmaktayım ve gelen indirimlerle birlikte bu tankları satın alıyorum.

Onun haricinde birçok tier6 ve tier8 alay tankları kendine ait mürettebatlarıyla hazır durumda.

Bu güne, bu kadar az para harcayarak, oyunu oynarken geliştirdiğim belli başlı yazılı olmayan kurallarla geldim. İşin güzel tarafı 2 senenin ardından bu kuralları çiğnediğim takdirde, yani "yeter artık biraz para akıtayım" dersem hızlıca birçok tier 10 tankı açabilecek noktaya gelmiş olmam.

Peki nedir bu kurallar, toparlayabildiğim kadarıyla yazıya dökmek, sizlerle de paylaşmak istedim:

İlk genel kural ve az da olsa para verebileceklerle başlayalım;

- Oyuna para vermemeyi ilke haline getirin bu sık sık kendinizi frenlemenizi sağlayacaktır ama hiç para vermemeniz gerektiği anlamına gelmez. Çok gerekli anlarda yılda 30TL yi geçmemek şartıyla harcama yapın. (rakam kişiden kişiye değişir)

- Daha çok harcama yapma şansınız varsa 1ay pre alın tank kasın, 2 ay pre almayın tier5 düz veya varsa tier5-8 pre tankla para ve mürettebat kasın. En iyi para kasan tanklar tier8lerdir. Ancak 2k oyun oynamadan almayın.

- Harcama yapabilecekseniz 6 aylık veya 1 senelik olarak indirim zamanı alım yapın.

- Pre tankı indirimde alın.

- İleri tarihte oyun içi görevden almayı garantilediğiniz bir pre tank varsa ve o tarihe kadar tank indirime girerse, sitedeki mağazadan altın satın alın (veya olanı harcayıp), tankı oyun içi mağazdan satın alın. İndirim bittiğinde görevi tamamlarsanız fazladan altın kazanmış olursunuz.

Örnek olarak, 5000 altın değerindeki bir tank verilecek, görevi bitirme yolundasınız ve görev 3 gün sonra bitiyor. Tank ise %50 indirme girdi ve indirim 2 gün sonra bitiyor. Kasanızdaki 2500 + 300(garaj yuvası)= 2800 altını harcayın. İndirimin bitmesini bekleyin ve ardından görevi tamamlayın. Görev bittiğinde hem bu tank garajınızda olacak hem fazladan garaj yuvanız hem de 5000 altınınız kasanızda olacak. Kasanızda 2800 altın varken şimdi 5000! (Bu örnek geçmişte 2kez yaşandı. Bunu yaparken dikkatli ve projeden emin olun. Kesinlikle kural dışı birşey değildir endişe etmeyin WG nin bir stratejisi, düzgün uygularsanız kârlı çıkarsınız.)

Gelelim hiç para harcamamaya;

- Pre hesabınız yokken tier7 üstü kastığınız tankların sadece x2 sini alın. Sonra para kaybetmediğiniz-kazandığınız ya da en azından çok az para kaybettiğiniz tanklarla oynayın.

- Tier8 dahil 8 den sonraki tanklarınızı sadece ama sadece indirimde satın alın. İndirim yoksa, 8in deneyimini açın, 7yi satın ve indirim gelene kadar yeni bir ağacı kasmaya başlayın, böyle devam edin. Düşük tierler kolay kolay para kaybettirmez. Her 15 günde bir, bir milletin bir dalından tier 8-9-10 tanklara indirim gelir.

- Aynı anda 3ten fazla tank kasmayın.

- Oyunun görevlerle ve başka şekillerde verdiği tier8 premium tankları kazanmaya çalışın. (ben başlayalı 2 adet verildi. 3. yolda)

- Oyunun görevlerle ve başka şekillerde verdiği tier7 premium tankları kazanmaya çalışın. (ben başlayalı1 adet verildi 2. yolda)

- Koddan çıkan ya da oyunun hediye ettiği premium tankları mutlaka elizde tutun. (onun sayısını ben bile unuttum bendekiler 15 adetten fazla sanırım, tier 2den5e)

- Tier kaç olursa olsun asla pre tank satmayın!

- Mümkünse indirimdeki tankı da satmayın. İstiyorsanız indirimi bitince satarsınız.

- Garaj yuvası için 2. seviye bile olsa pre tank satmayın. Yarın öbür gün aynı pre tankı görevden kazanma şansınız olduğunda bu defa görevi tamamladığınızda tankın kendisi garajınızda olduğu için tankın altın olarak değerini kasanıza gönderirler ve garaj yuvası hediye ederler. 1 garaj yuvası açacağınıza doğru şartlarda 4-8 garaj yuvası açma şansı yakalamış olursunuz. (örneği yakın zamanda yaşandı)

- Pre tank yoksa tier5 ile para kasın ama tier5 inizde, sonraki tankın mürettebatını kasın. Mürettebat penaltısını havalandırma vs ile giderin. (forumda hangi tier5 lerin iyi para kazandırdığını araştırıp bulabilirsiniz.)

En önemli maddeler;

- Hem "world of tanks" hem de "world of warplanes" forumlarında yapılan yerli yabancı takip edebildiğiniz bütün yarışmaları takip edin. (WowP den kazandığınız altınlar aynı zamanda WoT a da yüklenir)

- Kendi şehrinizde yapılan wot toplantılarını kaçırmayın, hem çok eğlenirsiniz hem de buradan kod kazanabilirsiniz.

Ben bütün bunlardan şimdiye kadar 6 aylık pre hesap ve 1 adet T34 kazandım. kasada 9000 e yakın altınım var. (biraz daha biriktirip indirim gelirse en az6 aylık pre hesap alacağım örnek olarak)

- Görevlerden gelen pre hesapları kaçırmamaya çalışın. Yoğun oynadığınız, (örneğin haftasonu) günlere denk getirin.

- Etkinliklerden kod takip edin ve klanınızla kaynağı paylaşın. Siz paylaştıkça onlar da sizinle paylaşacaktır.

- Kodunuz varsa yoğun oynadığınız günlerde kullanın.

Serbest deneyim;

- Serbest deneyiminizi tank atlatmak için harcamayın. İlla harcayacaksanız, Tier8 dahil 8den sonra top açmak için harcayın, çok hasar çok para demektir.

- Serbest deneyiminiz sizin kurtarıcınızdır, çoğunlukla şu durum için harcayın; 5-6tier üstü kastığınız tankın yarın indirime gireceğini öğrendiniz fakat henüz xp olarak açamadınız, bu durumda indirimin son gününe kadar tankı kasın ve son gün, serbest deneyim ile açıp satın alın.

Alternatif bir örnek olarak tier8 pre tanka dönüştürülecek ingiliz seviye10 tankını kasıyorsunuz, diyelim ki patch(güncelleme) yarın ama sizin artık kasmanız mümkün değil, serbestten harcayın. Serbestiniz olmasa, bir pre tanktan olacaktınız! Tabi ki tankı satın alacak paranız ve en az 1 kere de oynamanız gerekiyor. (bendeki serbest deneiym şu anda 250.000 küsür.)

- Xp her zaman artıya gider ama para eskiye de gider unutmayın, para xp den önemlidir.

- Altınla asla deneyim dönüştürmeyin.

- Altınla asla para dönüştürmeyin.

Ekipmanlar;

- Ben gerektiği bariz olmadıkça veya sonraki tanka yaramadıkça, tankların motorlarını ve telsizlerini satın almıyorum ancak öyle tanklar var ki, son motoruna telsizine kadar açmak zorundasınız bu size kalmış. Ancak son topları açmaya çalışın.

- Havalandırma, top sürgüsü vs ekipmanlarını sadece indirim zamanı alın.

- Garaj yuvasını sadece indirm zamanı alın. (bir ara 100 altına kadar düşmüştü fiyatı. 150 altın idealdir satın almak için.)

- Sürekli oynayacağınız hiç satmayacağınız tankların kamuflajını indirim zamanı altınla satın alın.

- Kısacası herşeyi sadece indirm zamanında alın.

- Tankın üzerine boyanan kamuflajlardan çoğunlukla sadece yaz kamuflajını 7 günlük periyodlarla alın. İndirime girerse 30günlük alın ancak, tankı 30 gün oynayacağınıza emin olun.

- Görevlerden gelen, yangın söndürücü vs. asla satamyın. Uzun vadede kesinlikle satmaktan daha çok kârlı olacaktır.

- Çok sıkıştığınızda deponuzdaki eski tanklara ait, kendi tanklarınıza uyumlu olmayan top taret vs satın ama bunları her defasında biriktirin ve son çare olarak düşünün! Bol keseden harcarsanız çok gerektiğinde deponuzu boş bulursunuz.

- Çoğunlukla uzun vadede düşünün ve gerekmedikçe satmayın biriktirin, parayı ve serbest deneyimi doğru anda kullanın.

- Kısa vadede ise sadece özel durumlarda uyanık olun; Örneğin yapacak birşeyiniz yok pre hesap pre tank yok ve hafta sonu etkinliğinde seviye 5 bir tanka %50 savaş ganimeti görevi geldi. İşte şimdi elinizdeki parayı ve serbest deneyimi, hatta varsa pre kodu kullanma vakti. Alın o tankı, fulleyin, bütün haftasonu oynayın, Hatta o tank etkinlikten dolayı indirime de girmiş olabilir. İşinizi bitirin ve etkinlikle beraber indirim de bitince tankı satın.

Arada da istiyorsanız öteki tanklarınızı 1er2şer maç kasın.

Aklıma gelenleri listelemeye çalıştım. Daha önce böyle bir konu açılmıştır belki ancak bunlar tamamen kendi deneyimlerime dayanmaktadır ve benim bakış açımı yansıtmaktadır.

Bu şekilde oynamanın dezavantajları da yok değil. Özellikle çok fazla tank değiştirdiğiniz için istatistikleriniz düşebilir. Tier 10lara ulaşmanız uzun sürebilir, ancak her durumda para harcamadan zaten bu uzun sürecektir.

Yine de kendinize en uygun tankı bu süreçte bulmuş olacaksınız ve o tankla oynarken, istatistikleriniz, karşınızdaki rakibi şaşırtacaktır.

Aynı şekilde rakibinizdeki tankı da oldukça iyi tanıyor olacaksınız.

Konuya dönecek olursak, her durumda, az para harcayarak eğlenceli bir oyunu oynamış olacaksınız.
Alıntıdır.

Geri