• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World Of Tanks (WoT) Spg rehberi maç kurtaran hoş taktikler ve sabır

mavidefter

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Tem 2011
Puanı
0
Evet arkadaşlar bu başlıkta sizlere spg kullanımıyla ilgili kendi tecrübelerimden oluşan bir rehber hazırlamak istedim.Oyuna yaklaşık bir ay önce başladım, ve şunu anladım maç spg'yi kullanabilenin oluyor.Yeni başlayan arkadaşlar için spgnin kısa bir tanıtımını yapayım.Spg(Türkçesi kmt kundak motorlu topçu) ya da yaygın ismiyle artilery oyunun en sağlam hasar veren en uzun reload süresine sahip olan ve en dayanıksız aracıdır.Spg diğer tanklara ya da tank destroyerlara benzemez.Hedefine kuşbakışı bir görüntüyle saldırır.Bu da demek oluyor ki spg kulanırsanız battal gazilik yapmaya kalkmayın anında harcanırsınız yiyeceğiniz küfürler de cabası olur:hsml:.Şimdi gelelim spg kullanırken kullanacağımız taktiklere maç başlayınca öncelikle haritanın köşelerine çalının çırpının içinde pusun yani light tanklar size ne ulaşabilsin ne de sizi tespit edebilsin.Eğer ligth tankla karşılaşırsanız onu ilk atışta vurmaya çalışın yoksa yüksek bir ölürsünüz.Kendimize iyi bir yer bulduktan sonra kuşbakışı moda geçip düşman karargahı civarını en geniş alanı görebilecek şekilde ve V tuşuna basarak gözetleyin, bunun amacı ateş eden bir artilery nin mermisinin izini görerek atış yaptığı yeri tespit etmektir. eğer atış yapan düşman spg sinin yerini tam olarak tespit ederseniz mermi izinin başladığı yere nişanlayın ve tamamen odaklanıncaya kadar bekleyin. sonra yollayın mermiyi . Bammm 1-0 öndesiniz. Varsa diğer spg lerin yerini de tespit edin ve ayni taktiği uygulayın böylece takımınız korkunç bir avantaj sağlar.(( heavy tankımla defalarca spg ler tarafından öldürülmüş biri olarak söylüyorum:angry:)) Ondan sonrasında ise arkadaşlarınızın tespit ettiği diğer tanklara yönelin eğer birçok hedef tespit edilmişse önceliğiniz her zaman heavy tanklar olsun.Çünkü heavy tanklar hem cüsse olarak büyük hem de hızları diğer tanklara düşük hem de en tehlikeli tank grubudur; nişan aldığınız tankın bir de paleti kırıksa oh ballı börek göstere göstere patlatırsınız. Spg kullanırken sahip olmanız gereken en büyük erdem sabırdır. Sakin olun hedefi gördüğünüzde aracın tam olarak nişan almasını bekleyin aksi halde dağları taşları vurursunuz siniriniz bozulur :)) Şimdi gelelim hangi ülkenin spg aracını seçmeye ben almanları aldım ş,iddetle de öneririm. Çünkü 4.sevye araç olan grille den itibaren haritanın bir köşesinden en uzak köşesine kadar menzile sahip oluyorlar böylece haritanın köşesine geçip ağalar paşalar gibi tank patlatabiliyorsunuz:)) atışları da çok iyi. Zaten 2. dünya savaşında da en güçlü ülke almanyaydı haliyle alman araçları da genel olarak iyi, bu durum kendini spglerde de gösteriyo.Son olarak tech tree de spg nizi geliştirirken hiç radyoyla süspansiyonla uğraşmayın bir sonraki tier e geçmeniz için hangi yükseltme gerekiyorsa onu yapın geçin inanın bana radyo menzili süspansiyon falan spgler için o kadar da hayati bir gereklilik değil tabi bu sizin keyfinize kalmış bir şey. inşallah size yararlı olabilmişimdir bu arada oyundaki adım da mavidefter isterseniz ulaşın bana bir kaç haftalığına(sonra okul iş güç derken oyun moyun oynanmıyor::))) beraber takılabiliriz:))

SPG'nin mantığı basittir. Maç başlar güzel çalılık bir köşe bulursun ve hemen dibinde scout bitmesin diye dua edersin. Eğer rakip takımın scoutlarını çabuk temizleyebilirlerse maç sonuna kadar hayatta kalabilmek mümkündür. Yeni başlayanlara ve sabırsızlara tavsiyem kesinlikle amerikanlar ile başlamayın oyuna, çok isyan edersiniz. Sovyet kmtleri güzel, eğer kasma konusunda biraz sabrederseniz daha düşük hasara ancak daha çabuk reload süresine sahip fransız kmtlerini kasabilirsiniz.

Geri