• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of Tanks (WoT) Turnuvalar: Takım Oluşturma Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Kılavuz: Takım Oluşturma

awards.jpg

Genel bir kural olarak, Wargaming tarafından düzenlenen turnuvalar, oyunculardan oluşan takımlarla oynanır ve bu takımlar grup klasmanına geçmek için eleme turlarında birbiriyle savaşır. Takımlar grup klasmanından sonra finallere geçer ve sonunda kazananlar ün ve zafere giden yolda savaşır.

Takım nedir? Bir takım, özel bir turnuvaya katılmak üzere bir araya gelen ve World of Tanks hesapları bulunan bir grup oyuncudur.

Takımlar çeşitli büyüklükte olabilir, ancak genellikle 7 veya 14 aktif oyuncu ile birkaç yedek oyuncudan oluşur. Her takımın bir takım kaptanı olmalıdır. Basit mi görünüyor? Çünkü zaten basit!

Özel bir turnuva için gereken takımın tam büyüklüğü için, katılmak istediğiniz turnuvanın kurallarını dikkatlice okumanız önerilir.

Peki, şimdi de takım oluşturmaya başlayalım!

1. Adım:

Turnuvalar sayfasına gidin ve giriş yapmış olduğunuzdan emin olun.

2. Adım:

Katılmak istediğiniz turnuvayı, turnuvanın adının üzerine sol tıklayarak seçin.

how_to_create_a_team_1.jpg

3. Adım:

Turnuvanın kurallarını okuyun. Kuralları dikkatlice okuduktan sonra “Katıl” düğmesine tıklayabilirsiniz.

4. Adım:

Katıl” düğmesine tıkladıktan sonra, “Takım Oluştur” olarak adlandırılan başka bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeye tıklayın!

5. Adım:

Takımınızı oluşturun.Bu pencerede şunları yapmanız gerekir:

• Bir takım adı girin.Bir takım adı girerken lütfen çok dikkatli olun, çünkü adlar siz takım oluşturma işlemini bitirdikten sonra değiştirilemez.Takım adı herhangi bir Wargaming kural ve yönetmeliğini ihlal edemez.
  • Takım kaptanının e-posta adresini "iletişim kurulacak kişiler” alanına girin.Alternatif olarak bir forum bağlantısı girebilirsiniz.
  • Bir takım açıklaması oluşturun.Takım açıklamasının karakter sınırı vardır, bu nedenle açıklamayı çok fazla abartmayın!
  • Ayrıca “Katılma şifresi” alanına bir şifre girerek takımı "kapalı" hale de getirebilirsiniz.Bunu yapmaya karar verirseniz takıma katılmak isteyen her takım üyesinin takımın bir parçası olmak için şifreyi girmesi gerekir.Bu istenmeyen katılımcıların sayısını sınırlandırmanın güvenli bir yoludur ve isteğe bağlı olduğu halde her takım liderinin takımı için bir şifre oluşturması önerilir.
  • “Oluştur” düğmesine tıklayın!Hepsi bu!Takımınız artık oluşturulmuştur ancak hiç üyesi yoktur ve turnuvaya katılmak için birkaç ek adım gerekmektedir.

6. Adım:

Takımınızı oluşturduktan sonra üst kısmında takımınızın adı bulunan, aşağıdaki sayfaya benzer bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Takımınızı sağ taraftaki “Takımı Değiştir” düğmesine basarak değiştirebilirsiniz. Takım adının değiştirilemeyeceğini lütfen unutmayın!

7. Adım:

Tamam, yanlış bir şey yaptınız ve takımınızı değiştirmeniz gerekiyor!Endişelenmeyin, bu her zaman olur ve yanlış bir takım adı oluşturmadığınız sürece her şey yolundadır!Takım değiştirme penceresi aşağıdakine benzer şekilde görünür.

Şu alanları değiştirebilirsiniz:

• İletişim kurulacak kişiler
  • Açıklama
  • Katılma şifresi
Ayrıca oyun yöneticisine (e-Spor ekibi) de mesaj yazabilirsiniz.

İstediğiniz alanları değiştirdikten sonra, lütfen “Kaydet”e tıklayın. İşte bitti!

8. Adım:

Tüm değişiklikleri kaydettikten ve takımınıza en az bir oyuncu katıldıktan sonra aşağıda görünen ekranı görürsünüz.

Bu ekranda aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

Takım Kaydını Kapat: Bu düğme şifreleri olsa bile ilave oyuncuların takıma katılmasını engeller.

Turnuvaya Başvur: Bu düğme Wargaming tarafından düzenlenen bir turnuvaya katılmanızı sağlar.Bunun mümkün olması için, aktif bir (kayıtları açık) turnuva ve takımın dolu (özel turnuvanın kurallarıyla belirtilen minimum oyuncu sayısına sahip) olması gerekir.

Takımı Sil: Takımı sevmemeniz, tüm oyuncularınızı kaybetmeniz vb. durumunda bu düğmeye tıklayarak takımı dağıtabilirsiniz.

Takımdan Ayrıl: Bu düğme oyuncuların takımdan, takımı tamamen dağıtmadan ayrılabilmeleri için kullanılır.Düğmeye tıkladıktan sonra artık takımın parçası olmayacaksınız.

Kaptan Olarak Görevlendir: Bu düğme her takım üyesinin yanında görünür.Bu düğmeyi yalnızca takım kaptanıysanız görebilirsiniz ve bu düğmeye tıkladığınızda takım kaptanı statünüzü kaybederek bu statüyü başka bir takım üyesine devredersiniz.

Sil: Bu düğme bir takım üyesini takımdan çıkarır.Bir takım üyesini takımdan çıkarmak isterseniz tam bir takım listesine sahip olduğunuzda liste uzun olduğundan, doğru düğmeye bastığınızdan emin olun.

Turnuvaya Başvur” düğmesine bastığınızdan emin olun.Bunu yapmazsanız takım onay sürecine girmez ve turnuvaya katılamaz!

Yasal Uyarı: Yukarıdaki kılavuzun genel olduğunu ve karşılaşabileceğiniz her turnuva için geçerli olmayabileceğini lütfen unutmayın. Kılavuz yalnızca Wargaming turnuvaları için geçerli olup, herhangi bir 3. tarafın düzenlediği turnuvalar için geçerli değildir.

Geri