• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of Warcraft Başlangıç Rehberi (WoW Başlangıç Rehberi)

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

2aihmyw.jpg
Merhabalar,

Bu yazımızda World of Warcraft oyununa nasıl üyelik açılır, oyun nereden indirilir, cd-key ve pre-paid kartlar nasıl eklenir bilgiler gibi soruların cevaplarını vereceğiz.Bu konuda rehber yazıyor olmamızın nedeni bu konuda çok fazla yeterli bir bilginin olmaması. Özellikle yeterince ingilizcesi olmayanlar ve online oyun konusunda tecrübesiz olan arkadaslarımız oyuna başlarken çok fazla sıkıntı yaşıyorlar. Umarız hazırladığımız bu rehberle onlara yardımcı olabiliriz. (Rehberimiz sürekli güncellenmektedir.)

World of Warcraft dünyanın en çok oynanan Pay for Play ( yani aylık ücret ödemesi olan ) oyunudur. Son açıklanan rakamlara göre tüm dünyada 8 Milyon aktif oyuncusu bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu sayı 11 - 12 milyon oyuncu sayısını bile görmüştü.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu oyunu oynayabilmek için her ay yaklaşık 35 lira gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra oyuna başlayabilmeniz ve üyelik açabilmeniz için de başlangıçta ve ilerde seviye atlayabilmek için, son seviyeye ulaşabilmek için eklenti paketlerini almanız gerekiyor. Oyuna başlamanız için gerekli olan seyleri söyle bir toparlarsak ;

15dku2p.jpg
World of Warcraft Classic ( Battle Chest ) CD Key : Bu sizin oyuna başlayabilmeniz için satın almanız gereken oyun. Yaklaşık fiyatı 30 lira kadar. Bu oyunu satın alıp hesabınızı aktifleştirdiğinizde, 80. seviyeye kadar yükselebiliyorsunuz. Bu paketi aldığınızda 30 günlük oynama süresi de size hediye ediliyor. Oyunu oynamaya başlamak için bunu satın almanız yeterli. Aşağıdaki linke tıklayarak en uygun fiyata World of Warcraft'a sahip olabilir ve oyunu indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.
World of Warcraft Satın Al

15oih77.jpg

World of Warcraft Cataclysm Eklenti Paketi : ARTIK ÜCRETSİZ Bu bir eklenti paketi. Yani bunu satın alabilmeniz için öncelikle aktif bir hesabınız yani World of Warcraft Classic CD Keyini önceden almış olmanız gerekiyor. Bu oyunun fiyatı yaklaşık 30-35 TL civarlarında. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte artık WoW Cataclysm de Battle Chest'de bulunan oyunlar arasına eklendi. Yani artık World of Warcraft Classic CD-Keyine sahip olan oyuncular Cataclysm'e bedava sahip olacaklar. Bu eklenti paketi ile birlikte 2 tane bölgeye gidebiliyorsunuz ve 85. seviyeye kadar ulaşabiliyorsunuz. Ne yazık ki bu eklenti paketi yanında oyun süresi hediyesi vermiyor.

rh7bqf.jpg

World of Warcraft Mists of Pandaria Eklenti Paketi : Artık Ücretsiz Bu da oyunun 4. eklenti paketi. Bu eklenti paketi de artık Battlechest'e dahil yani ÜCRETSİZ. Oyunda yepyeni bir bölgeyi ziyaret edebiliyor ve yeni Monk sınıfıyla oynuyabiliyorsunuz. Ayrıca 90. seviyeye kadar ulaşabiliyorsunuz. Bu eklenti paketinin fiyatı ise 70 TL civarında.

World of Warcraft Warlords of Draenor Eklenti Paketi:

5nvept.jpg

Oyunun 13.11.2014 tarihinde çıkan son eklenti paketidir. Günümüzden 35 yıl öncesine gidip Outland'i eski halinde görebilmemizi sağlayan bu eklenti paketini kullanabilmek için öncelikle World of Warcraft BattleChest'e sahip olmanız gerekiyor. Warlords of Draenor ile 100. seviyeye kadar ulaşabilirsiniz. Ayrıca Warlords of Draenor'u satın aldığınızda bir karakterinizi otomatik olarak 90. seviyeye ulaştırabilirsiniz. Eklentinin fiyatı 100 TL kadardır. Aşağıdaki linkten en uygun fiyata bu eklenti paketini elde edebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi WoW Classic ile oyuna başlayabilirsiniz. Seviye sınırlarına ulaştığınızda yeni eklenti paketlerini alarak devam edebilirisiniz. Yani hepsini bir anda alıp bütçenizi sarsmanıza gerek yok.

Önemli olan şey ise, birçoğunuzun aklından geçen ” Bu oyun bu kadar parayı hak ediyor mu ” sorusudur. Bunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. Kimileri WoW'un en iyi döneminde olduğunu kimileri ise WoW'un öldüğünü iddia etmektedir. Fakat ne olursa olsun bu oyun halen daha milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. İşte burada sizin görüşünüz önemli. World of Warcraft oyununu satın almadan önce ücretsiz deneyebilirsiniz. Ücretsiz olarak 20. seviyeye kadar ulaşabilir ve oyunu test edebilirsiniz.

Ücretsiz sürümde birçok kısıtlama ve engel var ama yinede hoşunuza gitmeyeceğini düşünüdüğünüz birşey için para harcamamalısınız. Oyunu ücretsiz denemek için tek yapmanız gereken eu.battle.net/wow/en adresinden bir üyelik açmak.

Şimdi detaylı bir biçimde; Nasıl üyelik açılır ?” “Oyun nereden indirilir ?” CD Key “PrePaid Kart Nasıl Eklenir?” ”Kredi Kartı Nasıl Eklenir ?” anlatalım.

Üyelik Açma

1) İlk olarak internet tarayıcımızdan eu.battle.net/wow/en adresine gidiyoruz. Yeni bir üyelik açmak için sağ üst köşede bulunan Create an Account ‘ a tıklayoruz. ( Giriş yapmak için Log in butonunu kullanıyoruz )

i5rof8.jpg

2) Karşımıza gelen ekranda üyelik bilgilerimizi doğru ve unutmayacağımız bir şekilde dolduruyoruz. Doğru bir şekilde doldurmanız çok önemli çünkü ileride hesabınızla ilgili bir problem yaşarsanız ( sifre unutma hacklenme vb ) bu bilgiler sizlere tekrar sorulacak ve onay alındıktan sonra işlemler yapılacak. Bu nedenle doğru ve unutmayacağınız bilgiler girin. Hesabınıza yapılan saldırılardan korunmak için Battle.net Hesap Güvenliği yazımızı okuyabilirsiniz.

2cdzl0x.jpg

3) Gerekli bilgileri doldurduktan sonra şimdi sıra Blizzard tarafında hazırlanan sözleşmeleri onaylamaya... Bunlarıda okuyup onayladığımızı işaretliyoruz ve Create Free Account butonuna basıyoruz.

ohts04.jpg

4) Üyelik açma işlemimiz nereyse tamamlandı. Artık tek yapmamız gereken e-postamıza giden onay mailinde bulunan linke tıklamak ve hesabımızı onaylatmak.

ranuxu.jpg

E-Postanıza giden maile tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkacak. Artık üyeliğiniz onaylandı. Hesabınıza giriş yapmak için ” Contunie to Account Management ” a tıklamalısınız.

2cynpf5.jpg

Artık hesabımıza giriş yaptık. Şimdi sıra World of Warcraft hesabı açmaya geldi. Karşımıza çıkan ekranda World of Warcraft sekmesinde bulunan Play for Free seçeneğini işaretleyoruz.

oh1o2u.jpg

Karşımıza çıkan ekranda Contunie diyoruz ve hesabımızı açıyoruz.

2qlejur.jpg

Artık hesabımız açıldı. Şimdi sıra oyunu indirmeye geldi. Karşımıza çıkan ekranda sağ tarafta Download butonunu görmüşssünüzdür. Bu butona basarak yaklaşık 80 MB'lık World of Warcraft ön kurulum dosyasını indiriyoruz. Üyelik açma işlemimiz bu kadar

25u5g11.jpg

Buraya kadarki işlemleri yaparak oyunu indirip 20. seviyeye kadar ücretsiz deneyebilirsiniz. Yazının bu kısmından sonraki işlemler satın aldığınız CD Key ve PrePaid Kart ekleme hakkında olacaktır ve oyunu sadece denemek isteyenler için bu işlemler zorunlu değildir.

Hesabımıza giriş yaptığımız sayfada aşağıdaki Add a Game butonu bulunuyor. Ona tıklıyoruz. ( BKNZ : resim )

348lkk5.jpg

Kodu gerekli yere giriyoruz ve Redeem Code butonuna basıyoruz. Tebrikler oyunumuz eklendi. Şimdi oyunu keyifle oynamaya başlayabiliriz.

Pre-Paid Kart Ekleme

Pre-Paid kart yani oyun süresi eklemek için World of Warcraft hesabımıza giriyoruz ve karşımıza çıkan ekranda Add Game Time butonuna tıklıyoruz.

34xgz2v.jpg

Karşımıza çıkan ekrana kodumuzu giriyoruz ve Claim Code butonuna basıyoruz.

34eqb8l.jpg

Tebrikler ! Oyuna yeni oyun süresini eklediniz. Unutmayın yeni oyun süresi eklediğinizde mevcut oyun sürenize eklenir. Yani oyun sürenizin bitmesine 10 gün varken 60 günlük prepaid kart eklerseniz süreniz 70 güne çıkar.​

Merhaba ben senelerdir Knight Online,Silkroad,LoL oynadım sadece bi ara wow un free to playini oynadım sadece 20 level fln oluyodun fakat o haritaya resmen aşık oldum ozamnlar okul vardı ve vericek param olmadığı için oynayamadım fakat şuanda çok şükür işim gücüm var ve oynamak istiyorum fakat toplamda ne kaç tl ye gelicek neleri almalıyım acaba ?

Merhaba ben senelerdir Knight Online,Silkroad,LoL oynadım sadece bi ara wow un free to playini oynadım sadece 20 level fln oluyodun fakat o haritaya resmen aşık oldum ozamnlar okul vardı ve vericek param olmadığı için oynayamadım fakat şuanda çok şükür işim gücüm var ve oynamak istiyorum fakat toplamda ne kaç tl ye gelicek neleri almalıyım acaba ?

Şuan da wow'un private serverları mevcut gayet kaliteli olanları var onları denemeni öneririm para vermek yerine.

Bu konuda neyi alman gerektiği detaylıca yazılmış zaten, şurdanda fiyatlara ulaşaiblirsin: www.maxigamerz.com/k/18-world-of-warcraft-eu-cd-key.html

Türkiye 'den almanıza gerek yok rus proxysi ile bağlanıp wod + 1 ay game time alırsanız 61 lira tek seferliğine sonraki game timelarda 2 aylık 40 liraya temin edebilirsiniz detaylı rehber için googleda arama yapabilirsiniz.

Yeni patch legion gelsin bu sefer baslayacagim.soz :)

Geri