• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of Warcraft DPS için Heroic Immerseus Taktikleri Rehberi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

Bugün size Siege of Orgrimmar Raidinin ilk bossu Immerseus’un 10m Heroic taktiklerini anlatacağım. Tabi ki bu anlatım sadece dpsler için geçerli.

Arkadaşlar Immerseus aslında çok basit bir şekilde Heroic modda kesilebilir. Bossun normale göre farkı çok daha fazla “Sha Pool” yaratması ve çok fazla sayıda add gelmesi. Geçelim şimdi fighta.

Bossa bütün buff cd lerini açıp başlayabilirisiniz. Fight boss a yapılan nuke ile başlıyor. Burada dikkat edilmesi gereken şey Heroic modda boss un playerlara“Swelling Corruption” isminde bir debuff atması. Bu debuff a çok dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer bu debuff 3 stack ten daha fazla olursa süresi bittiğinde gerçekten yüksek bir damage yiyorsunuz. Bu sırada bosstan küçük minionlar çıkıyor. Tankların görevi onları bir stack haline getirip dps lerin aoe le onları rahatça kesebilmesini sağlamak. Oyuncular 3 stack “Swelling Corruption” aldıktan sonra bufflanmış bir damage ile gelen olan addlere aoe dps yapmalı ve onları en kısa sürede kesmeli.

Bu sırada playerların altlarında açılacak olan Sha Pool lara dikkat etmesi gerekiyor. Bu pool sayısı normale göre kat kat fazla.

Bu phase geçtikten ve addler kesildikten sonra boss normal modda da yaptığı gibi size kesilmesi gereken “Sha Puddle” lar gönderiyor. Bu “Sha Puddle” ların kesim şekli raid liderinize göre değişir. Playerların dağılımına göre bu puddle lar kesildikten sonra fightın başına geri dönülür ve aynı şeyler tekrarlanır.

Gelelim söylenmesi gereken başka önemli bir meseleye.”Seeping Sha“. Bu boss ability si bir dalga gibi bossun etrafında dönerek oyuncuların üstünden geçer ve her birine 150.000 Shadow Damage yapar. Burda dps lerin yapması gereken şey eğer uzaktaysa hareket ederek kitelayıp kendisine gelmeden kurtulmak. Eğer kaçacak mesafe yoksa dpslerin kullanacağıdefansif skilleri healerların işini çok daha kolaylaştıracaktır. DPS oyuncuları için aslında bütün boss bundan ibaret.

Ben tecrübelerime dayanarak size bir tavsiye vereyim. Warlock oyuncularından farklı platformlara kolayca ulaşıp boss un gönderdiği “Sha Puddle” ları kesebilmek için demonic gateway açmalarını isteyin. Bu hem tankların hemde DPS lerin işini çok kolaylaştırır.. Başka bir önerimde dps olarak bir çizgi halinde başlayın ve altınızda açılan her bir pool için bir adım sağa kayın. Raidçe hareket edin. Bu poolların hem düzenli bir şekilde raidden uzak olmasını sağlar hemde addler geldiğinde fazla karışıklığı önler.

Aşağıda size bu bossun Video sunu atıyorum. İzledikten sonra boss gözünüze çok daha kolay gelecektir bundan eminim.

Geri