• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of WarCraft: Mists of Pandaria - İnceleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan 0rkun3fe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

0rkun3fe

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2012
Puanı
18
Bundan tam 12.000 yıl önce başlamıştı bu hikaye. Pandaria'nın ilk hükümdarları Mogu'lar, tutsak tuttukları Pandaren'lerin neler yapabilecekleri konusunda en ufak bir fikre bile sahip değildi. O akıl almaz sis hiç bir zaman kaybolmadı. Ta ki bu zamana kadar..."

1.jpg

Tüm dünyadaki World of Warcraft hayranları, geçtiğimiz ay 25 Eylül için inanılmaz heyecanlıydı. Yıllardır süren Horde ve Alliance savaşının yanı sıra, yeni diyarlara adım atacak, yeni düşmanlarla karşılaşacak ve yeni dostlar edineceklerdi. Fakat sorun şu ki;Blizzard, Mists of Pandaria paketi yüzünden yüksek derecede eleştiriye maruz kalmıştı. Pandaların WoW tarihiyle hiç bir alakası olmadığını savunan oyunculardan, oyunun büyük bir düşüşe geçtiğini savunan oyunculara kadar bütün yorumlar bu denli üzücüydü.

MoP'un bu şekilde tepki alması tabii ki beni de üzmüştü. Fakat Blizzard'a güvenim sonsuzdu. Oyunu aldım ve Shaohao bana gidişatın gerçekten nasıl olduğunu oyun içerisinde gösterdi. Böyle bir savaşın içerisinde yer almaktan ben ve karakterim yüksek derecede memnunduk. Öyle ki, hikayenin derinliklerine indikçe, beklemediğim olaylarla karşılaştım ve nasıl hayatta kalacağımı düşünmeye başladım.

Bu sis de neyin nesi?

Pandaria dünyasına, ilk olarak hikayeyi anlatarak giriş yapalım. Hikayemiz, tamamen Horde ve Alliance savaşına bağlı olarak başlıyor. Birbirleriyle sürekli savaş halinde olan bu iki ittifakımızın mücadelesi, bir deniz savaşı sonucu Ally birliklerin okyanusun derinliklerine açılmasıyla farklı bir boyuta ulaşıyor. Tahmin ettiğiniz gibi, Maelstorm'un güney kısmında kaybolan Ally birlikleri daha sonra esrarengiz bir sisin içerisinde buluyorlar kendilerini. Sisten çıktıkları zaman Pandaria'nın Jade Forest kıtasıyla karşılaşan Ally birlikleri, ne kadar buraya egemen olmak istese de, Horde'un lideriGaroshbuna pek izin verecek gibi gözükmüyor.

Şimdi 12.000 yıl öncesine gidiyoruz. Well of Eternity'nin ilk zamanlarında, kendilerine ait bir yaşam sürdüren Mogu ırkı, Pandaren'leri esir almasıyla işleri karıştırıyor. İri bir yapıya sahip olup, fiziksel güçleri yüksek olan Mogu ırkının tabii ki de o zaman Pandaren'lerin neler yapabileceği ile ilgili hiçbir fikirleri yok. Tutsak kaldıkları dönem boyunca Chi adı verilen enerji akımı ile kendilerini eğiten Panderen'ler, Mogu ırkını büyük bir bozguna uğratıp, egemenliği ele geçiriyor.

36.jpg

(Mogu Irkı)

Pandaria ülkesi tabii ki de bir lidere sahip. Shaohao adı verilen imparator, ülkesini War of Ancients ve Burning Legion zamanlarından korumak için o meşhur gizemli sisi yaratıyor. Binlerce yıl boyunca ülkeyi gizli tutan bu sis, 10.000 yıl sonra yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor. Daha sonra da Pandaria, keşfedilmeye hazır bir kıta olarak hikayemizin baş rolünü üstleniyor.

53.jpg

(Shaohao)

Tabii ki de binlerce yıl boyunca hiç bir Panda adadan ayrılmamazlık etmiyor. Chen Stormstout adındaki ünlü panda, yüzen kaplumbağa Shen-zin-Su'yu Wandering Isleolarak kendi evi benimsiyor. Panda seçtiğiniz zaman ise başladığınız ada bu yüzdenWandering Isle oluyor.

Son düzenleme:
Açıkçası pek beğenmedim,Holy Paladinler Pvp de sıkıntı olmasa da Pve de mana sıkıntısı çekiyorlar.Paladinler tamamen Proclara bağlı Dps durumları, çok saçma oldu bu iş,bazen proc gelmiyo 1 dk boyunca bazen 10 saniyede 10 kere geliyor...Bi de Magelerle Rogue ler yine abartılmış,zaten şu 2 classın dengesi oturtulamıyo bi türlü oyunun başından beri.Eskiden casterler şikayet ederdi melee charlar op diye şimdi tam tersi oldu durum Rogue ve Monk haric.Arenada full rare pvp setle 300k crit yedim Monktan tank spec DK charımla :D Genel olarak içerik güzel ama class dengesizliği devam ediyor.

Açıkçası pek beğenmedim,Holy Paladinler Pvp de sıkıntı olmasa da Pve de mana sıkıntısı çekiyorlar.Paladinler tamamen Proclara bağlı Dps durumları, çok saçma oldu bu iş,bazen proc gelmiyo 1 dk boyunca bazen 10 saniyede 10 kere geliyor...Bi de Magelerle Rogue ler yine abartılmış,zaten şu 2 classın dengesi oturtulamıyo bi türlü oyunun başından beri.Eskiden casterler şikayet ederdi melee charlar op diye şimdi tam tersi oldu durum Rogue ve Monk haric.Arenada full rare pvp setle 300k crit yedim Monktan tank spec DK charımla :D Genel olarak içerik güzel ama class dengesizliği devam ediyor.

300k nedir ya :D

Sorma ya adam yememiş içmemiş item dizmiş heralde.550k canım var zaten 300k yiyince healer napsın sıkıntıdan :D

Geri