• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

World of Warplanes (WoWP) Oyun Kipleri Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Oyun Kipleri

Artık bir uçak seçtiğinize ve savaş kontrollerini isteğiniz doğrultusunda ayarladığınıza göre, ister eğitim oyun kipinde becerilerinizi geliştirin, isterseniz de yeni aldığınız uçağın yeteneklerini botlara karşı savaşta sınayın veya standart savaş kipinde gerçek rakiplerle yüzleşin.

Eğitim

Havadaki becerilerinizi ilerletmenin başlıca yolu eğitim oturumları serisidir. World of Warplanes emrinize iki eğitim kipi sunuyor:
individual_training.png
Ders yoluyla bireysel eğitim.
team_training.png
Seçili ekiplere karşı ekip eğitim savaşı.

Bireysel Eğitim

Bireysel eğitim yeni başlayanların temel savaş kontrollerini öğrenmelerine imkan sağlar ve dört ders içerir:

• Silah Talimi
  • İt Dalaşı Eğitimi
  • Ekip Hava Savaşı
  • Yer Hedefi Taarruzu.
Her dersi başarıyla tamamladığınızda deneyim, kredi ve altın ile ödüllendirilirsiniz.

Ödül ders başına sadece bir kez verilir.

Ekip Eğitimi

Bu kip zaten var olan bir Eğitim Odasına katılmanızı veya kendi odanızı kurmanızı sağlar.

Eğitim Odasına katılmak için:

1. Savaş menüsünden Ekip Eğitimi’ni seçin.
    Tüm mevcut Eğitim Odaları ve Katılımcıların listesini gösteren Ekip Eğitimi penceresi gösterilir.
    join_training_room_en_684x.png

2. Listeden bir oda seçin ve Katılı tıklayın.
    Odaya katılırsınız ve dağıtılmamış oyuncular listesinde gözükürsünüz.
  3. Oda sahibinin sizi bir ekibe atamasını ve savaşı başlatmasını bekleyin.
Eğitim odalarını harita ve mevcut uçak seviyesi ile filtreleyebilirsiniz.

Eğitim Odası kurmak için::

1. Savaş menüsünden Eğitim Odasını seçin.
  2. Sağ üst köşedeki Oda Yarat’ı tıklayın.
    Ekip Eğitimi kurulum penceresi görünür.
    team_training_set_up_en_684x.png
  3. Harita, savaş süresi ve uçak seviyesi seçin. Ayrıca talimi yapılacak becerileri belirten kısa bir tanım da girebilirsiniz.
  4. Yarat’ı tıklayın. Eğitim Odası penceresi görünür.
    training_room_bots_en_684x.png
  5. Okları kullanarak oyuncuları ilgili ekiplere dağıtın.
  6. Gerekirse daha zorlu bir görev için listelere bot ekleyin.
    Savaş!’ı tıklayın
Eğitim hizmet kaydınızı etkilemez. Mühimmat ve sarf malzemeleri dışındaki tüm tamirler ücretsizdir.

Botlara karşı savaş

battle_against_mods.png
Bilgisayar kontrolündeki rakiplere karşı savaşmak World of Warplanes’e yeni başlayanlar için mükemmel bir eğitim ortamı olduğu gibi yeni uçakları test etmek isteyen oyuncular için de oldukça faydalıdır.

Bir ila beş oyunculu, botlarla desteklenen bir ekip 15’e 15’lik dizilişte, tamamı botlardan oluşan bir ekibe karşı oynar. Hedef, üstünlük elde etmek ve bunu korumak veya tüm düşman uçaklarını yok etmektir.

Savaş tipi detayları:

• Her savaş sonrası ücretsiz mühimmat ve donanım ikmâli.
  • Standart ödül yok, bunun yerine oyuncu yer hedefleri veya düşman uçakları yok etme gibi savaş görevlerini tamamlama karşılığında özel bir ödül kazanır. Tamamlandıktan sonra görevler daha zorlaşır.
  • Bu savaş tipinin kendine özgü görevleri ve başarımları bulunur.
  • Kazanılan başarımlar haricinde, savaş sonuçları oyun istatistiklerinde yer almaz.
Standart Savaş
standard_battle_ONvjHr0.png
Standart Savaş kipi her biri 15 uçaktan oluşan iki ekip içerir.

standard_battle_684x.png

Ana hedef üstünlük kurup devam ettirmek veya tüm düşman uçaklarını yok etmektir.

Her savaş 15 dakikaya kadar sürer. Harita ve oyuncular rastgele seçilir.

Savaş kuralları hakkındaki detaylar için aşağıdaki tabloya bakınız:

[TABLE="class: grid, width: 684"]
[TR]
[TD]Üstünlük[/TD]
[TD]Ekipler yok ettikleri her düşman uçağı veya yer hedefi için avantaj puan kazanırlar. Bir ekip diğerine karşı avantaj kazandığı anda Üstünlük Cetveli (GHG üst ortasında beliren ilerleme çubuğu) dolmaya başlar. Ekip daha fazla puan kazandıkça Üstünlük Cetveli daha hızlı dolar. Savaş ekiplerden birinin %100 üstünlük kurması ile sona erer.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Uçakları ortadan kaldırma[/TD]
[TD]Savaş tüm düşman uçakları yok edilene kadar sürer. Savaşın süresi 15 dakika ile sınırlıdır.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Berabere[/TD]
[TD]Her iki takım da %100 üstünlük kurmayı veya tüm düşman uçaklarını yok etmeyi 15 dakikalık süre içerisinde başaramazsa savaş berabere biter.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Geri