• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

WoW Battle.Net Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Geçtiğimiz günlerde, Blizzard resmi sitesinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte çok fazla hack ve izinsiz giriş çabasının olduğunu bildirmiş. Biz de okuyucularımıza hesap güvenliği ile ilgili kısa birkaç bilgi verelim istedik.
Öncelikle hesabınızı koruma adına birkaç ipucu ile başlayalım.

• Parolanızı belirlerken daha zorlu şifreler seçin. Şifrenizin içinde ” . ! ? ” gibi işaretler ve mutlaka rakam ve harfler bulunsun.
  • Mutlaka bir antivirüs programı kullanın ve sürekli güncel olmasını sağlayın.
  • Web Tarayıcınızın güncelliğini sürekli kontrol edin. Web tarayıcınızdaki eklentilerin güncelliğini kontrol edin.
  • Windows veya kullandığınız işletim sisteminin güncelliğini kontrol edin.
  • Anti Spyware ve Anti Malware yazılımları bulundurun.
  • Parolanızı baskalarıyla paylasmayın
  • Mobile Authenticator veya Anahtarlık Authenticator kullanın. Özellikle bu adım hesabınızın hacklenmesini engelleyecektir.( Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar Mobile Authenticator’ü ücretsiz indirebilirler. ) ( Anahtarlık Authenticatorü büyük teknoloji mağazalarından 30 tl gibi bir ücrete temin edebilirsiniz )
Yukarıda bahsettiğimiz güvenlik ipuçları gerek battle.net hesabınızı gerekse tüm kişisel bilgilerinizi ve hesaplarınızı korumanız için önemli. Dikkat etmenizde fayda var.

Geri