• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Wow Takımı

CaptainPrice

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Tem 2009
Puanı
77
index-world-of-warcraft-logo.jpg

Merhaba arkadaşlar herkesin bildiği dünyada en çok oynanan mmorpg oyunu olan World of Warcrafta arkadaşlarımızla başlamış bulunmaktayız.
Takıma bizimle birlikte eğlenceye ortak olacak arkadaşlar arıyoruz.

Realm: Silvermoon
Taraf: Alliance

Takım
1 - ReflexAction (Night Elf - Rogue)
2 - Paradaisu (Night Elf - Hunter)
3 - Carlotheelf (Night Elf - Warrior)

Katılım Şartları
1 - Oyuna Sahip Olmak :)
2 - 16+ Yaşında Olmak (şuan herkes 18+ dır.)
3 - Bunun bir oyun olduğunu unutmamak ve zevk almaya çalışmak.

Screen Shotlar:

Vee Level 20 ! İlk binekler ^^

Oynadığımızdada böyle oynarız :) ''Like a Boss'' :D

l9h0s.jpg

Güncellenecektir.

Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.​

Son düzenleme:
İyi eğlenceler , umarım şu oyunuda oynarım birgün :)

Şuan Sro-R oynuyorum hocam ya inşallah yazın oynarım :)

Kardeş privatemi bu bende catalsm var isterseniz gelebilrim ama orjinal wow oynayamam :)

İyi oyunlar , bu aralar wowa merak saldım ve almaya kesin kararlıyım.Bu haftasonu D&R`dan Battlechest 3 alıcam(Bulamazsam herhangi bir siteden..).Bildigim kadarıyla Wow Classic , The Burning Crusade , The Lich King ve 30 gün süre mevcut pakette.? Oyun ile ilgili hiç birşey bilmiyorum fakat pek çok MMORPG oyun oynadım , kısacası bu tür oyunlara alışkınım.Bu oyun camiasına katıldıgımdan itibaren oynamak istedigim bir oyundu ve suanda deneme sürümünü oynuyorum.Lafı baya uzattım , haftasonu oyunu alınca size katılabilir miyim halen oynuyorsanız?(Yaşım 17)

Oyunu bırakdıysanız , oyunla ilgili bir kaç küçük bilgi paylaşırmısınız :gf:

İyi oyunlar , bu aralar wowa merak saldım ve almaya kesin kararlıyım.Bu haftasonu D&R`dan Battlechest 3 alıcam(Bulamazsam herhangi bir siteden..).Bildigim kadarıyla Wow Classic , The Burning Crusade , The Lich King ve 30 gün süre mevcut pakette.? Oyun ile ilgili hiç birşey bilmiyorum fakat pek çok MMORPG oyun oynadım , kısacası bu tür oyunlara alışkınım.Bu oyun camiasına katıldıgımdan itibaren oynamak istedigim bir oyundu ve suanda deneme sürümünü oynuyorum.Lafı baya uzattım , haftasonu oyunu alınca size katılabilir miyim halen oynuyorsanız?(Yaşım 17)

Oyunu bırakdıysanız , oyunla ilgili bir kaç küçük bilgi paylaşırmısınız :gf:

bırakmadık ama epeydir girmiyoruz arkadaşlar girmeyince tek oynamak canımı sıkıyor

bırakmadık ama epeydir girmiyoruz arkadaşlar girmeyince tek oynamak canımı sıkıyor

Haydi ya :/ Adam akıllı bir oyun oynamak için ne yapmam gerek bir açıklarmısın peki?

Şuan kafamda olan sorular şunlar ;

Wowda stat dagıtımı filan yok mu?
Hangi serverda başlamalıyım?(Türklerin çok oldugu serverlar hangileri?)
Allience , horde ne anlama geliyor?(Knight ve cabaldaki gibi ırk sistemimi , savaşlar maplar farklımı?)
Başlamak için battlechest 3 alıcam fakat bazılarında lich king olmuyor , bazılarında oluyor ve ikiside aynı fiyat?(Ne iş -.-)
İtem sistemi diablo 3 , torchlight 2 gibimi?(+ basma degilde , sarı mor mavi itemler vs...)
Bot ve silk gibi bir şey varmı?(Oyuna başlamak için para veriyoruz birde silk milk almak istemem..)

Bu arada bu sorduklarımı araştırdım fakat çoğu cevabı bulamadım ve bulduklarımda eski oldugu için güvenemedim.Hazır adamını buldumda soruları yapıştırayım yok! :D

Haydi ya :/ Adam akıllı bir oyun oynamak için ne yapmam gerek bir açıklarmısın peki?

Allience , horde ne anlama geliyor?(Knight ve cabaldaki gibi ırk sistemimi , savaşlar maplar farklımı?)
Başlamak için battlechest 3 alıcam fakat bazılarında lich king olmuyor , bazılarında oluyor ve ikiside aynı fiyat?(Ne iş -.-)
İtem sistemi diablo 3 , torchlight 2 gibimi?(+ basma degilde , sarı mor mavi itemler vs...)
Bot ve silk gibi bir şey varmı?(Oyuna başlamak için para veriyoruz birde silk milk almak istemem..)

Bu arada bu sorduklarımı araştırdım fakat çoğu cevabı bulamadım ve bulduklarımda eski oldugu için güvenemedim.Hazır adamını buldumda soruları yapıştırayım yok! :D

1- star dağılımı yok ama skill sistemi biraz karışık internetten araştırırsın.
2- eğer alliance oynayacaksan Burning Legion.Horde oynayacaksan Twisting Nether
3- hepsinin uzun uzun hikayeleri ve kitapları var ama kısaca özetlersek Alliance iyiler Horde kötüler :)
4- onların bazıları eski version eğer cd key olarak alacaksan özelden ulaş
5- sanırım + yok ama özellik ekleme var bende o kadar bilmiyorum :)
6- oyuna tek kuruş para vermeden emek vererek serverda 1 numara olabilirsin.İşte paralı oyunların farkı

1- star dağılımı yok ama skill sistemi biraz karışık internetten araştırırsın.
2- eğer alliance oynayacaksan Burning Legion.Horde oynayacaksan Twisting Nether
3- hepsinin uzun uzun hikayeleri ve kitapları var ama kısaca özetlersek Alliance iyiler Horde kötüler :)
4- onların bazıları eski version eğer cd key olarak alacaksan özelden ulaş
5- sanırım + yok ama özellik ekleme var bende o kadar bilmiyorum :)
6- oyuna tek kuruş para vermeden emek vererek serverda 1 numara olabilirsin.İşte paralı oyunların farkı
dunemaulda oynuyordum yazın bıraktım ben ordada horde çok ayrıca serverın %90 ı türktü haberiniz olsun :) birde wowdaki oynayanlar diğer ftp oyunlardaki gibi coluk cocuk diye tabir ettiğimiz insanlardan olmadığından daha verimli bi oyun oluyodu. birde o itemı konusunu açıklık getireyim. srodan farkı bu oyunun item üzerinde oynama değil daha çok o itemı elde etmen için uğraştırıyo. misal bi itemı raid yapıp boss dan düşürmen gerekiyo. düşürdükten sonra 10 veya 25 kişilik raid grubunda sana gelmesini bekliyosun. yoksa item sana verildiği anda işi sadece 1 tane enc basmak. bu arada reforge diye bi sistem var ordan statlarınızı istediğiniz biçimde düzenleyebiliyosunuz(itemların). mist of pandarianda oynamadım fakat benim oynadığımda bu kadardı son gelen yenilik varmı bıraktıktan sonra takip etmedim eğer varsa wowla ilgili bi sorunuz öm atın hatırladığım kadarıyla yardım edebilirim baya oldu bırakalı çoğu şeyi unutsamda temel şeyler hala aklımda.

-Wowda stat dağılımı yok,seçtiğin ırka göre değişir bu statlar ve oyun ilerledikçe kendi dağıtır kazandığın statları,2 şekilde artar bu statlar ya 1 leveldeki halinde diğer ırklardan fazla olur ya da ırksal özellik dediğimiz skillerden gelen ek % statlarla.Mesela Tauren ile başlarsan 1 leveldeki stamina diğer ırklardan 3-5 fazla başlarsın,Human başlarsan Spirit 3-5 fazla olur.3-5 fazla statın oyunda pek etkisi olmaz,öyle ki 90 lvlda atıyorum senin 9255 Staminan varken,aynı itemlerle Gnome'nin 9251 Staminası olur.Ayrıca ırksal özelliklerden gelen +%3 ya da 5 civarı artışlar da var.Örneğin,Tauren %5 Stamina,Gnome %5 fazla mana,Human %3 fazla Spirit.

-İngilizcen yoksa ya da öğrenmeye istekli değilsen hiçbir server farketmez.Türk arkadaşlar seni bir yere kadar taşır ama bilmediğin terimler,kelimeler arttıkça daha çok hata yapmaya başlarsın.İlla denemek istiyorsan Twisting Nether ya da Outland de başlayabilirsin ama aklında olsun bu serverler fulldür.Yani kalabalık saatlerde giriş için beklemen gerekebilir bir süre.

-Bazısında Lich King olup bazısında olmaması tamamen satıcıyla alakalı bir durum.LK olmayanlar genellikle piyasadaki baya eski paketlerdir.MoP çıktıktan sonra LK yi de kattılar Battle Cheste.Kredi kartın varsa Blizzard'ın kendi sitesinden alman hem daha ucuz hem daha güvenli olacaktır.Yoksa bildiğim bir site var,ulaşırsan yollarım özelden,WoW oynayanların bildiği bir site zaten.

-Detaylı anlatmak gerekirse:
Oyunda + basma yok,item seviyesi var,mesela 70 leveldeki bir Staff 135 item level,80deki 258 item level.Üzerindeki itemlerin leveline bakarak ortalama bir item levele sahip oluyorsun.Bu da demek oluyor ki item levelin ne kadar yüksekse o kadar iyi durumdasın.Mesela MoP heroic dungeon bitirdin ve her slota gerekli itemi taktın, 466 item levelsin.Tabi bunu yükseltmek için raidlere girdin 488 item level oldun,biraz daha yükseltmek için bu sefer heroic raid yapman lazım,ya da daha yeni raidlere girmen lazım. Örnek vermek gerekirse benim Hunterimde 489-522 item level arası itemler var ve ortalamam şu an 494.
Oyunda 7 çeşit item var,daha doğrusu 7 farklı kalitede.
1.Artifact-Altın.Bu itemler genelde heirloomdur,yani normallere bkarak ek özellikler verir(% 10 ex bonus vs.)genellikle sen hangi seviyedeysen ona göre stat verir.Mesela 45 de 50 Int,80de 135.Ya da accountun içindeki bütün karakterlerde kullanabileceğin itemler.
2.Legendary-Turuncu.Bu itemler turuncu olandır,epic itemlere göre çok daha iyi stat verir,sahip olunması zordur,biraz da gösteriş içindir.
3.Epic-Mor.Yüksek zorlukdaki zindan ve Raidlerden düşer.90 levelde bulabileceğin iyi kalitedeki itemlerdir.
4.Rare-Mavi.Epic itemler elde etmeden önce kullanacağın itemlerdir,yeşil(uncommon)a bakarak daha iyi stat verir.
5.Uncommon-Yeşil renk.Rare ve Epic itemlere bakarak daha çok düşer yaratıklardan.Genelde belli bir seviyeye geldiğinde üzerindekiler düşük levelse yükseltmek için kullanırsın.Ya da enchantingle parçalayıp enchant yaparsın.
6.White/7.Gray Bu 2 si çöp,beyaz-gri ,yani satıcıya sat gitsin.

-Silk yok,daha doğrusu oyun oynarken real parayla alıp seni diğerlerinden ileri geçirecek şeyler yok,genelde insanların hobilerine hitab eden şeyler var.Binekler/petler/transformasyon vs...Bot ne yazık ki var,ama genellikle meslekler için kullanılıyor,maden ya da herb toplamak için.Sürekli olmasa da Battlegrounda da görebilirsin botla kasanları.

Şimdilik bu kadar,ama sana tavsiyem Türk arkadaşların sık olduğu ve popülasyonun dengesiz olduğu(% 96 Horde,%4 Ally ya da tam tersi)serverlerde oynama,kendini fazla geliştiremezsin.Ve gerçekten oynamak istiyorsan acele et,yeni patchler geldikçe güncel itemler eskimiş oluyor ve raidlere,battlegroundlara girmek zorlaşıyor.5.2de 499 Holy Paladinimi bıraktım ve Hunter açtım 1 haftada 494 olabildim,guildim,şansım,goldum sağolsun :D (BG zorlaşıyor diyemem ama sen 470 item levelle girersin,498 item levelli bir mage gelir sana 2 skill atar ölürsün)

----------

dunemaulda oynuyordum yazın bıraktım ben ordada horde çok ayrıca serverın %90 ı türktü haberiniz olsun :) birde wowdaki oynayanlar diğer ftp oyunlardaki gibi coluk cocuk diye tabir ettiğimiz insanlardan olmadığından daha verimli bi oyun oluyodu. birde o itemı konusunu açıklık getireyim. srodan farkı bu oyunun item üzerinde oynama değil daha çok o itemı elde etmen için uğraştırıyo. misal bi itemı raid yapıp boss dan düşürmen gerekiyo. düşürdükten sonra 10 veya 25 kişilik raid grubunda sana gelmesini bekliyosun. yoksa item sana verildiği anda işi sadece 1 tane enc basmak. bu arada reforge diye bi sistem var ordan statlarınızı istediğiniz biçimde düzenleyebiliyosunuz(itemların). mist of pandarianda oynamadım fakat benim oynadığımda bu kadardı son gelen yenilik varmı bıraktıktan sonra takip etmedim eğer varsa wowla ilgili bi sorunuz öm atın hatırladığım kadarıyla yardım edebilirim baya oldu bırakalı çoğu şeyi unutsamda temel şeyler hala aklımda.

Dunemaul ölü be birader :D Catastrophe de olmasa kimse durmaz zaten,Twisting Nether'e gidiyo herkes.

Geri