• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

x86(32bit) x64(64bit) Arasındaki Farklar Nedir?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSuBaTx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xSuBaTx

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ara 2012
Puanı
111
Pc Özelliklerim
Ram: DDR2 (2GB)
İşlemci:İNTEL (3.2 GHZ ÇİFT ÇEKİRDEK)
Ekran Kartı:ATİ READON HD 4600 SERİ (1GB)
İşletim Sistemi:WİNDOWS 7 ULTİMATE SP1 x86(32bit)
Şimdi ben bi programla baktım 32 bit kullanıyormuşum fakat 64bit destekliyormuş sanırsam.şöyle bişey yazıyordu baktıgım programda
Your CPU supports 64bit (x64) operating systems.
şimdi 64 bit olan win7 yüklersem pcye kasarmı yada 32ye göre dahamı az yada dahamı fazla kasar bunu merak ettim.:rbk:
Siz hangisini önerirsiniz?​

64x Ram'in eğer 5 ve üstüyse Pc'nin rami görmesini sağlıyor.86x de iken sadece 4 gb yi görür.Belki 64x in daha yararı vardır ama bu sanmam.En iyi özelliği ram...

2 GB DDR2 Ramin var 64 Bit araştırıyorsun

@Light yagami

hayır 32 Bit max 3,5 GB Ram görür eğer 4 veya üstü kullanılıyosa 64 bit sistem şart.

64x Ram'in eğer 5 ve üstüyse Pc'nin rami görmesini sağlıyor.86x de iken sadece 4 gb yi görür.Belki 64x in daha yararı vardır ama bu sanmam.En iyi özelliği ram...
benim ram 2 gb şimdi bişey anlamadım dediğinden biraz daha ayrıntılı açıklarmısın sana zahmet.

----------

2 GB DDR2 Ramin var 64 Bit araştırıyorsun

@Light yagami

hayır 32 Bit max 3,5 GB Ram görür eğer 4 veya üstü kullanılıyosa 64 bit sistem şart.
bilmediğimden soruyorum açıklasan daha çok yardımcı olurdun.

32 bit ramı tam olarak kullanmıyor 64 bit ramı tam olarak kullanıyor.

Son düzenleme:

benim ram 2 gb şimdi bişey anlamadım dediğinden biraz daha ayrıntılı açıklarmısın sana zahmet.

----------

bilmediğimden soruyorum açıklasan daha çok yardımcı olurdun.

32 bit ve 64 bit sisteminin en genel olayı şudur, daha fazla ram görmesi. Mesela 32 bit sistemin var 8 GB Ram kullanırsan sadece 3,5 GB Ramini destekler mesela ben 8 GB DDR3 kullanıyorum 64 bit var ve ramin tamamını görüyor ama eğer 32 bit kullansaydım bu ramin sadece 3,5 GB lık kısmından yararlanabilirdim. Ama 64 bit sistem kullandığım için tümünden yararlanabiliyorum.

Bilgisayarımda kaç gb ram yazıyor ?
2 gb yazıyo zaten 2 gb ram var :)

----------

32 bit ve 64 bit sisteminin en genel olayı şudur, daha fazla ram görmesi. Mesela 32 bit sistemin var 8 GB Ram kullanırsan sadece 3,5 GB Ramini destekler mesela ben 8 GB DDR3 kullanıyorum 64 bit var ve ramin tamamını görüyor ama eğer 32 bit kullansaydım bu ramin sadece 3,5 GB lık kısmından yararlanabilirdim. Ama 64 bit sistem kullandığım için tümünden yararlanabiliyorum.
peki ben hangisini kurmalıyım?vede 2 gblik pcye 64bit kurarsam ne olur?

sen şu anki halinde 32 bitle en iyi verimi alırsın bilgisayarından. Çünkü 4 gb min. ramm sahibi olman gerekiyor 64 bit in farkını anlayabilmen için. Ben ramm i 6 gb yapmadan önce 2 gb dı 32 bit kullanıyordum. 64 bit i kurdum driverları ona göre güncelledim 6 gb ramm yaptıktan sonra. Fark var bariz bir performans artışı sağlıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri