• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yaz geldi pc resetlemeye başladı nasıl soğuk tutabilirim :)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ShockWave
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Evet arkadaşlar yaz geldi havanın ısınmasıyla beraber bilgisayarım resetlere geçti şuan masaya çıkardım kasayı biraz hava alsın diye fakat hep böylemi kalacak bilmiyorum bildiğiniz yöntemler varsa paylaşırmısınız soğutmayla ilgili :) birde kasanın kapaklarını açık tutsam anakarta ekran kartına rame vb parçalara zarar gelirmi ?

Götür bir bilgisayarcıya fanlarını değiştir daha kaliteli veya daha büyük fan kullan, sogutucu yoksa sogutucu taksınlar sogutucu varsa daha büyüğünü taksınlar yeter bu işlemler 50tl bile tutmaz.

Sende böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsın hemde dört mevsim işine yarar :)

az para harcayarak yapmak istiyosan kasanın yan kapaklarını açık bırak +1 tane fan al 10 tl bişey fanı kasanın açık olan kapagından içeri üflüyebilcek şekilde ortaya ayarla fanın altına artık 4 5 tane kitap koyar tam ortaya üflicek şekilde ayarlıyabilirsin :D kolay gelsin.

Benim mini buz dolabım var tam ona yapıştırdım kasayı en yükseğe de ayarlıyorum soğukluğu, o mininin dışının soğukluğu yetiyor bana. :D

İşin dalgası bir yana içinin tozunu temizlettir ve fanını değiştir paşa paşa kullan. :)

peki fan çoğaltınca her hangi bir performans düşüklüğü vb şeyler oluyomu yoksa istediğin kadar fan takabilirmisin :) hmmm

kapakları açmayı düşündüm ama daha çok toz dolacağı için parçalara zarar verirmi diye biraz tırstım :)

Böyle bişey yapman lazım :D

funny-picture-pc-fan.jpg

kapakları açmayı düşündüm ama daha çok toz dolacağı için parçalara zarar verirmi diye biraz tırstım :)
3 yıldır kasanın kapağı açık 3 ila 6 ay arası kasa temizliği yapıyorum sıkıntı yok sen beni dinle.

----------

peki fan çoğaltınca her hangi bir performans düşüklüğü vb şeyler oluyomu yoksa istediğin kadar fan takabilirmisin :) hmmm
powerına bağlı.

BIOS'tan çekirdek hızlarını ve CPU gerilimini biraz düşür.(Stabil kalana kadar.)

Geri