• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yazılım Mühendisliği

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrVice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MrVice

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 Şub 2011
Puanı
88
Beyler bu meslek Hakkında fazladan bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi araştırdım etrafta iyi gibi geliyor az sayıda üniversite de olmasi kuşkuya düşüruyor beni ne dersiniz? (Malum 2hafta sonra lys bitiyor ve tercih zamani da gelicek araştırma yapıyorum :D) başka mühendislik onerileriniz varsa da yazabilirsiniz (40k+ siralama :D) ama ana konu yazılım muh. :D yardimci olacaklara simdiden teşekkür ederim :)

Yazılım mühendislikleri genelde özel oluyor o yüzden azdır

Evet çoğu özel üniversite zaten ama bu yazılım mühendisliği istihdamı nasıl acaba bilgisayar muhendisinden farkı nedir nasıl bir meslek hala anlayamadım :D

Bilgisayar mühendisliği 2 dala ayrılır yazılım ve donanım diye. Yazılım mühendisliği de direk yazılım üzerine yoğunlaşır donanım ile ilgilenmez.

Hmm peki bilgisayar mühendisliği mi okumak mantıklı yoksa direk yazılım mühendisliği mi ayrı bölümler çünkü anlamadım gitti

Hmm peki bilgisayar mühendisliği mi okumak mantıklı yoksa direk yazılım mühendisliği mi ayrı bölümler çünkü anlamadım gitti
Eğer bilgisayar mühendisliğine gittiğinde de yazılımı seçeceksen yazılım mühendisliğine gitmek daha mantıklı, ama donanımcı olacaksan bilgisayar mühendisliği daha mantıklı.

Yok ben yazılım okumayı düşünüyorum özel bir Ünv inş ama şimdi sonra da pişman olmak istemiyorum :D

Şu an bi pişmanlik yok kanka ygs 50bin oldum işte arastiriom yazılim da o civarda :D tercih ettikten sonra pişman olmayim

açıkçası özel ve burslu yazılım mühendisliği okumak istiyorsan; üniversite hayatında çok kasman gerekiyor. düşün kü elektrik elektronik bölümü 1. snıfta algoritma 1 ve 2 ile uğraşıyorlar ve adamlar tek o derse yoğunlaşıyorlar :D mat-fizik-kimya ya zaman dahi ayıramadıkları oluyor. onlar o kadar sıkıntı yaşarken yazılım müh. gerçekten oldukça zordur. üniversitelerin yarı yıl planlamasını incelemeni öneririm, en azından program hakkında bilgin olur daha sonra kararını verirsin

Geri