• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yazılım Ofisi Açmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan HydrUK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

HydrUK

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Ağu 2012
Puanı
39
Herkese merhaba. MaxiGame'in uzun yıllar üyesi ve takipçisi olmama rağmen aktif yorum/paylaşım yapmadığım için kimse beni tanımıyordur sanırım.

İsmim Haydar. 25 yaşındayım ve Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Direkt konudan bahsetmek, düşünce ve bilgilerinizi almak istiyorum.

Yaklaşık 8 ay önce kurmuş olduğum websitemi aslında ileriye yönelik açtım ve kendi arkadaş çevremden, alanında bilgili olanları gönüllü çalışmaları için işe dahil ettim. 6 aydır aktif olarak çalışmaktayız.

Peki işimizin içeriği ne diye soracak olursanız ; yazılım işleri (mobil uygulama ve oyunlar dahil), görsel tasarım, prodüksiyon, reklam işleri vs...

Son projemiz ise yaklaşık üzerinde 3 aydır emek harcadığımız , eğitim hedefli bir sosyal medya oluşturmak ki sistemimiz hazır üzerinde hatalar ve kod açıklarını düzeltmekle uğraşmaktayız. Kurucu ve ekip olarak üzerine yoğunlaşıp uzun vadeli bir çalışma ile kaliteli bir sistem hazırlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda bu proje etrafında işimizi şekillendirmek istiyoruz. Bu projemizin detayına inmeden kısaca bahsedeceğim ve konu açmamda ki asıl sebep olan o soruya geçeceğim.

Eğitim hedefli bu sosyal medya sitemizin içeriği ;
  • takip/çi sistemi,
  • hikaye paylaşımı,
  • zaman tüneli paylaşımı oluşturma,
  • anlık mesajlaşma,
  • görüntülü arama,
  • sesli arama,
  • durum paylaşma,
  • e-kütüphane ,
  • e-eğitim videoları(kendi hazırladığımız eğitim/ders videoları),
  • çevrimiçi ders/eğitim/sınavlar/yarışmalar
  • sayfa/grup oluşturma ve katılma,
  • oyun sayfası,
  • reklam oluşturma/reklam verme vs...

Bu projedeki hedef kitlemiz ;
  • Veliler
  • Eğitimciler
  • Öğrenciler
  • Blog yazarları
  • ve sosyal medya kullanmak isteyen herkes.

Üniversitem bu yaz bittikten hemen sonra, çalışmalarımı rayına koymak ve hızlı ilerlemek için, ortalama 10-15 (yazılımcısından tutun grafik tasarımcısına kadar bir ekip) kişi kapasiteli bir ofis açmayı düşünüyorum. Yazılım yada tam anlamıyla nasıl ifade ediliyor bilmiyorum fakat bilişim diyelim. Bu alanda bir ofis açmak için şartlar nelerdir, nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bu konuda bilgi birikimi yada örneklerle fikir verebilecek kişilerin yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum...

- - - Güncellendi - - -

Sanırım herhangi bir bilgi yada fikre sahip kimse yok forumda :)

İlk olarak tek bir soru soracağım. Tıp okuyup neden mühendislik alanına geçiş yaptınız acaba? Madem ilginiz vardı neden okumadınız ki mühendislik...

İlk olarak tek bir soru soracağım. Tıp okuyup neden mühendislik alanına geçiş yaptınız acaba? Madem ilginiz vardı neden okumadınız ki mühendislik...

Liseyi yazılım üzerine okumuştum. Oradan bir temelim ve bilgi deneyimim var. Amacım sağlık ve yazılımı harmanlayıp eğitim üzerine program/platformlar oluşturmak. Şirketi açıp doktorluğuma yine devam edeceğim, fakat bir yandan sağlık ve tıp alanına katkısı olacak uygulamalar çalışmalarda yapacağım...

Çok emin olmamakla birlikte tahminimce önce gidip kendine boş bir ofis buluyorsun sahibi ile anlaşıp kiralıyorsun. Sonra vergi dairesine gidip vergi levhası için başvuruyorsun, sonra (sırasından emin değilim vergi dairesine gitmeden önce de olabilir bu) kendine bir muhasebeci buluyorsun ve anlaşıyorsun. Son olarak ofisini dizayn edip işine başlıyorsun.

Çok emin olmamakla birlikte tahminimce önce gidip kendine boş bir ofis buluyorsun sahibi ile anlaşıp kiralıyorsun. Sonra vergi dairesine gidip vergi levhası için başvuruyorsun, sonra (sırasından emin değilim vergi dairesine gitmeden önce de olabilir bu) kendine bir muhasebeci buluyorsun ve anlaşıyorsun. Son olarak ofisini dizayn edip işine başlıyorsun.

Bilgi için teşekkürler Ümit Bey. Sizin düşünceleriniz ve fikirlerinizi önemsiyorum, ne zaman ciddi bir konu olsa eğer sizle alakalı bir alan ise mutlaka size sormuşumdur. Bu alanda, vergi levhası için herhangi bir sertifika veya diplomaya ihtiyaç var mıdır acaba ?

Son düzenleme:
Bilgi için teşekkürler Ümit Bey. Sizin düşünceleriniz ve fikirlerinizi önemsiyorum, ne zaman ciddi bir konu olsa eğer sizle alakalı bir alan size mutlaka size sormuşumdur. Bu alanda, vergi levhası için herhangi bir sertifika veya diplomaya ihtiyaç var mıdır acaba ?

Rica ederim elimizden geldiğince yardımcı oluruz her zaman.

Konuya çok vâkıf değilim, ben herhangi bir sertifika gerekmediğini düşünmekteyim, lakin en doğru bilgiyi bir muhasebeciden alabilirsin. Yanlış yönlendirmek istemem.

Rica ederim elimizden geldiğince yardımcı oluruz her zaman.

Konuya çok vâkıf değilim, ben herhangi bir sertifika gerekmediğini düşünmekteyim, lakin en doğru bilgiyi bir muhasebeciden alabilirsin. Yanlış yönlendirmek istemem.

Görüşmekte fayda var, şuan yurt dışındayım. Ankara'ya dönünce gerekli kişi ve kurumlarla görüşme yapacağım bakalım sonuç ne çıkacak. Tekrar teşekkür ederim.

Bilgi için teşekkürler Ümit Bey. Sizin düşünceleriniz ve fikirlerinizi önemsiyorum, ne zaman ciddi bir konu olsa eğer sizle alakalı bir alan ise mutlaka size sormuşumdur. Bu alanda, vergi levhası için herhangi bir sertifika veya diplomaya ihtiyaç var mıdır acaba ?

Benim bildiğim kadarıyla iş yerine vergi levhası almak ve için herhangi bir diploma ya da sertifikaya ihtiyacın yok onu zaten muhasebecin çıkartıyor yıl sonundaki vergi vb. verilerine göre. Bu arada hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın.

Benim bildiğim kadarıyla iş yerine vergi levhası almak ve için herhangi bir diploma ya da sertifikaya ihtiyacın yok onu zaten muhasebecin çıkartıyor yıl sonundaki vergi vb. verilerine göre. Bu arada hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın.

Allah razı olsun güzel dileklerin için. Bilgi içinde teşekkür ederim. Türkiye'ye geldiğimde muhasebecilerle görüşüp netleştireceğim konuyu. Bakalım ne sonuç çıkacak merak ediyorum.

Merhaba kardeşim muhasebe vergi vs. konuda merak ettiklerini cevaplayabilirim. Bu konuyu yeni gördüm nedense? Eğer aklına takılanlar var ise sorabilirsin bana.

Geri