• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yazıya suyun içinde efekti vermek.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dulcie
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dulcie

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
139
Merhaba arkadaşlar :) Yazıya suyun içinde gibi bir efekt vermeyi öğreteceğim .

Öncelikle siyah arkaplanlı bir sayfa oluşturuyoruz ve içine metnimizi yazıyoruz ve CTRL+T yaparak metnimizi şu şekilde oturtuyoruz.

bdf4j.png

Sonrada şu katman ayarlarını uyguluyoruz

1-bevel-500x350.jpg

1-grab-500x350.jpg

Sonucun şu şekilde olması gerekiyor.

bdf68.png

Sonrada yeni bir katman oluşturuyoruz ve Su damlası fırçasını indirip photoshop a yüklüyoruz. sonrada yeni açtığımız katmana uyguluyoruz ve CTRL+T ile aşağıdaki gibi bir görünüm sağlamaya çalışıyoruz.

bdf80.png

Daha sonrada Liquify Filtre menüsünden Forward Warping Tool aracını kullanarak su damlası brushunu düzenliyoruz.

bdf98.png

Resme derinlik eklemek için yumuşak bir silgi yardımı ile su damlası uyguladığımız bölgelere siliyoruz.

bdfb0.png

Yeni bir katman oluşturun ve bu noktayı beyaz renkte boyuyoruz.Sonra da çizgi şeklini aldırmak için Liquify Filtre kullanıyoruz.

bdfbg.png

Su dokusunu indiriyoruz ve photoshop a yüklüyoruz sonrada Magıc Wand Tool ile hızlı seçim yapıyoruz

4-sel-500x318.jpg

Sonrada seçimi yazımızın üstüne yapıştırıyoruz.CTRL+T ile boyutlandırıyoruz.Sonrada metni ortaya çıkarmak için yumuşak bir silgi yardımı ile resmimizi ortaya çıkarıyoruz

bdfdp.png

Sonrada aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.

4-lv.jpg

4-bw.jpg

Sonrada Blending Options Katman modunu Pin Light yapıyoruz.

4-pin-light-500x350.jpg

Sonrada yumuşak bir silgi yardımı ile su dokusu uyguladığımız bölgelere siliyoruz

bdfhm.png

Ayrıca Su Fırçası ile bazı seıçrama etkisi ekleye biliriz.Bu efekti CTRL+T ile boyutlandırabiliriz.

bdfjr.png

Resmimize ekstra bir efekt vermek için duman fırçası yada bulut fırçası ekleyerek daha güzel bir etki yarata bilirsiniz. Resim üzerine bazı renk ayarları eklendive böyle bir sonuç ortaya çıktı .

bdfkq.png

- SONUÇ - ( Daha iyisi olabilir ama biraz aceleye geldi. )

bdfmg.png

Çok başarılı.Bunları deneyerek mi,yoksa bir yerlerden görüp mü yapıyorsun?

Nasıl anlatayım :D Biyerde su fırçası buldum onunla ilgili rehber okudum mesela :D Ama bununla alakası yok tabi :D Sonrası hayal gücüne kalmış :D

Hayal gücü !? Bende pek de fazla olmayan birşey olduğundan ne olduğunu bilmiyorum :D

Ellerine sağlık güzel olmuş.:beer
Ama aklıma takıldı, denizi siyah değilde başka birşey, belki mavi-turkuaz, yapsan daha hoş durmaz mı !?:rbk:

Hayal gücü !? Bende pek de fazla olmayan birşey olduğundan ne olduğunu bilmiyorum :D

Ellerine sağlık güzel olmuş.:beer
Ama aklıma takıldı, denizi siyah değilde başka birşey, belki mavi-turkuaz, yapsan daha hoş durmaz mı !?:rbk:

Denedim o şekilde paylaşırım ama böyle daha orjinal durdu :)

Daha sonrada Liquify Filtre menüsünden Forward Warping Tool aracını kullanarak su damlası brushunu düzenliyoruz. biraz acarmısın bunu nasıl yapıcam :)

Geri