• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

yeni başlayanın soruları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan fuat58
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fuat58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2012
Puanı
1
selam arkadaşlar.

ben yeni başladım oyuna. arada sırada oynuyorum. haftada bir iki kez gibi. çok fanatiği değilim yani. son girdiğimde baya değişiklik oldu sanırım. önerileri dikkat ile okudum. şimdi zamanla tecrübe kazanılır diye düşünüyorum. benim sorunum burda şimdilik 2 sorum var - belki yardımcı olabilirisiniz.

1. başladığımda sevdiğim karakter için skin aldım şimdi alamıyorum. RP yetmiyor yazıyor. niye dolmuyor RP. bir kaç oyun oynadım ama puan yükselmedi. sadece bir tane mi alabiliyorum onu geri verip başkasınla mı değiştirmem gerekiyor yoksa ne yapmam lazım. ranked mi oynamam lazım? oraya giremiyorum.

2. bana rune safyası gerekiyormuş. her karakter için lazım diye okudum. ne işe yarıyor? nasıl birşey.

lütfen basit anlatırsanız sevinirim. teknik ve bilgisayar meraklısıyım ama burdaki bazıları gibi doğuşdan değil :)

tşkler :'(

selam arkadaşlar.

ben yeni başladım oyuna. arada sırada oynuyorum. haftada bir iki kez gibi. çok fanatiği değilim yani. son girdiğimde baya değişiklik oldu sanırım. önerileri dikkat ile okudum. şimdi zamanla tecrübe kazanılır diye düşünüyorum. benim sorunum burda şimdilik 2 sorum var - belki yardımcı olabilirisiniz.

1. başladığımda sevdiğim karakter için skin aldım şimdi alamıyorum. RP yetmiyor yazıyor. niye dolmuyor RP. bir kaç oyun oynadım ama puan yükselmedi. sadece bir tane mi alabiliyorum onu geri verip başkasınla mı değiştirmem gerekiyor yoksa ne yapmam lazım. ranked mi oynamam lazım? oraya giremiyorum.

2. bana rune safyası gerekiyormuş. her karakter için lazım diye okudum. ne işe yarıyor? nasıl birşey.

lütfen basit anlatırsanız sevinirim. teknik ve bilgisayar meraklısıyım ama burdaki bazıları gibi doğuşdan değil :)

tşkler :'(

Arkadaşım öncellikle Rp demek Riot point yani bildiğimiz Türk lirası ile oyuna aktardığımız paralardır :D Oyunun başında 3 lvl mi ne olunca hediye olarak 400 puan gelir sadece o kadar daha sonra gelmez gerisini kendi paranla alablirsin :D Oyunda kastıgın paralarda IP puanlarıdır bu puanlarlada hero ve rün alablirsin. RP puanlarıyla kostüm ve heroda alalblirsin.

Runelerde karaktere ek özellik veren taşlardır. Magazadan satın alıp profil sayfandki rünler kısmındaki slotlara yerleştirerek kullanabilirsin. 9 damga, 9 mühür, 9 nişan ve 3 cevher olmak üzere toplamda 30 tanedir. Ana levelin arttıkça slotlar açılır. Sana tavsiyem 20 lvl olmadan rünlerle falan uğraşma :D

Riot Point oyuna yeni başladığında sana 400 rp hediye ediyorlar ve sen onla aldın büyük ihtimal Rp para ile alınan birşey çok da büyük paralar yok Tr serverinde gayet ucuz telefon ile alabilirsin.. Runeye gelirsek senin bu soruların benı 1.5 sene öncesine götürdü:D aynı senin sorduğun soruları bende buoyunun forumunda sormuştum neyse runelere geleyim. Runelere şimdi kafanı takma runeler heroya katkı sağlar nası katkı sağlar HP MP ATTACK D ABİLİTY P vb her heroya göre bu dizilişler değişir .. Ama şimdi sana gerek yok bunlar sen 25 levele kadar hero açmaya bak hatta bana sorarsan 20 levelden sonra ip harcamayı bırak 30 levele kadar İp biriktir çünkü bu runeler baya pahalı şeyler atıyorum 1 attack damage page dizicem desen 4 5 k ip ediyor sen düşün level aldıkca anlıyorsun zaten durumu sen şimdi hiç dokunma 20 ye kadar runelere

arkadaşlar çok sağolun biraz aydınlattınız beni :) şimdi rune ları anladım ve kullanımını da anladım. tabiki bunlar şimdi ne kadar yardımı olur bilemem ve sizin önerilerinizdeki gibi levelim artsın ondan sonra onlarla ilgilenirim. ama rune page yani rune sayfası (bunu da öğrenmiş oldum ;)) bana o zaman şimdi şu an hiç gerek değil. zaten rune leri almazsam, haksız mıyım. yani önce level artsın sonra runeleri alim ondan sonra rune sayfalarını tek tek alırım doğrusu bu mu? herhalde bu yöntem en mantıklısı, siz ne dersiniz?
RP ye gelince ... :D 400RP hediye olduğunu hiç fark etmedim. sanki sürekli oda kendiliğinden gelir sandım. demek parayla alınıyor. üyelik falan mı gerekiyor? aylık yıllık mı? üyelikde ne kadar RP geliyor? tşkler cevablarınız için.

Her yeni karaktere 3 level olunca Rp 400 oto hediye veriliyor o hesaba bir daha bedavadan rp gelme gibi bir durum yok ancak sen onu maxigame vb sitelerden paran ile temin edebilirsin 10 liraya 800 rp felan denk geliyor diye biliyorum tr serverinde .. Rune olaylarına 20den sonra başlarsın zaten rune page bakarsan level geldikden sonra tek tek bölümler açılıyor 20 ye kadar champion aç İp rp karışık 20 levelden sonra 30 levele kadar Full İp biriktir hiç harcama ama hani atıyorum 3 k ip bunu alsam ne olur diye alırsan olmaz hiç harcama full biriksin zaten o zamana kadarda anlarsın neyin ne olduğunu %100 ama sana bir tavsiyede bulunucam şimdiden kendine bir yol seç Top Ad Carry Ap Carry Support Jungle eğer kendine bir yol çizersen atıyorum top olucam sadece top olan heroları açarsın hem senin için daha iyi olur daha rahat edersin bunların yanında skinde rahat açarsın ben ilk başladığımda hep rastgele aldım aldım heroları sonradan dedim ben mid oyuncusuyum e bir baktım yarı mid herosu yok almamışım o yüzden şimdiden kendine bir yol seç derim

arkadaşlar çok sağolun biraz aydınlattınız beni :) şimdi rune ları anladım ve kullanımını da anladım. tabiki bunlar şimdi ne kadar yardımı olur bilemem ve sizin önerilerinizdeki gibi levelim artsın ondan sonra onlarla ilgilenirim. ama rune page yani rune sayfası (bunu da öğrenmiş oldum ;)) bana o zaman şimdi şu an hiç gerek değil. zaten rune leri almazsam, haksız mıyım. yani önce level artsın sonra runeleri alim ondan sonra rune sayfalarını tek tek alırım doğrusu bu mu? herhalde bu yöntem en mantıklısı, siz ne dersiniz?
RP ye gelince ... :D 400RP hediye olduğunu hiç fark etmedim. sanki sürekli oda kendiliğinden gelir sandım. demek parayla alınıyor. üyelik falan mı gerekiyor? aylık yıllık mı? üyelikde ne kadar RP geliyor? tşkler cevablarınız için.

Almasında bir zorluk yok, websitesinden online ödeme yapman gerekiyor.Örneğin paysafecard ile gerçekleştirebilirsin bu işlemi,hem ön ödemeli bir karttır hem de kullanımı kolay.Sana şimdiden bol RP'ler.

Her karaktere ayrı Rune sayfası yapmana gerek yok,özellikle IP sıkıntısı çekiyorsan.Fazla IP yoksa hepsine düz Zırh Delme ya da Atack Damage Rune dizersin,Master Yi,Ashe,Vayne gibi aynı tip karakterlerde kullanırsın.Örneğin Tanklara(Malphite,Alistar,Amumu vs) da levelle beraber artan Büyü Direnci,Yetenek gücü(LeBlanc,Katarina,Annie vs) kullanan karakterlere de düz Yetenek gücü runeleri kullanabilirsin.Ip çoğaldığı zaman rehberlerden bakarak nasıl gerekliyse öyle dizersin.

Almasında bir zorluk yok, websitesinden online ödeme yapman gerekiyor.Örneğin paysafecard ile gerçekleştirebilirsin bu işlemi,hem ön ödemeli bir karttır hem de kullanımı kolay.Sana şimdiden bol RP'ler.

tşkler kardeşim paysafecard bencede daha mantıklı. kredi kartını karışdırmamak iyi böyle şeylerde. bir daha kullanırmıyım bilmem ki oyunlarda ;)

Her yeni karaktere 3 level olunca Rp 400 oto hediye veriliyor o hesaba bir daha bedavadan rp gelme gibi bir durum yok ancak sen onu maxigame vb sitelerden paran ile temin edebilirsin 10 liraya 800 rp felan denk geliyor diye biliyorum tr serverinde .. Rune olaylarına 20den sonra başlarsın zaten rune page bakarsan level geldikden sonra tek tek bölümler açılıyor 20 ye kadar champion aç İp rp karışık 20 levelden sonra 30 levele kadar Full İp biriktir hiç harcama ama hani atıyorum 3 k ip bunu alsam ne olur diye alırsan olmaz hiç harcama full biriksin zaten o zamana kadarda anlarsın neyin ne olduğunu %100 ama sana bir tavsiyede bulunucam şimdiden kendine bir yol seç Top Ad Carry Ap Carry Support Jungle eğer kendine bir yol çizersen atıyorum top olucam sadece top olan heroları açarsın hem senin için daha iyi olur daha rahat edersin bunların yanında skinde rahat açarsın ben ilk başladığımda hep rastgele aldım aldım heroları sonradan dedim ben mid oyuncusuyum e bir baktım yarı mid herosu yok almamışım o yüzden şimdiden kendine bir yol seç derim

level 20den sonra dedin. daha ona baya var :) yanlız senin dediğinin tam tersini söylüyor bazıları. bütün herşeyi oynaman gerikiyor diyorlar. bu şekilde herkezin rolünü daha iyi anlarsın ve bazen senin dediğin gibi sadece mid oynarsam ve oyundaki arkadaşlar da mid oynarsa kötü olur dediler. genede sağol bilgiler için.

Her karaktere ayrı Rune sayfası yapmana gerek yok,özellikle IP sıkıntısı çekiyorsan.Fazla IP yoksa hepsine düz Zırh Delme ya da Atack Damage Rune dizersin,Master Yi,Ashe,Vayne gibi aynı tip karakterlerde kullanırsın.Örneğin Tanklara(Malphite,Alistar,Amumu vs) da levelle beraber artan Büyü Direnci,Yetenek gücü(LeBlanc,Katarina,Annie vs) kullanan karakterlere de düz Yetenek gücü runeleri kullanabilirsin.Ip çoğaldığı zaman rehberlerden bakarak nasıl gerekliyse öyle dizersin.

tamam bu şekilde bende düşünmüşdüm. şimdilik en basiti damage yapmak benim için o yüzden AD karakterleri oynuyorum. öbürleri biraz tuhaf geliyor bana. ashe mesela Çoğunluk olarak kullandığım karakter. buna attack damage aldım dolduruyorum sayfayı. arada kullanmadıklarımı sağda aşağda bir şey var ona atıyorum. karışdırıyor. bilmiyorum iyi mi ama bakalım...

sana bir bölge şimdiden seç dememdeki amaç hem o bölgenin herolarını bitirirsin sadece hemde o bölgede kendini geliştirirsin tabi şimdi farklı gelebilir bu söylemlerim ama 30 level olduğunda anlarsın hani derlerya küçüklükten pişersen daha iyi usta olursun :D esnaflar öyle der onun gibi bişey çünkü her bölgeyi oynayan değil 1 bölgeyi iyi oynayan tercih ediliyor :))

sana bir bölge şimdiden seç dememdeki amaç hem o bölgenin herolarını bitirirsin sadece hemde o bölgede kendini geliştirirsin tabi şimdi farklı gelebilir bu söylemlerim ama 30 level olduğunda anlarsın hani derlerya küçüklükten pişersen daha iyi usta olursun :D esnaflar öyle der onun gibi bişey çünkü her bölgeyi oynayan değil 1 bölgeyi iyi oynayan tercih ediliyor :))

anladım doğru söylüyorsun. bakalım 30a kadar hevesim kalır mı...

selam arkadaşlar.

RP = Riot point demektir parayla alınır. 3 Levelde 400 RP verir oyun hediye olarak dahada gelmez , ama bir istisna var referans kasabilirsinda uğraştırır onun ödülleri var ip filan veriyor rp , skin vsvs.
2. Rune sayfası ve masteries var 2 tane oyuna ekstra savunma saldırı gücü büyü gücü vs ile başlamanı sağlar ama rune 18 den önce alınmasına gerek yok masteries yapman lazım en önemliside büyülerini destekliyen ağaçları açmalısın :D durgunluk büyüsünü aldın mesela masteriesden 3 tane ağaç varya , ilk baştaki şeylere bak 1 point veirlir üzerinde durgunluk yazıyosa filan onu aç :D anlamışşındır inş ne demek istediğimi başka sorun varsa alabilirim

referans kasınca ( arkadaşını kayıt linkinden üye olup 5 lvl yapınca)

bide yılbaşında falan bazen hediye veriyolar rp.

Bildiğim kadarıyla öyle oluyor ama bu biraz uzun sürebilir. Onun yerine paysafecard ile gerçekleştirirsen ödemeleri daha fazla RP gelir hesabına.

tşkler anladım. genede arkadaşı ekledim diye bir RP gelmesini beklemişdim ama neyse...

Geri