• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yeni bir sistem topluyorum yorumlarınızı almak isterim :)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan zbh0606
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zbh0606

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
22 Eki 2018
Puanı
1
Abilerim Kardeşlerim hepinize öncelikle selamlar :)

Evde mevcut olan casper excalibur G750.7700-b510a gamebook um var
lakin gamebook dan masaüstü sistem gibi bir performans alamadım suan sınıfının en iyilerinden lakin tatminkar gelmedi bana
bende yeni bir sistem toplattım
fiyat 19-20 bin arası değişiyor 16 gb ram ekletmişdim lakin 32 gb a çıkaracağım için fiyat da yükselme olacak
fiyat dahilinde razer set (klavye mouse mouse pad kulaklık)
ve 43 inç monitör dahildir listede göreceksiniz zaten listeyi alt kısma ekledım inceleyip yorum yaparsanız sevınırım sistem suan media markt da toplanıyor
1 2 eksik malzeme var onları isteddik kargo beklıyorum :) olumlu olumsuz yada bu fiyatta şöyle daha iyi sistem kurabılırısnız dedıklerınız olursa lütfen yorumlayınız teşekkür ederim hepinize :)
RDW1Qo.jpg

Abilerim Kardeşlerim hepinize öncelikle selamlar :)

Evde mevcut olan casper excalibur G750.7700-b510a gamebook um var
lakin gamebook dan masaüstü sistem gibi bir performans alamadım suan sınıfının en iyilerinden lakin tatminkar gelmedi bana
bende yeni bir sistem toplattım
fiyat 19-20 bin arası değişiyor 16 gb ram ekletmişdim lakin 32 gb a çıkaracağım için fiyat da yükselme olacak
fiyat dahilinde razer set (klavye mouse mouse pad kulaklık)
ve 43 inç monitör dahildir listede göreceksiniz zaten listeyi alt kısma ekledım inceleyip yorum yaparsanız sevınırım sistem suan media markt da toplanıyor
1 2 eksik malzeme var onları isteddik kargo beklıyorum :) olumlu olumsuz yada bu fiyatta şöyle daha iyi sistem kurabılırısnız dedıklerınız olursa lütfen yorumlayınız teşekkür ederim hepinize :)
RDW1Qo.jpg

Çok yanlış bir toplama olmuş almadan önce danışıp alsaydın keşke hayırlı olsun. Oyuncu isen 43 inch monitöre ihtiyaç yok bence (Amacın farklı ise bilemem).144 hz 2k bir monitör alabilirdin 27 inch felan. Şahsen ben office'e o kadar para vermezdim crackli kullanırdım. İşlemciyi 2700x alabilirdin anakartı x470 almalıydın.Ekran kartını en az 2080 almalıydın.Power kötü frisby yerine corsair 750w 80+ gold full modüler bir power tercih edebilirdin. Rami Gskill trident z RGB 2x8 gb yada corsair vengeance pro rgb alabilirdin 3000 yada 3200 mhz. SSD yi samsung 850 pro yada 970 evo m2 alabilirdin.Tabi bu şekilde bütçeni biraz aşardı ama biraz ekipmandan kısarak iyileştirebilirdin. Yani boşa harcanan paranı bilgisayarını güçlendirmek için kullanabilirdin. Heleki 1070 hiç olmamış büyük hata etmişsin. Tabi şuan bu söylediklerim fayda etmiyor amacım moralini bozmak değil ama iade edebilirsen iade et bana ulaş beraber toplayalım böyle sıkıntı olur.

- - - Güncellendi - - -

@zbh0606 instagram.com/burakgungor8244

Tamamdır iade etme hakkına sahibim zaten ön ödeme 1000 tl gibi bir miktar ödedim size özelden ulaşıyorum :)

Çok yanlış bir toplama olmuş almadan önce danışıp alsaydın keşke hayırlı olsun. Oyuncu isen 43 inch monitöre ihtiyaç yok bence (Amacın farklı ise bilemem).144 hz 2k bir monitör alabilirdin 27 inch felan. Şahsen ben office'e o kadar para vermezdim crackli kullanırdım. İşlemciyi 2700x alabilirdin anakartı x470 almalıydın.Ekran kartını en az 2080 almalıydın.Power kötü frisby yerine corsair 750w 80+ gold full modüler bir power tercih edebilirdin. Rami Gskill trident z RGB 2x8 gb yada corsair vengeance pro rgb alabilirdin 3000 yada 3200 mhz. SSD yi samsung 850 pro yada 970 evo m2 alabilirdin.Tabi bu şekilde bütçeni biraz aşardı ama biraz ekipmandan kısarak iyileştirebilirdin. Yani boşa harcanan paranı bilgisayarını güçlendirmek için kullanabilirdin. Heleki 1070 hiç olmamış büyük hata etmişsin. Tabi şuan bu söylediklerim fayda etmiyor amacım moralini bozmak değil ama iade edebilirsen iade et bana ulaş beraber toplayalım böyle sıkıntı olur.

- - - Güncellendi - - -

@zbh0606 instagram.com/burakgungor8244

Bilgisayarlara fısıldayan adam. :wgl::srd

- Şahsen ben etkilendim, teşekkürler ilgin için.

Ne amaçlı toplayacaksınız ? Max bütçe nedir. Hepsiburada %18 KDV indirimi ile Ryzen 2600X 1400 TL civarı 2700X 2060 TL satıldı. 4GB 2400 Mhz ram 211 TL'ye satıldı :D X470 anakart, Ryzen 2700X işlemci, Sıvı soputma 12GB 3x4 GB Ram, RX 580 8GB ekan kartı, PSU, Kasa, 240 GB SSD komple ne varsa 5400 TL ye fln alıyordum. 1080P 75 hz 1ms monitör ile 6Bin civarına toplayacaktım sonra dedim :D boş ver. Bence biraz bekleyip 11.11 n11 indirimlerini sene sonu kara cuma indirimlerini fiyatları takip ederek süzerek devam edin. 9. Nesil intel işlemcilerini de bekleseniz iyi olur. Sırf oyun amaçlı düşünüyorsanız çarpan kilidi açık intel 9. nesil bir işlemci ile daha yüksek FPS, dual yüksek mhzde ram ile fln yüksek fps elde edersiniz.

Windows 10 OEM key, (sıkıntısız BİOS'a gömülü), Office 365 lisans key, 5 PC için. bunları internette 10-30 TL arasında albilirsiniz. 3.64TL ye windows 10 key aldım mini pc'de sıkıntısız kullanıyorum.

O keyler yasal değildir Windows'u orjinal yaparım yasal kullanırım diyorsanız uğraşmayın ama yok sadece aktive olsun crackle vs uğraşmayım diyorsanız o zaman tamam sorun yok.

nereden bunlar? saçma sapan kms falan uğraşmayalım :D
https://www.n11.com/arama?q=windows+10+key&srt=PRICE_LOW

- - - Güncellendi - - -

O keyler yasal değildir Windows'u orjinal yaparım yasal kullanırım diyorsanız uğraşmayın ama yok sadece aktive olsun crackle vs uğraşmayım diyorsanız o zaman tamam sorun yok.
Yasallıktan kastınız ? Microsoft'a göre çalıntı sayılır da. OEM keyleri microsoft veriyor kime, nasıl veriyor yada verdikleri kişiler bunları nasıl sağa sola saçıyorlar. OEM key alıp kullanmaları orjinal bir sürüm kullandıkları anlamı taşır. o key oem parça üreten firmaların bilgisayarları gibi BİOS'a işler sistem ve sıfır kurulum yapsa dahi internete bağlı olunca etkinleştirilir sistem. Kim gidip de microsofttan bak ben bu keyi aldım bu sorun çıktı diyecek :D Bence KMS gibi arka planda çalışan programlarla uğraşmayıp bir seferliğe oem key alın bakın keyfinize. Çalıntı bir mal değil orjinal sizin için yasal olan bir ürün kullanıyorsunuz. Kimse size bir şey diyemez.

https://www.n11.com/arama?q=windows+10+key&srt=PRICE_LOW

- - - Güncellendi - - -

Yasallıktan kastınız ? Microsoft'a göre çalıntı sayılır da. OEM keyleri microsoft veriyor kime, nasıl veriyor yada verdikleri kişiler bunları nasıl sağa sola saçıyorlar. OEM key alıp kullanmaları orjinal bir sürüm kullandıkları anlamı taşır. o key oem parça üreten firmaların bilgisayarları gibi BİOS'a işler sistem ve sıfır kurulum yapsa dahi internete bağlı olunca etkinleştirilir sistem. Kim gidip de microsofttan bak ben bu keyi aldım bu sorun çıktı diyecek :D Bence KMS gibi arka planda çalışan programlarla uğraşmayıp bir seferliğe oem key alın bakın keyfinize. Çalıntı bir mal değil orjinal sizin için yasal olan bir ürün kullanıyorsunuz. Kimse size bir şey diyemez.

Bu keylerin son kullanıcıya satılması yasaktır. Bu keyler ya üniversiteler veya OEM satıcılar için üretilmektedir. Bunların son kullanıcıya satılması bunu alıp kullanan son kullanıcının orjinal Windows kullanıdığı anlamına gelmez, yine korsan Windows kullanan kişi ile aynı kefeye konulur. Sorun gidip şunu kullanıyorum bunu kullanıyorum demeniz değil sadece bilgi amaçlı söyledim. Bazıları bu keyleri alarak %100 orjinal ve yasal olduğunu düşünmesin diye yazdım. Yukarda da belirttim crackle uğraşamam derdim sadece aktivasyon diyen kişiler kullanabilir ama söylediğimi görmezden gelmesinler.

Bu keylerin son kullanıcıya satılması yasaktır. Bu keyler ya üniversiteler veya OEM satıcılar için üretilmektedir. Bunların son kullanıcıya satılması bunu alıp kullanan son kullanıcının orjinal Windows kullanıdığı anlamına gelmez, yine korsan Windows kullanan kişi ile aynı kefeye konulur. Sorun gidip şunu kullanıyorum bunu kullanıyorum demeniz değil sadece bilgi amaçlı söyledim. Bazıları bu keyleri alarak %100 orjinal ve yasal olduğunu düşünmesin diye yazdım. Yukarda da belirttim crackle uğraşamam derdim sadece aktivasyon diyen kişiler kullanabilir ama söylediğimi görmezden gelmesinler.
%100 orjinal de, yasallığına bir şey demiyorum dediğim gibi birileri bunları satıyor. Komşun gidip sana çinden xiaomi mi mix 3 alması gibi, garantisi yok ama ürün %100 orjinal :D keyler sonuçta microsoft veriyor. (Birinin o keyip alıp satması, dağıtması o konuya bir şey demiyorum :D)

%100 orjinal de, yasallığına bir şey demiyorum dediğim gibi birileri bunları satıyor. Komşun gidip sana çinden xiaomi mi mix 3 alması gibi, garantisi yok ama ürün %100 orjinal :D keyler sonuçta microsoft veriyor. (Birinin o keyip alıp satması, dağıtması o konuya bir şey demiyorum :D)

Komşum bana Çin'den Xiaomi telefon alıp getirse ve bunu Xiaomi firması bilse karışmaz etmez. Ama sizin keyi bu şekilde elde edip kullandığınızı Microsoft öğrense size korsan kullanıyor muamelesi yapar bilmem anlatabildim mi. Örnek çok alakasız olmuş. Orjinallikten kastım yasal olması zaten yoksa keyin orjinal olup olmama gibi fonksiyonel bir özelliği yok ki alt tarafı bir kod dijital bir cihaz veya aygıt değil.

Microsoft keyleri rastgele ve kafasına göre vermiyor bir sürü sözleşmesi ve kuralı var herşeyin ben de kodlar uzaydan geliyor demedim. Sadece bu yol ile elde edilen kodun yasal olmadığını Windowsunuzu resmi bir şekilde etkinleştirmeyeceğini, bu şekilde etkinleştirilen Windows'un korsan etkinleştirilen Windows'tan Microsoft nezdinde bir farkı olmadığını söylüyorum ki insanlar ben bu keyi aldım oh mis gibi Windowsum yasal ve resmi oldu diye bir gaflete düşmesinler diye.

1999 yılından beri hunharca kullanırım bilgisayırı biride çıkıp demediki senin lisansın nerede :D

Geri