• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yeni Laptopum

Hayırlı olsun ama şahsi düşüncem gereksiz olmuş. Bu laptopla yapabileceğin herşeyi 2000 veya 2500 TL lik bir laptopla da rahatlıkla yapabilirdin.

SSD desteklediği için ? SSD yi her laptopa takabilirsin, SSD desteği diye birşey yok.

çoğunda yer olmuyor diye biliyorum hdd + ssd takıcam üstündeki 750 gblık işim yüzünden yetmiyor oyun laptopu ama oyun için almadım 4 adet disk desteği oldugu için seçtim

Hayırlı olsun;güle güle kullan. :)

Maaşı biriktiriyorum bende alıcam bu tarz bir makina inşallah.
:pro

Son düzenleme:
çoğunda yer olmuyor diye biliyorum hdd + ssd takıcam üstündeki 750 gblık işim yüzünden yetmiyor oyun laptopu ama oyun için almadım 4 adet disk desteği oldugu için seçtim

Mesela şöyle yapabilirdin. Normal bir laptop alır normal hdd sini çıkarır yerine ssd takardın ek depolama alanı için ise taşınabilir bir hdd alabilirdin, veya optik sürücüyü (cd rom - dvd rom neyse artık) çıkarır onun yerine ssd takabilirdin, çok daha uygun maliyetli olurdu.

Tabi bunlar sadece şahsi düşüncelerim, almışsın gitmişsin zaten pek laf söylemeye gerek yokta, eğer başka böyle makine almayı düşünenler olursa diye fikir oluşturması açısından yazıyorum. Tekrardan hayırlı olsun :)

SSD'yi her laptopa takabilirsin ama mevcut 2.5luk diski çıkarıp.SSD desteği bu anlama geliyor mevcut diski çıkarmadan 2. bir disk veya ssd takmak.

Onu sonradan anladımda buna sdd desteği dememek gerekiyor. Sdd desteği diyince başka anlamlar çıkıyor. Ek hdd alanı denilse daha uygun olurdu. SSD desteği diyince yukardada yazdığım gibi direk insanın aklına her laptop ssd destekler diye gelir ;)

Mesela şöyle yapabilirdin. Normal bir laptop alır normal hdd sini çıkarır yerine ssd takardın ek depolama alanı için ise taşınabilir bir hdd alabilirdin, veya optik sürücüyü (cd rom - dvd rom neyse artık) çıkarır onun yerine ssd takabilirdin, çok daha uygun maliyetli olurdu.

Tabi bunlar sadece şahsi düşüncelerim, almışsın gitmişsin zaten pek laf söylemeye gerek yokta, eğer başka böyle makine almayı düşünenler olursa diye fikir oluşturması açısından yazıyorum. Tekrardan hayırlı olsun :)

Onu sonradan anladımda buna sdd desteği dememek gerekiyor. Sdd desteği diyince başka anlamlar çıkıyor. Ek hdd alanı denilse daha uygun olurdu. SSD desteği diyince yukardada yazdığım gibi direk insanın aklına her laptop ssd destekler diye gelir ;)

Doğrudur ssd desteği diyince ilk akla gelen şey o oluyor. :)

O değilde, sanırım monster adında laptop'u ilk kez duyan benim..

Bu arada hayırlı olsun, güle güle kullan. :)

şu fiyata bir masaüstü toplasaydın arada bir çamaşır bulaşık bile yıkardı :D

Geri