• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yeni Muhabbet kuşu aldım bi bakarmısınız :)

Psychopathic

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Tem 2011
Puanı
99
Ben dün yavru sayılabilecek bi muhabbet kuşu aldım dünden beri ne yem yedi ne öttü nede sus içti acaba aldığım yere götüreyim mi
yoksa daha alışamadığı içinmi böyle ayrıca elime falan konuyo kafesten çıkarttım omuzumda bi yarım saat durdu bidaha kafesine koydum tekrar
ama kafase koyduğumdan beri aynı pozisyonda duruyo ne yapmalıyım ?​

daha dün almışsın dur biraz :) sen yabancı bir yere gittiğinde direk yemeğe geçip rahatça yeyip kafana göre şeyler yapıyormusun ? ilk 1-2 hafta alışmasını bekle mümkünse kafesten çıkarma kendisiyle konuş falan ama eline alma berk(tengri) konuya damladığında daha iyi yardımcı olur :)

3-4 gün öyle yapar kafese ve ortama alışmaya çalışıyor.Bence aldığın gibi salmak ben öyle yapmıştım :D

Ötmemesi daha iyi sonra ötmeye başladımı sabah seni kaldırana kadar ötüyor :D

Bendede var birtane ilkgünler böyle yapar zaten karnı acıkınca illa yer :D aclıktan ölcek hali yok ya :DD

İlk günden onu almaya çalışman sana daha alışmadan üstelik dahada ürkütmüştür bu sebebten su yem yemiyor olabilir başında dikilmene gerek yok hayvanı 2 3 gün serbest bırak serbest derken kafesın dışına sal değil :D rahat bırak yani televizyon yanında olsun kafes daima televizyondan kapar kelimeleri 1 2 hafta sonrada eline almaya başla zorlama geliyorsada kafasını okşamayı ihmal etme sana güveni gelicektir bu arada kafesin dibinede yem serp yemlikten yiyemiyor olabilir daha..

Yakalamayı başabilirsen sal %80 kendi kafesinin üstüne uçar ama sonradan yakaliyamassan kötü olur :D alışması için sürekli onunla ilgilen 1 haftada alışır. hem eline al ama sıkma bir şey olmaz ben aldığım gün avucumda gezdirdim hiç bir şey olmadı şimdi kafamdan yada omuzumdan inmiyor. :)

yavru ise yemi kafesin içine dök suyu da aşağı kolay erisebileceği bir noktaya al çoğu kuşçu para kazanmak adına yavruları kafeslerden çok erken alıyor malesef açlıktan ölebilir bu yüzden dikkat et ortamda fazla gürültüden bir müddet sakın

sen direk sal zaten yeni yeme düşmüşse fazla uçamaz illa sana gelicek öyle öyle alıştırırsın ben öyle yapmıştım 45 günlük almıştım eve geldiğim gibi salmıştım 2 ayda alıştı 4. ayda konuştu şu an 8 aylık ama çok yılışık :D

aynı şey bende de vardı :D muhabbet kuşu ilk 1 hafta yabancılık çekti sessiz sakin duruyordu şuan alalı 1 ay oldu ve hiç susmuyor ve yerinde durmuyor :D :D

Geri