• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

yeni ram takma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
bi önceki konuda ram alcağımı söylemiştim çok şükür elime geçti ramler fakat şöyle bi sorun var ram slota tam oturmuyo normalde laptop ramlerini bilirsiniz kenarlardaki tırnakları çektirince ram atar yuvadan benimki tam oturmuyo yerinden kayıyo boyurları aynı ramlerin orjinalde takılı olan 1 slota takıyorum yeni ramin birisini oraya tam oturuyo fakat power tuşuna bastigim anda açıldığı gibi kapanıyo direk elektirik kesiliyo anakarta gelen sorun ne 1-ram neden oturmaz slota 2- 1.slota oturtuğum ramim takıldığında neden pc açılmaz normal rami takıyorum 4 gb açılıyo pc taktığımda 4 gb frekanslar aynı 1333 ama açılmıyo ramlar bozuk olabilirmi dicem ama kutusunu kendim açtım hadi 1 isi bozuktur diyelimde 2 si birdenmi bozuk anlayamadım :D

----------

+++ yardım beyler anakartımın ram slotları üzerinde DDR2 veya DDR3 yazmıyor alttaki 4 gb ramin takılı olduğu slottaki ram ddr3 bu DDR2 veya 3 arasında boyut farkı oluyomu ramde yoksa standartmı oluyo ?

en sondaki açıklamayı yanlış mı okudum yoksa ddr3 anakarta ddr2 mi takmaya çalıştın ?

Ddr değerleri anakart ve ramde aynı olmasi gerekiyor yoksa dediğin gibi çalışmaz.

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

Ddr değerleri anakart ve ramde aynı olmasi gerekiyor yoksa dediğin gibi çalışmaz.

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.
yok deniz bizzat anakartın fotosunu atmıştım ddr3 1333 mhz ram uyar dedin ki zaten benim pcde şuanda bulunan ramde bu özelliklere sahip 2 tane slot var anakartta aldığım 2 ramide 2. boş olan slota takmaya çalışıyorum fakat oturmuyo anlayamadım gitti 1.slota takılıyo fakat pcyi açtığım anda vişşş diye bi ses geliyo kapanıyo tekrar basiyom gene aynı tepki sorum şu ki bu ramler standart olmuyo mu boyutları yan yana gelince boylarıda aynı ama altaki slota takılıyo üsttekine takılmıyolar pcde takılı olan orjinal ramde üst slota oturmuyo ille alta takılıyo tırnakları falanda denk geliyo sorun yok ama slota girmiyo normalde tırnakların tutması lazım kenara çekince ramin atması lazım ama olmuyo anlayamıyorum pcyi test çeviriyon ram düşüyo yuvadan :D çok uzattım işte dediğim gibi 1.slottada çalışmıyo 2.slotada oturmuyo yardım :D

edit: anakartım pegatron a15 anakarttan mı kaynaklanıyo dicem ama eski ramimi takınca açılıyo yardımlarınızı bekliyorm

Son düzenleme:
yok deniz bizzat anakartın fotosunu atmıştım ddr3 1333 mhz ram uyar dedin ki zaten benim pcde şuanda bulunan ramde bu özelliklere sahip 2 tane slot var anakartta aldığım 2 ramide 2. boş olan slota takmaya çalışıyorum fakat oturmuyo anlayamadım gitti 1.slota takılıyo fakat pcyi açtığım anda vişşş diye bi ses geliyo kapanıyo tekrar basiyom gene aynı tepki sorum şu ki bu ramler standart olmuyo mu boyutları yan yana gelince boylarıda aynı ama altaki slota takılıyo üsttekine takılmıyolar pcde takılı olan orjinal ramde üst slota oturmuyo ille alta takılıyo tırnakları falanda denk geliyo sorun yok ama slota girmiyo normalde tırnakların tutması lazım kenara çekince ramin atması lazım ama olmuyo anlayamıyorum pcyi test çeviriyon ram düşüyo yuvadan :D çok uzattım işte dediğim gibi 1.slottada çalışmıyo 2.slotada oturmuyo yardım :D

edit: anakartım pegatron a15 anakarttan mı kaynaklanıyo dicem ama eski ramimi takınca açılıyo yardımlarınızı bekliyorm
Anakartın desteklediği kadar takman gerekiyormuş birde. Mesela slotlar 4+4 olacak şekilde destekliyorsa 8gb takamıyorsun tek slota mecbur 4+4 olarak takacaksın. Ekran kartı olsaydı DDR2 slota DDR3 takabilirdin ama Ram için aynı teklif geçerli değil.

Anakartın desteklediği kadar takman gerekiyormuş birde. Mesela slotlar 4+4 olacak şekilde destekliyorsa 8gb takamıyorsun tek slota mecbur 4+4 olarak takacaksın. Ekran kartı olsaydı DDR2 slota DDR3 takabilirdin ama Ram için aynı teklif geçerli değil.
işte demek istediğimde bu tam olarak ram 4+4 yapıcam frekanslar aynı 1333 mhz boyutlar 4 gb ama çalışmıyo hayır normalde pcde olan rami söküyorum yeni rami takıyorum aynı slota oturuyo tam olarak ama pc gene açılmıyo

işte demek istediğimde bu tam olarak ram 4+4 yapıcam frekanslar aynı 1333 mhz boyutlar 4 gb ama çalışmıyo hayır normalde pcde olan rami söküyorum yeni rami takıyorum aynı slota oturuyo tam olarak ama pc gene açılmıyo
Bize detaylı bilgi verir misin? Resimler vs. eski ram 2+2 mi? Laptopa desteklediği en büyük ram boyutu takılı geliyor diye biliyorum. Bende de öyle. Zaten donanım ekleme yönünden en ideal masaüstü bilgisayarlar. Her ne kadar çağ cep bilgisayar çağı deselerde kasalı bilgisayar kadar ucuz ve yüksek sistem özellikli hiçbir şey yok. Ben de laptoptan yazıyorum bunu ama tasarladığım kasayı yapmak için günleri sayıyorum.

DDR -2-3 uyumu olmadığı zaman yuvaya tam oturmuyor diye biliyorum. Anakart sorun yakaladığında elektriği kesiyor.

Geri