• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yeni Server

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onurgs59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Sizce şu sıralar server açmak mantıklı mıdır?Ve açılan server özellikleri nasıl olmalıdır?

Bu aralar server açmak mantıklıdır.

Açacağın tek server 100 cap ch/eu olmalıdır. Eski elitesro zamanlarında olduğu gibi jangan b4'de medusanın olduğu ve o medusa içerisine değişik hediyeler koyman iyi olur.
Ayrıca oyun free silk olup, reverse/pet/character skin scrool/item gender scrool bunlar bedava olup sadece TL ile Premium & Devil & Global satman yerinde olacaktır.
Rateler çok uçuk veya çok düşük olmayıp 35x-40x civarında olsun böylelikle EU partinin eski günlerini yaşayabiliriz, çoğu kişi sadece CH serverlerden sıkıldı ve EU parti olan ama hemen son levele ulaşamayacağımız biraz parti yapmanın zevkini yaşayacağımız oyun istiyoruz.
Oyunda kesinlikle IP limit olmalı ve limit 4 olmalı, böylelikle 2 arkadaş birleşip 8/8 pt yapabilirler.
Oyunda gold'un önemi olmalı mesela gold rate 4 veya 5x olup job rate 100x veya 150x olabilir böylelikle kervana da yönelmiş oluruz.
Ayrıca academy veya honor buff kesinlikle olmamalı.
SOS drop kapalı olup SOM drop moblardan olmalı ve SUN için coin olabilir, coin de 2 türlü elde edilebilir olmalı birincisi moblardan kasarak düşürdüğümüz ikincisi uniquelere eklenebilir veya farklı yollardan elde edilebilir ama coin rate çok düşük olmasa da düşük olmalı.

Aklına takılan varsa sorabilirsin. :)

Kafamda böyle bir sw sistemi vardi tam olarak zaten.Ama Honor kapali olmaz ki 100 de.

vallahi elitesro tadında bir 100 cap olursa alırım bir dal kardeşim :)

----------

Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi olabilir fakat sun coin ile olacaksa unig den düşecek coin ile olmamalı çünki str çarların alması çok zor oluyor akademi job ile olabilir

şu sıralar kesinlikle server açmamanızı öneririm.
1-2 ay bekleyin bence

Saçma bence.
2 aydır değiştirmediğimiz server kalmadı, çoğu kişi 100 cap eu/ch istediğine emin.
Şuan bizim haricimizde tanıdığım 3 guild var ayrı olarak hepsi 100 cap ch/eu istiyor. Guild'ler 30 kişi desek 30X4=120 player sadece bizden gelir.

Emin olun tüm Only CH serverlere bakın ya 1 haftaya kapanıyor veya oynayanlar ah keşke 100 cap ch/eu olsa diyor, deneyimlerimizden dolayı bu tür yorumlar yapıyorum.
Kesinlikle server açılmalı ve 100 cap ch/eu olmalıdır.

Bakın bugün en stabil server olan Creddy bakıyoruz; ya only CH ya only EU yapıyor, bir günden bir güne EU/CH yapmadı. Yapsa emin olun 1500+ player olurdu.
Tabi bunda serverin stabilitesi ve reklam çok yüksek değer taşıyor.

Dediğin özelliklere sahip server şuan var fakat dediğim gibi şu sıralar server açılmamalı. Yüksek kapasiteli serverlar var. Oyuncuları otomatik çekiyorlar.

şu sıralar herkes 80 cap yada 100 cap chin server açıyor ve chin oynamaktan gına geldi bp gibi 100 cap eu chin server aranıyor

100 Cap EU & CH olabilir dediğin gibi ama şu sıralar açılması mantıklı değil. Cebe yazık.

Kusura bakmayın mobilde olduğum ixjn tam hepsini okuyamiyorum.Ne dediğimizi pek anlamadım. Bildiğiniz gibi altun job point sistemli vardi.Onu 100 çap olarak açmak mantikli olur mu yoksa job point karistirmadan düz 100 mu açmak mantikli olur?
Not: PC.geçince tüm yorumları okuyacagim.

Kusura bakmayın mobilde olduğum ixjn tam hepsini okuyamiyorum.Ne dediğimizi pek anlamadım. Bildiğiniz gibi altun job point sistemli vardi.Onu 100 çap olarak açmak mantikli olur mu yoksa job point karistirmadan düz 100 mu açmak mantikli olur?
Not: PC.geçince tüm yorumları okuyacagim.
job u canlı tutmak istiyorsanız tabiki öyle bir düşünce olabilir

Bu aralar server açmak mantıklıdır.

Açacağın tek server 100 cap ch/eu olmalıdır. Eski elitesro zamanlarında olduğu gibi jangan b4'de medusanın olduğu ve o medusa içerisine değişik hediyeler koyman iyi olur.
Ayrıca oyun free silk olup, reverse/pet/character skin scrool/item gender scrool bunlar bedava olup sadece TL ile Premium & Devil & Global satman yerinde olacaktır.
Rateler çok uçuk veya çok düşük olmayıp 35x-40x civarında olsun böylelikle EU partinin eski günlerini yaşayabiliriz, çoğu kişi sadece CH serverlerden sıkıldı ve EU parti olan ama hemen son levele ulaşamayacağımız biraz parti yapmanın zevkini yaşayacağımız oyun istiyoruz.
Oyunda kesinlikle IP limit olmalı ve limit 4 olmalı, böylelikle 2 arkadaş birleşip 8/8 pt yapabilirler.
Oyunda gold'un önemi olmalı mesela gold rate 4 veya 5x olup job rate 100x veya 150x olabilir böylelikle kervana da yönelmiş oluruz.
Ayrıca academy veya honor buff kesinlikle olmamalı.
SOS drop kapalı olup SOM drop moblardan olmalı ve SUN için coin olabilir, coin de 2 türlü elde edilebilir olmalı birincisi moblardan kasarak düşürdüğümüz ikincisi uniquelere eklenebilir veya farklı yollardan elde edilebilir ama coin rate çok düşük olmasa da düşük olmalı.

Aklına takılan varsa sorabilirsin. :)
arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum 100 eu/ch çok iş yapar emin ol :)

İşte bir tartışma ortamı daha :P Job Point sistemi hakkında bir olumlu bir olumsuz resmen medcezir :)

80 cap veya 100 cap aranan kan şuanda :)

80 cap : Old School fazla değiştirilmemiş sadece biraz iyileştirilmiş olsa çok iyi olur. Mesela Exp Rate : 1-60 Kolay 60-70 Orta 70-80 Zor | 1-70 arası saat başı 1 silk / 70-80 arası saat başı 2 silk | Alchemy Rate : +1 : %100 / +2 : %90 / +3 : %80 / +4 : %60 / +5 : %50 / +6 : %25 / +7 : %15 / +8 : %10 / +9 : %5 / +10 : %3 | Job Rate : Jangan - Dowhang 100m'e 200m / Jangan - Hotan 100m'e 300m | Gold Drop 2x / İtem Drop çok 30x | Başlangıçta : 7 Günlük Pet - 500k Skill point - 500k Gold - 10k X-Large Hp-Mp Potion - 20 Unit %100 Speed Scrool - 7 Günlük B Grade Devil - %60 ve %100 'lük tickets - 10 İnstant - 11 Reverse - Page 3 | Sox Drop : 3x | Coin ile Moon ve Sun NPC'den alınabilir. | Coinler : Job - Battle Arena - CTF - Mob diye ayrılmalı | Ek Slotlar ve Templeler olmalı | Uniqe'ler sadece 80 Cap Uniqe'leri olmalı

100 Cap'de de sistem aynı sadece 100'e cap uygun olması ayarlanması yeter :)

Veya Ortai DB'ile de iyi şeyler olabilir :D

1 ay içerisinde oynadığımız 80 cap server sayısını hatırlamıyorum diyeyim sana :) Çoğunda ya yeterli reklam olmuyor max 100 player görüyor 1 hafta sonra kapanıyor ya da çok kaliteli oluyor ama yeterli koruma olmadığı için sürekli check/bug gibi şeylerden oyuncu soğuyor ve bırakıyor o da 2 haftaya kapanıyor. ;)

Söylediğin + rate'ler bence çok fazla yani 100 cap olacaksa bir server 98+7 fb set yapan kral olmalı eski günlerdeki gibi ve biz som/sun kasmak için uğraşmalıyız. Senin belirttiğin rateler ile server +10 itemden geçilmez. :)

Sorun sadece Alchemy ise düzeltilebilir ben sadece düşüncemi söyledim sadelik açısından daha iyi diye artık hep aynı şeyler aynı tarz serverlar var biraz daha eskiye yönelik olması için sade tuttum ve düşüncemi söyledim.Ayrıca benim isteğim daha çok sistemin alt yapısını oluşturmak gibiydi yani düzen belli fakat sistem değişik gibi...

Geri