• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yeni Socket Stone Sistemi Yapımdan Kullanıma Resimli Ayrıntılı Rehber

HellGuardian

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 Nis 2009
Puanı
15
maxigamelogo.png

SOCKET STONE SİSTEMİ RESİMLİ ANLATIM AYRINTILI REHBER

Öncelikle socket stone sistemi hakkında biraz bilgi vereyim.Socket stone sisteminin özelliklerinden biri silahınıza ve chestinize(göğüs) farklı özellikler ekleyebilme imkanı tanımaktadır.Bu mesleğin önemini artırmak için yapılmış bir sistem.Bu sistemle sadece silahınıza ya da chestinize özellik eklemekle kalmayıp meslek istemleri de yapmanıza imkan tanınmaktadır.Ben şimdilik sadece silah ve chestinize nasıl socket stone yapar ve nasıl kullanılır onu anlatacağım.İlerleyen zamanlarda silah üretimini de anlatacağım.

1-) İlk olarak her şehirde bulunan Gıda Tüccarı (Grocery Shop) na gidiyoruz.Ben Hotan ı tercih ettim siz istediğiniz birine gidebilirsiniz.

2ntitrc.jpg

2-) NPC yi açıyorz ve al/sat seçeneklerinden herhangi birini seçiyoruz.Açılan pencerede üstten "Simya" seçeneğini tıklıyoruz.Daha sonra yeni gelen itemlerimizden olan Artisan's Magic Stone dan alıyoruz.Her itemin istediği şeyler farklı.Fakat biz socket stone yapacağız bunun için bu taştan 10-20 adet alıyoruz.Zaten çok pahalı değil tanesi 12k.Daha sonra NPC mizi kapatıyoruz ve tekrar NPC mize tıklıyoruz.

n16v4y.jpg

3-) NPC yi tekrar tıkladığımızda 4. seçeneği yani tarif öğren seçeneğini tıklıyoruz.

dzxc8h.jpg

4-) Burada bir sürü tarif göreceksiniz.Hangisini istiyorsanız seçebilirsiniz.Tabi bu tarifleri belli bir ücret karşılığı öğrenebiliyorsunuz.4 derece var lowest quality (1-3 DG),low quality (4-6 DG),medium quality (7-9 DG) ve highest quality (10 ve üzeri DG ler) olarak.Kendimize uygun olan tarifi seçip öğreniyoruz.

2n7fvpc.jpg

5-) Daha sonra Eylem (Action) penceresini açıyoruz.Orada yeni eklenen bir seçeneğimiz var "Yap" diye.Ona sağ tıklıyoruz.

2czvokw.jpg

6-) Açılan pencerede öğrendiğimiz tariflerin üretimini gerçekleştirmek için seçenekler çıkacaktır.Her tarifin üstüne geldiğinizde gereken maddeler görünecektir.Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra tekarar aynı pencereyi açıp yapmak isteddiğimiz tarifi seçiyoruz.Ben Simya penceresinden bir Socket Stone yapacağım.Tarifimi yukarıda anlattığım gibi dgree me dikkat ederek aldım.Tarifi seçip aşağıdan yap tuşuna basıyoruz.

102qsft.jpg

7-) Gereken malzemeleri zaten toplamıştık.Hepsini tek tek yerleştiriyoruz boş kutularaAlttan Kaç tane yapmak istediğimizi seçiyoruz "0" yazan yerden.1-2-3 artık size kalmış kaç tane isterseniz.Daha sonra "Yap" ya da "Tümünü Yap" diyoruz.

nf604l.jpg

8-) Bu şekilde istediğimiz taşları üretiyoruz.Bana şans eseri bir seferde 2-3 tane taş düştüğü de oldu şansınıza kalmış.

2epr539.jpg

9-) Tekrar NPC mize geliyoruz ve az önce Artisan's Magic Stone aldığımız simya penceresinden bu kez yine yeni eklenmiş itemlerimizden olan Magic Stone of Sockets alıyoruz.Her Magic Stone of Sockets chestinizde ya da silahınızda socket stone basmak için 1 tane boş yer açar ve her iteme en fazla 3 boşluk açılabilir.Örneğin ben silahıma 1 tane socket stone basmak istiyorum bunun için Magic Stone of Sockets ten 1 tane alıyorum.

2i9la88.jpg

10-) Şimdi de "Y" tuşuyla ya da sağ alttaki menü den Simya pencerimizi açıyoruz.Yeni eklenen Soket Simyası seçeneğini tıklıyoruz yani 2. seçeneği.

f00nf5.jpg

11-) Socket stone için boş bölme açmak istediğimiz itemi seçiyoruz.

24fd73t.jpg

12-) İtemi simya penceresine yerleştiriyoruz ve Soket Yap seçeneğini tıklıyoruz.

34qqn3r.jpg

13-) Kilitli soketlerden birini seçip üzerine tıklayarak soketimizi açıyoruz.

4qfm05.jpg

14-) Açılan sokete istediğimiz taşı tıklayıp taşıyoruz.Boş bir soketin üstüne tıklıyoruz.

sgohw2.jpg

15-) İtemimiz hazır.Şansınıza bağlı olarak farklı seviyelerde başarı oranı var.Hangisi tutarsa artık.Bana 1. seviye tuttu.

2d6l0zo.jpg

16-) İtemimizi takıp üzerine sağ tıkladığımızda eklediğimiz özellikleri görebiliyoruz.Bu seçeneklerden herhangi birine sağ tıkladığımızda özellik aktif olur.Mp artırmaya basmıştım önce arkasından da hp artırmaya bastım öncesini ve sonrasını koyuyorum fotoğraflara.

344ts9f.jpg

332qyqq.jpg

2nuu249.jpg

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Her türlü sorularınızı bekliyorum elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Tamamen kendi tecrübelerim ve kendi charımdan ss lerle hazırladığım bir konudur.Denemelerim devam ediyor yeni şeyler öğrendikçe tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim.Ciddi bir mesai harcadım umarım adminimiz sabitler ;).

Son düzenleme:
Ellerine sağlık çok güzel çok aydınlatıcı olmuş saolasın :)

Gerçekten yapılabilecek en iyi şekilde hazırlamışsın ellerine sağlık.

Yok değil sanırım.Kullanırken dikkat ettim sökme özelliği de var.Sök dediğimde sökmek için gerekli nesne yok gibi bir yazı çıkıyor.Ama sökmek için gereken malzemeyi de bulamadım henüz eklenmemiş olabilir.Dediğim gibi henüz araştırıyorum...

OHA!!!

20kdan 30k ya kadar çkarabiliyosa hp yi süper miş abi ya :))

Çıkarıyo sadece 20 den 30 a değil 50 den 75 e de çıkarır..Çünkü % 50 hp/mp ekliyo..Güzel bi özellik ama keşke biraz daha uzun süreli olsaymış :(

konu gayet güzel ben 97 level im 10 degre 94 level stafı yapmak için çalıştım levelin düşük yazısı çıkıyor acaba neden

konu gayet güzel ben 97 level im 10 degre 94 level stafı yapmak için çalıştım levelin düşük yazısı çıkıyor acaba neden
Kardeşim bu sistem anlattığım gibi 4 derece.Lowest quality 1-3 dg Low quality 4-6 dg Medium quality 7-9 dg High quality 10-11 dg.Sen 10 dg item kullanıyosan high quality item yapcaksın.Onun için de high quality socket stone tarifi öğrenip ona göre yapacaksın.Sanırım 4. derece için 9-10-11 dg element koyuyosun 7-8-9 medium quality.O yüzden basamıyosun silahına ya da chestine.Levelin neyse dg neyse itemin ona göre üretip basacaksın.

Geri