• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

YGS ile ilgili bir kaç soruuu :)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ShockWave
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Arkadaşlar bu sene Üniversite sınavına giricem normalde çoktan girmem lazımdıda 1 sene kaybım var kaldığımdan dolayı açıköğretımden okuyorum meslek derslerıne okula gıdıyorum doğal olarak matematik geometrik fizik vb derslerden hıcbirşey bilmiyorum dershaneye yazıldım herkes örgün eğitimden ve bikaç birşey bılıyorlar benım puan olarak 200-270 arası yapmam lazım sizce nasıl bir çalışmayla yapabilirim yardımcı olurmusunuz :)

200-270 arası basit. Ben bu sene ki sınavda matematik, kimya, biyoloji ve Türkçe'ye sadece 1 ay hazırlanarak(sosyal dersleri eskiden biliyordum. Fizik ve geometri boşlamıştım hep) 252 yaptım. (s*laklık işte :D ) Tekrar hazırlanıyorum hedef 450 :)

Günde 20 soru çözerek matematik,geometri, fizik ve Türkçeye normal bir şekilde kasmadan hazırlanırsan 250 rahat yaparsın.

sade ygsden 200-270 arasıysa kafana takma sokaktan aklı basında birini cıkarsan sade türkçeyle 200 alır ekmek yani :D

Basit diyorsunuz fakat ben hiçbirşey bilmiyorum sonuçta okulda ders görmüyorum 4 senedir matematik türkçe fizik falan o yüzden zorlanıyorum :/ ve aile baskısı üzerimde çok bu yondende canım sıkılıyor bayaa :(

Basit diyorsunuz fakat ben hiçbirşey bilmiyorum sonuçta okulda ders görmüyorum 4 senedir matematik türkçe fizik falan o yüzden zorlanıyorum :/ ve aile baskısı üzerimde çok bu yondende canım sıkılıyor bayaa :(

Dostum ben 1 ay çalıştım diyorum ya. :D Şunu bil ki bu sadece bir sınav. Hayatından daha önemli değil. Çevreni takma kafaya.

Benim hergün çalışmam lazımmış yani bana birşey bırakmıyolar üstüme gelip duruyolar yok dışarı çıkmak yok falan çocukmuşum gibi bende dediklerini yapmıyorum illet ettim artık o kadar 200-270 arası yapsam yeticek ama işte hiçbirşey bılmıyorum ben 0 bilgi :/

200-270 arası basit. Ben bu sene ki sınavda matematik, kimya, biyoloji ve Türkçe'ye sadece 1 ay hazırlanarak(sosyal dersleri eskiden biliyordum. Fizik ve geometri boşlamıştım hep) 252 yaptım. (s*laklık işte :D ) Tekrar hazırlanıyorum hedef 450 :)

Günde 20 soru çözerek matematik,geometri, fizik ve Türkçeye normal bir şekilde kasmadan hazırlanırsan 250 rahat yaparsın.
1 sene boyunca hiç çalışmadım 230 yaptım günde 20 soruyla 250 ye anca mı çıkıyorum ? :D

Bende çok ikilemlerde kalıyorum şu aralar sayısala yazıldım ama meslek lisesi çıkışlıyım sayısal 3 senedir görmedik ve sayısala kafa basmıyor acaba eşit ağırlığamı geçsem diye düşünüyorum ama kararsızlık dizboyu.

tmm ama ygs kaç şuanını 250 270 arası istiyon ona göre çalışman çok değişir mesela bana ygs 1 lazım sadece ağırlıklı mat ve fen bilimleri çözüyorum türkçe az sosyal hiç sözmem sayılır denemelerimde sosyali boş bırakıyorum sayılır 230 250 arası alıyorum genede o yüzden sen ygs kaç puanının yüksek olmasını istiyorsan önce onu belirlemen gerek.

Bak ygs den belli bir puan yapmak istiyorsan özellikle ygs için söylüyorum öncelikle 1 seneni feda etmek zorundasın onu söyliyim lys gibi sadece ineklemeyle bitecek bir sınav değil. Konular hakkında çok farklı farklı soru tipleri vardır onlara alış bir senen sadece ygs ile geçsin artık herhangi bir yerde soru bir soru gördüğünde ilk görüşün olmasın ben bu sene kazandım itüyü ygs puanım 396 falandı galiba ama bir sene boyunca sürekli ygs ile yatıp kalktım biraz emek isteyen bir sınav ama o bir sene illaki geçiyor onun için çok önemli bir sağlık sıkıntın olmadığı sürece çalış sıkıldığında üstüne git ama baktın ki olmuyor masadan kalk 15-20 dakika başka bir şey ile uğraş ne biliyim çık balkonda hava al vb. ama İnterneti, forumu bırakman lazım.
Buraya kadar okuduysan ilerisini de okumanı tavsiye ederim.
Ben kendi stilimi söyliyim 2 hafta civarı kendini dene gün boyunca ders çalış bir bak bakalım günün hangi saatleri senin için daha verimli hangi saatlerde daha rahat edebiliyorsun? Ben mesela son 2-3 ay sabah 6.30 da kalktım 10-11 e kadar çalıştım sonra artık o zamanlar biraz asosyal olduğum için evde takılıyordum sonra hava kararınca yine 7-10 11 arası çalışıyordum benim için o saatler faydalıydı ama günde en az bir 8-9 saatimi ayırıyordum ki olması gereken de budur.
Son olarak hedefine gelelim benim bu dediğimi uygularsan 300 ün üzerine rahat çıkacağın için hedefini yükselt. sen hedefini 270 koymuşsan üst sınırın o demektir o zaman daha fazlasını bekleyemezsin. bu arada asıl merak ettiklerine geliyorum eğer bir dersi anlamadıysan örneğin ben kimyadan element ve bileşikler di sanırım öyle bir konu vardı her gün en az 2-3 saatimi verirdim anlayamazdım en son kararlılıkla masaya oturdum bunu bitirmeden kalkmicam dedim ve yaptım da o gün benim günümdü aslında biraz şans da vardı bazı günler bir konuyu 5-10 dk da bitirip yalayıp yutardım bazı günler 2 saatte uğraşsam halledemezdim. Onun için dedim zaten yapamıyorsan ara ver diye neyse biraz uzun oldu sormak istediğin herhangi bir şey için bugün yarın veya sene içinde ne zaman olursa mesaj atabilirsin rahatsız olmam hatta mutlu da olurum sadece senin için değil ygs-lys ye girecek her arkadaş için geçerli. Haydi iyi çalışmalar çık forumdan da bi bakıver hafiften derslere :D

Geri