• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

YGS Sonrası Yapcaklarınız

FamousToy

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Eyl 2012
Puanı
0
Selamın Aleyküm Arkadaşlar 2 sorum olacak sizlere..

1.sorum=
Arkadaşlar ben şimdi ygs ye girdim ve açıköğretim lise son okuyorum. açık öğretimi garanti veririm çok az kredim kaldı neyse onu geç şimdi girdim ben sözel yaptım puan hesaplama ile yaklaşık 200 puan geliyor = 4 yıllıklara puanım yetmiyor ben 2 yıllık okuyacağım şimdi şehrimde üniversitelere baktım 2 yıllık puanım tutuyor ama bildiğiniz gibi 2 yıllıklar meslekten geçiş nerdeyse hepsi.
şimdi benim istediğim bölüm
'
Bilgisayar Programcılığı' =
[TABLE="width: 540"]
[TR]
[TD]Bilgisayar Programcılığı[/TD]
[TD]YGS-1[/TD]
[TD]Kont:60[/TD]
[TD]Puan:108,6120

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Ben şimdi araştırdım bu meslekten mezun olanlar direk geçiş yapıyormuş ve kont doluyormuş şimdi ben 180 falan yapsam geçemezmiyim puanı 108 olsa bile?

2.sorum= sonuçlar açıklanınca nereye gidicez kayıt yaptırmaya( tercih yapmaya) ve nasıl yaptıracaz?
Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Yardım edebilecek arkadşlar pm atsın lütfen :)
kendim için açtım konuyu

Dostum o puanla girmen çok zor neden dersen.

Önceklikle yerleşme önceliklerini var bunlar;

-Sen açık öğretimsin o yüzden kafadan en diptesin çünkü o bölüm için öncelik teknik liseler
-Diğer bir tarafı ise öncelik her zaman direk geçiş hakkı olanındır yani sen ondan sonra kontejan kalırsa ancak girebilirsin

Şuan hangi üniversiteyi istediğin için detaylı yazamıyorum ama o bölümün detaylarına bakarsan sağ tarafta 34,A vb. rakamlar ve sayılar yazar bunlar yerleştirme önceliğini belirtir onları araştır.

Şahsi görüşüm bu puanla eğer merkezi bir yerde oturuyorsan yerleşmeyi unut :)

açık öğretimde ne okuyorsun .

normal lise mi meslek lisesi mi

normal lise ise . önceliği bulunan 2 yıllık hiçbir bölüme giremezsin 500 puanın olsa bile

meslek lisesi ise . öncelik şartlarını okuyup kendine uyan bölüme gidebilirsin

açık öğretimde ne okuyorsun .

normal lise mi meslek lisesi mi

normal lise ise . önceliği bulunan 2 yıllık hiçbir bölüme giremezsin 500 puanın olsa bile

meslek lisesi ise . öncelik şartlarını okuyup kendine uyan bölüme gidebilirsin

abartma istersen 500 puanı olsa hocalar sırtında taşır o bölümde,eğer girememezlik gibi bir durum olsaydı tercih kitapçığına koymazlardı

abartma istersen 500 puanı olsa hocalar sırtında taşır o bölümde,eğer girememezlik gibi bir durum olsaydı tercih kitapçığına koymazlardı
bak ufaklık konu hakkında hiçbir bilgin yok boş boş konuşma

2 yıl önce aynı şekil ben denedim

2 yıllık öncelik şartı olan 200 puanlık bölüme 370 puanla yerleşemedim :)

----------

zaten klavuz hakkında hiçbir bilgin olmadığını cümlenle belli ediyorsun

şartlar özel koşullar hakkında hiçbir bilgin yok

bölüm ismi ve puanına bakan tiplerdensin

korkma senin suçun değil eğitim sisteminin suçu :)

Arkadaş haklı eğer düz açıksa yerleşmen imkansız meslek bile olsa öncelik sırası var yani çok zor puanın çok yüksek olması lazım.

Arkadaş haklı eğer düz açıksa yerleşmen imkansız meslek bile olsa öncelik sırası var yani çok zor puanın çok yüksek olması lazım.
yok kardeşim ya 200 puanlık bölüme 370 le giremedim . ais te kayıtlı herşeyim işte orda :D ss atarım

ben de bilmiyordum öncelik şart ı olayını yerleşemeyince şok olup öğrendiydim :D

yok kardeşim ya 200 puanlık bölüme 370 le giremedim . ais te kayıtlı herşeyim işte orda :D ss atarım

ben de bilmiyordum öncelik şart ı olayını yerleşemeyince şok olup öğrendiydim :D

Malesef oyle işte mezuniyet yılı,mesleki teknik eğitim bölgesi vs. vs. diye uzatılıp gidiyor :D

Beyler bizim tercihte kaç tane tercihimiz var? biri tutmazsa biri falan olmazmı ?

Selamın Aleyküm Arkadaşlar 2 sorum olacak sizlere..

1.sorum=
Arkadaşlar ben şimdi ygs ye girdim ve açıköğretim lise son okuyorum. açık öğretimi garanti veririm çok az kredim kaldı neyse onu geç şimdi girdim ben sözel yaptım puan hesaplama ile yaklaşık 200 puan geliyor = 4 yıllıklara puanım yetmiyor ben 2 yıllık okuyacağım şimdi şehrimde üniversitelere baktım 2 yıllık puanım tutuyor ama bildiğiniz gibi 2 yıllıklar meslekten geçiş nerdeyse hepsi.
şimdi benim istediğim bölüm
'
Bilgisayar Programcılığı' =
[TABLE="width: 540"]
[TR]
[TD]Bilgisayar Programcılığı[/TD]
[TD]YGS-1[/TD]
[TD]Kont:60[/TD]
[TD]Puan:108,6120

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Ben şimdi araştırdım bu meslekten mezun olanlar direk geçiş yapıyormuş ve kont doluyormuş şimdi ben 180 falan yapsam geçemezmiyim puanı 108 olsa bile?

2.sorum= sonuçlar açıklanınca nereye gidicez kayıt yaptırmaya( tercih yapmaya) ve nasıl yaptıracaz?
Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Ben bilgisayar bölümü okuyorum öyle bi şansın yok

Başka 2 yıllıklara bakacaksın başkan o senin dediğin bölüme girmen imkansız gibi bişey meslek lisesinden mezun olanlar öncelikli olarak direk geçebildiği için kontenjan açık kalmaz

başka bölümler derken başkan? myo olmayanlaramı 2yıllık ?

Geri