• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Youtube İçerik Bulma Rehberi.

CaptainCoCo

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Kas 2009
Puanı
348
2jg8oew.jpg

kyxy0.jpg
-Youtube içerik konusunda çoğu arkadaş sıkıntı çekiyor.Nereden başlayacağım hangi videoyu hangi şekilde atacağım gibi.Klişe cümleler teknoloji,spor,sağlık vs söylemeyeceğim.Arkadaşlar aslında önümüzde en büyük kaynak var.Youtube tabiki.Youtubeden alıp tekrar youtube'a atacağız.Örnek bir cümle alalım Vine evet çoğu kişi gözünde çöp değersiz gereksiz bir katagoridir fakat...

-Vine compilation kelimesini kimse umursamıyor.Anlamı vine derlemeleridir.İzlenimi çok güzel +20-30 dakika videolar.Yani video ortası reklam koymak için bire bir !

-Zaten vine var neden atalım ? Diye bir soru geleceğine adım gibi eminim.Sürekli güncellenen ve vine'i deli gibi takip eden insanlar var.Kısa bir özet geçmek gerekirse...

-Vine Compilation 2014 yazdık youtube'a Bu hafta atılanları aratıyoruz.Önümüze banko 100 video çıkıyor.Hepsini indiriyoruz atıyoruz.Arkadaşlar unutmayın youtube'a sürekli yeni vine ekleniyor sürekli ve takipçisi haddinden fazla.

-Ben vine çalışmam diyenler için başka katagorileri deneyelim.

-Örneğin dizi çalışacaksınız.Gerçekten güzel bir katagori hızlı izlenim ve güzel parası var.Yerli yabancı fark etmez.Dizinin kilit noktası şudur arkadaşlar.Dizinin bölümü yayınlandığı anda atarsanız ne eşleşen nede dünya geneli yersiniz ortalama 2-3 gün süreniz var zaten o sürede çok güzel izlenim yapabiliyorsunuz.Dizi işinde haddinden fazla telif var ama hiç can sıkmaya gerek yok.Diyelimki 10 tane kanal açtınız ve Kurtlar vadisini 10 kanala 10 defa attınız aynı bölümü.Bu size 100 bölüm eder.Youtube'a her girip Kurtlar vadisi yazan sizin videolarınızdan illaki birine denk gelir.Bu kadar videoyu nasıl atacağım ? Diyenler olacak özel yazılımlar veya vps ile bunu halledebilirsiniz.

-Yukardaki 100 bölüm dediğim olay diziye yeni başlayan arkadaşlar içindir.

-Diyelimki film atacaksınız.Sıkılmadan tek tek bütün filmleri atın en bilindikten en bilinmediğe kadar bütün filmler.Film işi biraz daha rahattır.100 tane film atarsınız sağlamından video ortası reklamı açıp koyarsınız kanallarınıza diyelimki 2 haftada 200 tane film attınız.Tabiki toplamda bu filmlerin her biri 5 bin izlense çok güzel izlenimler olur zaten video ortası reklam ile güzel bir kazanç sağlarsınız.

-Yok ben bunlarıda istemiyorum diyorsanız güncel çalışabilirsiniz.Diyelimki obama istifa etti.Hemen bu isim altında onlarca video alıp youtube'a atabilirsiniz.Hiç merak etmeyin o videolardan biri muhakkak izlenecek.Güncel haber gerçekten benim gözümde en çok kazandıran katagoridir.

-Özel günler olabilir 1 hafta öncesine kadar Rio Karnavalı vardı.Bu gün 8 mart Dünya kadınlar günü.Bunları kim izlerki diye düşünmeyin muhakkak ama muhakkak izleyicisi olacak.

-Youtube'a en çok yanlış yapılan nokta şudur.Bu videoyu kim izleyecek ?

-Arkadaşlar her katagoride her videonun kesinlikle bir izleyicisi oluyor 1 reklam tıkı bile gelse cebinize bu 5-10 kuruş getiriyor.Muhakkak her videoyu atın her yolu deneyin.Bu işlere ilk başladığım herkes bana dizi film atma diyordu fakat en yüksek para getiren katagoriler arasında dizi film başta.Herşeyi deneyin asla sormayın.
kyxy0.jpg

Son düzenleme:
[FONT=&quot]edit123123[/FONT]

Son düzenleme:
Hocam şimdi dizi felan demişşsin güzel de bu diziler de veya filmlerde youtube para kazanmayı aktifleştirmiyor.İnceleniyor da kalıyor onu ne yapıcaz veya bazılarında işte para kazanmak için videonun size ait olduğunu belirtmek için kanıt istiyor bunları aşabiliyormuyuz?

Son düzenleme:
Hocam şimdi dizi felan demişşsin güzel de bu diziler de veya filmlerde youtube para kazanmayı aktifleştirmiyor.İnceleniyor da kalıyor onu ne yapıcaz veya bazılarında işte para kazanmak için videonun size ait olduğunu belirtmek için kanıt istiyor bunları aşabiliyormuyuz?

Açmıyor diyorsun ama yeni atılan bi dizinin bak bakalım reklamı açık mı kapalı mı ? ben sana söyleyim açık zaten meselede orada onu açtırabilen parayı kazanıyor.Ufak bi tiyo olsun buda.

Açmıyor diyorsun ama yeni atılan bi dizinin bak bakalım reklamı açık mı kapalı mı ? ben sana söyleyim açık zaten meselede orada onu açtırabilen parayı kazanıyor.Ufak bi tiyo olsun buda.

Abi bitmiş dizilerin efsane sahnelerini falan derleyip koysak telif gelir mi ?

Aslında birtane konu açıp o konunun altına herkes kanalının linkini atsa ve birbirimizin kanallarına abone olsak iyi olur :D

Eğer mevzu dizi ilk çıktığın da atmaksa tabi denemek lazım o zaman atıyorum yabancı diziler için türkçe çeviri olmayacak acaba ingilizce dublajı ile atsak iş görür mü ?

Eğer mevzu dizi ilk çıktığın da atmaksa tabi denemek lazım o zaman atıyorum yabancı diziler için türkçe çeviri olmayacak acaba ingilizce dublajı ile atsak iş görür mü ?

türkçe başlık ile iş görmez ama ingilizce başlık atarsan içerik ingilizce etiket ingilizce olursa iş görür. Böylece videon türklere değil ingilizce bilenlere hitap etmiş olur.

güncel bir film atıyım dedim mübarek işleniyordan bir çıktı eşleşen + telif ilk darbeye yedim :D

Geri