• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Youtube izlenme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan HasanEfe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

HasanEfe

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Tem 2009
Puanı
6
Evet arkadaşlar youtube kazanç ile ilgili konular arttı ben de bir süredir düşünüyordum bu işe girmeyi çoğunuzun bu konulardan sıkıldığını biliyorum ama bu işi yapanlara tek bir sorum var. Bunun haricinde başka soru sormayacağım armut piş ağzıma düş değil istediğim şey.
- İzlenme sayısını nasıl artırıyorsunuz ve tagleri neye göre yazıyorsunuz ve nereden buluyorsunuz?(Bana tag verin falan demiyorum sadece nereden bulduğunuzu veya nasıl yazdığınızı soruyorum)

Evet arkadaşlar youtube kazanç ile ilgili konular arttı ben de bir süredir düşünüyordum bu işe girmeyi çoğunuzun bu konulardan sıkıldığını biliyorum ama bu işi yapanlara tek bir sorum var. Bunun haricinde başka soru sormayacağım armut piş ağzıma düş değil istediğim şey.
- İzlenme sayısını nasıl artırıyorsunuz ve tagleri neye göre yazıyorsunuz ve nereden buluyorsunuz?(Bana tag verin falan demiyorum sadece nereden bulduğunuzu veya nasıl yazdığınızı soruyorum)
Hangi videolar ne kadar izlenir bir düşün işte onlar iyi izlenme alıyor.Mesela film traileri tarzı şeyler fakat onlardada telif hakkı olanlar var onlara dikkat etmen lazım.

Hangi videolar ne kadar izlenir bir düşün işte onlar iyi izlenme alıyor.Mesela film traileri tarzı şeyler fakat onlardada telif hakkı olanlar var onlara dikkat etmen lazım.
Ya tamam da ben yükledim videoları 1 saat oldu izlenme 14 Bu videoyu kim nerden nasıl görsün de izlesin?

Ya tamam da ben yükledim videoları 1 saat oldu izlenme 14 Bu videoyu kim nerden nasıl görsün de izlesin?

Yani mesela maç özeti ekledin,herkesin aratacağı bir video olduğundan gözükür ve izlenir.ilgi çekici bir konu değilse elbet izlenmesi uzun zaman alır belkide hiç gelmez izlenme.

27 Videom var 25 Tanesi 1.30 saattir 0 İzlenme :D acaba videoları diğer forumsitelerine mi atsam mesaja gömsem falan onları yapıyor musunuz?

eNuwJOT.png

Bide sen bir formatta açmamışsın sanırım abicim olay özgün video atmak mı ? Ben attığım videoları facebook tan falan alıyorum anlamadım gitti illa kendim mi çekicem ne çekiyim ki ben ya
Demeye çalıştığı ''3 yılda bu kadar oldu sabredeceksin.''

Dostum uzun süre bu işle uğraşmış biri olarak sana tek tavsiyem var. Zaman. Öyle 2 günlük kanal açıp 14 izlenimim var çok az diyip şikayette bulunacaksan o işten sen zararlı çıkarsın. Sıkılmadan yorulmadan videolar çekmelisin. Biyerlerden almak değil kendin yapmalısın. Seslere dikkat etmelisin müzikler falan koymamalısın yoksa telif hakkı der ve bişey kazanamazsın. Ve en önemliside zaman dediğim gibi. Sen videonu çekip youtube a koyacaksın. Gerisi zamanla olacak.Ben ilk 3 ay 500 izlenimden yukarı çıkamadım. Sonralarda videolarım arttıkca daha fazla izlenim ve abone gelmeye başladı. Şuanda 250 ye yakın videom var ve 1500 civarıda abonem var. Tavsiyem oyun videoları ve serileri çekmen. Eğer sesin de uygunsa güzel izlenim alırsın. Yada epic fail tarzı şeylerde iş yapar ama dediğim gibi özgün ve sana ait olması lazım. Sana şuan önerebileceğim şeyler bukadar. Başarılar.

PS: Bu video işi ile zengin olacağını falan düşünme bu arada. 2k izlenime 1$ alıyosun. Günde 2$ kesin gelirse aylık 60 TL ye dek geliyor buda. Tabi yok ben daha fazla yaparım diyorsan ne ala. Misal veriyorum Pewdiepie. Adamın aylık geliri 20000TL en az ^^ Bu tamemen sana bağlı. Eğer Global iş yaparsan daha çok izlenim alırsın buda bi gerçek ama kimin ingilizcesi okadar yeterli bilemiyorum.

Son düzenleme:
Aynen aynen 2m görüntülenmeye ne kadar ödüyo hatta şunu daha net soruyim 1 kişiye ne kadar ödüyolar? ^^

Değişiyor. Bazı reklamlar görüntülenmeye para veriyor bazı reklamlar tıklanmaya. Senin video da görüntülenmeye bağlı reklam gözüktüyse ve kişide belirtilen saniye kadar izlediyse sana o izlenmeden para geliyor. Bir de partner yaparsın kanalını onlar sadece izlenmeye para veriyor ekstradan da tıklanmaya para veriyorlar. Bazı partner kanalları 2$ - 10$ arası para veriyor 1,000 izlenime. Senin video senin kanal her hafta 500,000 ile 1,000,000 izlenim alıyorsa senin videolarına 1,000 izlenim başına 10$ ile 20$ arası para öderler. Bu işler değişik işler. :D 6 tane partner kanalım var. 2 tane de Adsense'ye bağlı lanet kanallarım var neden lanet izlenimleri çok güzel ama Adsense para ödemiyor yani çok az o kanallar partner olasaydı iyi para kırabilirdim. Neyse sağlık olsun elinizde haftada 20,000 üzeri izlenim yapan kanallarınız var ise ve telifsiz ise partner olmanızı öneririm. Fakat haftada 1,000 izlenimi geçmiyorsa Adsense'ye devam. :D

Neyse cevap veren vermeyen herkese teşekkürler kafamda bir tanım oluştu bana göre değilmiş yani ilk gün 2m izlenme alıp 400$ ı hesapta göremiyomuşuz neyse hayırlısı olsun :D

Geri