• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Youtube Partnerlik

Keep Calm Party On

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ağu 2013
Puanı
4
arkadaşlar uzun araştırmalar sonucunda çoğu kişi youtube kanalınız varsa partnerlik sistemini kullanının tanınmanızda ve bir çok konuda destek olur demişler Türkiyede çoğu kişide buzzmyvideosla parnerlik yapıyormuş özgün içerik ön planlı çalışıyorlarmış sallamazlar diye kayıt formu oluşturup erişim izinlerini verdim anlayamadığım şekilde kanal içerik sağlayıcılığına onay almış kabul etmezler diye hiçbir koşul şart okumamıştım :D şimdi bu parnerlik olayı nedir adsense gibi bunlarda kanala reklam mı koyuyor cevap evetse reklam gelirleri nereye gidiyor benim gelirdende para alıyolarmış sanırım %20 gibi değer bir bedel veriyorlar mı ki bu kadar pay alıyor ayrıca ödemeyi ne şekilde yapıyorlar bunlar içinde ayrı hesap tanımalamaları mı yapmalıyım yoksa adsense e mi geçiyorlar yada bu durum adsense reklamlarına zarar verir mi ban riski var mı kanalda dünden bugune hiçbir değişiklik görmedim +1 dahi aktif olarak görüntülenmeniz artar demişler gerçeklik payı nedir ne değildir konuyla ilgili aydınlatabilecek birisi var mı

Son düzenleme:
Adsensede senden keser belli bir miktar.Partnerin özelliği şudur en azından eskiden öyleydi partner fazla kazandırırdı çünkü adsense reklamları hariç partnerler özel reklamlar alırdı.Şuan milyon tane partner var kazanç konusunda birşey diyemiyorum adsense alternatifidir.Fakat partner şartları vardır örnek veriyorum aylık 3 k izlenim olacak kanal 2 aylık olacak 150 abone olacak vs.Partner firmaları isterse boş kanalda alır fakat kapanma oranları var o yüzden mümkün olan en az kapanma oranı için şartları ağır olur.Youtube spamı serbest bıraktığı günler partner şartı yoktu 1000k izlenim yetiyordu.Boş kanal bile alıyorlardı kanal kapanması yoktu çünkü.Dediğin içeriği öne çıkartmak için kanalın spam olmaması yüksek abonesi vs olması gerek.Kesinti partnerden partnere değişir insifiyatine kalmış.Örnek veriyorum 15 k aboneli kanalın var güzel bir partnere girdin (http://socialblade.com/youtube/top/networks) telif vs gelirse direk gelmez önce partnere gider eğer telif hakkı ihlali yoksa videona birşey olmaz.Partnerin böyle güzel avantajları var.Kesinti %20 de olabilir %5 de %50 de sözleşmene bağlıdır.

Bu arada kimsin daha yazmadın :D

Adsensede senden keser belli bir miktar.Partnerin özelliği şudur en azından eskiden öyleydi partner fazla kazandırırdı çünkü adsense reklamları hariç partnerler özel reklamlar alırdı.Şuan milyon tane partner var kazanç konusunda birşey diyemiyorum adsense alternatifidir.Fakat partner şartları vardır örnek veriyorum aylık 3 k izlenim olacak kanal 2 aylık olacak 150 abone olacak vs.Partner firmaları isterse boş kanalda alır fakat kapanma oranları var o yüzden mümkün olan en az kapanma oranı için şartları ağır olur.Youtube spamı serbest bıraktığı günler partner şartı yoktu 1000k izlenim yetiyordu.Boş kanal bile alıyorlardı kanal kapanması yoktu çünkü.Dediğin içeriği öne çıkartmak için kanalın spam olmaması yüksek abonesi vs olması gerek.Kesinti partnerden partnere değişir insifiyatine kalmış.Örnek veriyorum 15 k aboneli kanalın var güzel bir partnere girdin (http://socialblade.com/youtube/top/networks) telif vs gelirse direk gelmez önce partnere gider eğer telif hakkı ihlali yoksa videona birşey olmaz.Partnerin böyle güzel avantajları var.Kesinti %20 de olabilir %5 de %50 de sözleşmene bağlıdır.

Bu arada kimsin daha yazmadın :D
yorumları gördüm de girip cevap yazamadım bir türlü :D hatırlarmısın bilmem caner ben foruma ilk kayıt olduğumda youtube işlerinden anlamıyordum tw ile bağlanıp yardımcı oluyordun o zamanlar youtube bu kadar yaygın değildi kaynak bulmak zordu nerden içerik alırım nasıl kayıt olurum falan o zamanlar forumdada en çok kazananlardandın :D sonra ne olduysa bir ara global mod dun ertesi gün baktım forumdan ban yemişsin dedim heralde zirvede bıraktı :D youtube kanalını takip ediyorum hala tv video aslında çektiğin videolar çalıntı video değil ban yemene şaşırdım en azından yabancı ülkelerdeki howtobasic gibi kanalların milyonlarca izlemesi olurken ban yemen hakikaten şaşırtıcı elin oğlu ışık nasıl söndürülür diye video çekmiş 10 saniye gidip düğmeye basıyor 46 milyon izleme almış senin videolar 1m geçememiş :D

Son düzenleme:
yorumları gördüm de girip cevap yazamadım bir türlü :D hatırlarmısın bilmem caner ben foruma ilk kayıt olduğumda youtube işlerinden anlamıyordum tw ile bağlanıp yardımcı oluyordun o zamanlar youtube bu kadar yaygın değildi kaynak bulmak zordu nerden içerik alırım nasıl kayıt olurum falan o zamanlar forumdada en çok kazananlardandın :D sonra ne olduysa bir ara global mod dun ertesi gün baktım forumdan ban yemişsin dedim heralde zirvede bıraktı :D youtube kanalını takip ediyorum hala tv video aslında çektiğin videolar çalıntı video değil ban yemene şaşırdım en azından yabancı ülkelerdeki howtobasic gibi kanalların milyonlarca izlemesi olurken ban yemen hakikaten şaşırtıcı elin oğlu ışık nasıl söndürülür diye video çekmiş 10 saniye gidip düğmeye basıyor 46 milyon izleme almış senin videolar 1m geçememiş :D

Hatırladım :D Hayat işte ne yapıcan :D

Mybuzzvideos'a mail atarsın 1 hafta sonra cevap verdi verdi vermezse gönderide ortadan kayboluyo. Sen partner çalışacaksan sana anında dönenler ve döndüklerinde sorun çözenlerle çalış mybuzzvideos ile değil.

Mybuzzvideos'a mail atarsın 1 hafta sonra cevap verdi verdi vermezse gönderide ortadan kayboluyo. Sen partner çalışacaksan sana anında dönenler ve döndüklerinde sorun çözenlerle çalış mybuzzvideos ile değil.
abi parner işleri falan hiç anlamıyorum youtubeda içerik üreten ünlülerin %85 gibi bir kısmı bu firmada diye attım sürü psikolojisi :D ama ne işe yarar adsense gibi reklam mı verir adsense ödemeleri bunlara yapar bunlar mı bana yapar anlamadım millet geçtiğine göre var bir kerameti bilgin varsa artısı eksisi paylaşırsan çok makbule geçer :D

abi parner işleri falan hiç anlamıyorum youtubeda içerik üreten ünlülerin %85 gibi bir kısmı bu firmada diye attım sürü psikolojisi :D ama ne işe yarar adsense gibi reklam mı verir adsense ödemeleri bunlara yapar bunlar mı bana yapar anlamadım millet geçtiğine göre var bir kerameti bilgin varsa artısı eksisi paylaşırsan çok makbule geçer :D

Partner adsense ile aranda aracıdır. İyide ben neden aracı koyayım gibi soru gelebilir aklına .Youtube tam bir cadı kazanıdır videoların spamlana bilir sahte telif gelebilir kanalısı sahte flagla kapatabilirler . Bu noktada sen kendini yırtsan seni dikkate almaz youtube işte bu partnerler burada devrrye girer senin haklarımı korurlar belli bir komusyon ile.Bunların addenseleri vardır farlı bir adsense tabi.Sen baş vurdugunda senin kanalını kendi adsenselerine bağlar adsense bunlara öder bunlar komusyonunu alır sana öder tabi kendi reklamlarıda var.uyarılar önce bunlara gelir bakarlar haklı bulurlarsa seni uyarır sahteyse tehlikeleri bertaraf eder . Kaba taslak bu

Geri