• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yüksel Voltaj Nedeni ile Evdeki Elektronik Cihazlarım Hasar Gördü Ne Yapmalıyım?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhaba arkadaşlar,

Eğer yüksek voltaj nedeni ile evinizdeki herhangi bir elektronik aletiniz hasar gördüyse üzülmenize gerek yok. Hasar gören cihazın tamiri mümkün ise tamir parasını değil ise muadili ürünün sıfırının fiyatını elektrik idaresinden alabiliyorsunuz.

Nasıl mı?

Öncelikle olay olduktan sonra cihazın üzerinde herhangi bir oynama yapmadan bir kenara kaldırın veya olduğu yerde bırakın ve bulunduğunuz il ya da ilçedeki Elektrik kurumuna gidip durumu anlatın. Size dilekçe benzeri bir form doldurtacaklardır ve bikaç gün içerisinde eve birilerini gönderip hasarın boyutunu kontrol edeceklerdir. Daha sonra ya kendileri cihazın tamiri ya da yenisinin alınması için ya bir servis veya bir mağaza ile görüşüp fiyat bilgisi alacaklardır veya sizden bir yer ile görüşüp hasarın boyutuna dair bir fatura almanızı ve kendilerine teslim etmenizi isteyeceklerdir. Gerekli faturayı alıp elektrik kurumuna teslim ettikten sonra sizden hesap numarası isteyeceklerdir ve yaklaşık 1-2 ay içerisinde gerekli ücreti hesabınıza aktaracaklardır.

Geçmiş olsun :)

Merhaba arkadaşlar,

Eğer yüksek voltaj nedeni ile evinizdeki herhangi bir elektronik aletiniz hasar gördüyse üzülmenize gerek yok. Hasar gören cihazın tamiri mümkün ise tamir parasını değil ise muadili ürünün sıfırının fiyatını elektrik idaresinden alabiliyorsunuz.

Nasıl mı?

Öncelikle olay olduktan sonra cihazın üzerinde herhangi bir oynama yapmadan bir kenara kaldırın veya olduğu yerde bırakın ve bulunduğunuz il ya da ilçedeki Elektrik kurumuna gidip durumu anlatın. Size dilekçe benzeri bir form doldurtacaklardır ve bikaç gün içerisinde eve birilerini gönderip hasarın boyutunu kontrol edeceklerdir. Daha sonra ya kendileri cihazın tamiri ya da yenisinin alınması için ya bir servis veya bir mağaza ile görüşüp fiyat bilgisi alacaklardır veya sizden bir yer ile görüşüp hasarın boyutuna dair bir fatura almanızı ve kendilerine teslim etmenizi isteyeceklerdir. Gerekli faturayı alıp elektrik kurumuna teslim ettikten sonra sizden hesap numarası isteyeceklerdir ve yaklaşık 1-2 ay içerisinde gerekli ücreti hesabınıza aktaracaklardır.

Geçmiş olsun :)

bu aralar elektirik gidip geliyor zaten yeni aldım pc yanarsa çağırayım bunu öğrendiğim iyi oldu abi :D

Benim PC nin power ve anakart yandı 800 lira aldım :)) Tecrübeyle sabittir yani ;)

Amin cümlemizden. Hakkımızı aramasını bilirsek hayatımız çok daha kolay bir hale gelir o nedenle bu konuları paylaşıyorum :)

Geri