• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yunan Kıza Aşık Oldum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Celahir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Celahir

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
25 Ağu 2014
Puanı
18
Evet beyler çok zor bir durumdayım... Geçen yaz Izmire tatil için gelen Yunan bir kızla tanıştım baya konuştuk whatsapptan falan ben kıza aşık oldum söyledim ona oda benden etkilenmiş herneyse biz 3 aydır hergün skypetan konusuyoruz tatillerde sık sık geliyor görüşüyoruz ama ne ben ne o ailesine söyleyemedi çevremdekilerin tepkisinden korktuğum için saklamak zorundayım ve artık saklayamıyorum yani ne olursa olsun aileme söyleyecem bide sizin görüşlerinizi almak istedim.

Konu ciddi beyler troll yapmazsanız sevinirim

Söyleyemeyecek ne var ? Kız Müslüman değil diye mi kızacaklarını düşünüyorsun ? Eğer öyleyse Müslüman olan biri ile herkes evlenebilir önemli olan Müslüman olmayan bir ile evlenip onu Müslüman edebilmektir. Ki ilerde iş ciddiyete biner ve evlenirseniz büyük ihtimal kızın Türkiye'de yaşaması gerekecektir ve yine büyük bir ihtimalle sayende Müslüman olacaktır, bundan daha güzel ne olabilir ki ?

Bu yazdıklarım sadece olabilecek yüksek ihtimaller ve olasılıklar. Varsın kız Müslüman olmasın ne çıkar ki ? Onun Müslüman olması veya olmaması ne seni ne aileni ne cehenneme ne cennete götürür. Herkesin dini ve inancı sadece kendisini bağlar ve alakadar eder. Bence ailene bunu düzgün bir şekilde anlatmalısın ve eski kafadan gitmenin hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını göstermelisin.

Söyleyemeyecek ne var ? Kız Müslüman değil diye mi kızacaklarını düşünüyorsun ? Eğer öyleyse Müslüman olan biri ile herkes evlenebilir önemli olan Müslüman olmayan bir ile evlenip onu Müslüman edebilmektir. Ki ilerde iş ciddiyete biner ve evlenirseniz büyük ihtimal kızın Türkiye'de yaşaması gerekecektir ve yine büyük bir ihtimalle sayende Müslüman olacaktır, bundan daha güzel ne olabilir ki ?
Ya abi kız hem Türk değil hem müslüman değil benim için ırk ve din sorun değil ama bizim toplumdaki baskıdan çok korkuyorum

Türküm ve Müslümanım diyen kaç kişi gerçek İslam'ın ve gerçek Türklüğün gerekliliklerini yerine getiriyor ki ? Sözde Müslüman ve Türk biri ile olmaktansa hiç Müslüman olmayan ve Türk olmayan biri ile birlikte olmayı tercih ederim. Hiç olmaz ise aklı bulanmamış o kişi ilerde belki doğru yolu bulur ve faydalı bir birey haline gelir. Ancak bizim toplumumuzdaki yozlaşmış, cahil sözde Müslüman ve Türk olduğunu söyleyip vatanı milleti için tek bir faydalı hareketi bulunmayanların durumları tamamen ümitsiz...

Böyle korkacaksan şimdiden vazgeç. Yalnışlara, haksızlıklara karşı dimdik ayakta olabilmeli ve cesurca üstüne yürüyüp düzeltme yoluna gidebilecek yürek olmalı ki sende bu işin içinden çıkabilesin. Aksi takdirde hem kıza acı çektirirsin hem kendine.

Türküm ve Müslümanım diyen kaç kişi gerçek İslam'ın ve gerçek Türklüğün gerekliliklerini yerine getiriyor ki ? Sözde Müslüman ve Türk biri ile olmaktansa hiç Müslüman olmayan ve Türk olmayan biri ile birlikte olmayı tercih ederim. Hiç olmaz ise aklı bulanmamış o kişi ilerde belki doğru yolu bulur ve faydalı bir birey haline gelir. Ancak bizim toplumumuzdaki yozlaşmış, cahil sözde Müslüman ve Türk olduğunu söyleyip vatanı milleti için tek bir faydalı hareketi bulunmayanların durumları tamamen ümitsiz...

Böyle korkacaksan şimdiden vazgeç. Yalnışlara, haksızlıklara karşı dimdik ayakta olabilmeli ve cesurca üstüne yürüyüp düzeltme yoluna gidebilecek yürek olmalı ki sende bu işin içinden çıkabilesin. Aksi takdirde hem kıza acı çektirirsin hem kendine.

sanırım biraz daha zamana ihtiyacım var teşekkür ederim görüşün için

Kaçıncı yüzyıl da yaşıyoruz ya yaşadığın hayat senin, ikinizde birbirinizi seviyorsanız bundan da güzel birşey yok ailen de her zaman senin mutluluğunu istiyeceğinden çekinecek bir durum da yok.Mümkün de olursa şayet yurt dışında yaşamak sakın bu fırsatı kaçırma hayat orada daha yaşanabilinir durumda hem sizin için hemde nasipse doğacak çocuklarınız için.

sizinkiler eski yörüklerdense modernlik beklemiyorum ben onlardan üniversiteyi okuduğum süre içinde anladım gayet katı düşünceliler olmaz bu iş ;)

Sonradan pisman olmamak icin daima suan hissettiklerini ve yapmak istediklerini yap. Karsindaki kisinin Turk olmasi, Musluman olmasi onemli bir unsur degil. Tabi dipnot olarak eklemek istiyorum ki, karsindaki sana kendi inanclarini ve dusuncelerini benimsetmeye calisirsa ve sende ayni sekilde kendi dusuncelerini karsindakine benimsetmeye calisirsan o zaman sikinti olabilir. Ama oyle biri degilse hic bir seyden cekinme ve ailene soyle. Sonuc olarak senin hayatin. Ailen senin yaninda olmakla ve destek olmakla mukelleftir.

Kimse kalkip sana birsey demez kardesim,acikcasi kimseninde umrunda olucagini sanmiyorum.Yanlis anlama ama herkes kendi derdine düşmüs durumda,gecim derdi,kariyer derdi,hastasi,borcu olanlari saymiyorum bile..
Sana sadece şunu söyliyim,benim için önemli değil dediğin ne varsa,ama ne varsa hepsi..gün gelicek sorun olucak..

Bir söz vardir,İnsan en cok kendine benziyeni sever, diye..
bu durum bir sorun değil,ama kendine bu denli benzemeyen bir insanla ne kadar mutlu olabilirsin,bunuda sen düşün,suani degil bir kaç adim ilerisini düşün.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar bugün konuştuk ve ikimizde ailemizle konuşacaz kız annesinin sorun etmeyeciğini fakat babasının katı hristiyan olduğunu ve biraz korktuğunu söyledi

---------------------------------------

Son düzenleme:
tabiki seviyorum herkeside karşıma almaya hazırım ama ailemide üzmek istemiyorum

Kültürürel farklılıklar ilerde sorun olabilir. Onun için bir kaç adım ötesini düşünmen menfaatine olur diye düşünüyorum. Düşün türkler türkler ile zor anlaşırken yunanla türk ? İyi düşün taşın bence çünki evlilik müessesi çok zordur.

bro kızla beraber olacak olan sensin kimseyi ilgilendirmez dini yada nereli oldugu
bu arada seviyosan git konuş .d

Kızın babası faşist çıktı Türkleri hiç sevmiyormuş görüşmemizi istemiyor biz şuan gizliden yürütüyoruz haftaya gelecek tekrar yanıma hayırlısı bakalım nolacak

arkadaşlar yeni konu açmak istemedim buraya yazıyorum pasaport çıkarma hakkında bilgisi olan varmı ?

arkadaşlar yeni konu açmak istemedim buraya yazıyorum pasaport çıkarma hakkında bilgisi olan varmı ?
Pasaport cikartmak kolay da, onemli olan vize alabilmektir. Vize alirken incigine cincigine kadar bakiyorlar. Ne amacla gidiyorsun, ne kadar kalacaksin, kendi ulkendeki is konumun ne, ne mezunusun, kendi ulkende sigortan var mi, askerligini yapmis misin, evli misin, bekar misin gibi seylere gore veriyorlar.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etrafındaki bir karakoldan randevu alıyorsun internette biraz araştırdığında gerekli evraklar yazıyor pasaport çıkartmak için.Yenileme daha kolay gidip başvurduktan sonra 1-1.5 hafta içinde geliyor pasaportun.

yorum yapacaktım ama ümit abi el atmış konuya aramızda bu konuda en tecrübeli olanımız o dinlemelisin ümit abiyi :D

Geri