• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yurt dışı üniversite

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fumetsu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fumetsu

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 May 2013
Puanı
126
Merhaba
Arkadaşlar malum üniversiteyi dışardan okumak istiyorum daha önce dışardan okumuş bilgili bir arkadaş varsa bilgilendirirse sevinirim.

Daha çok Rusya-Almanya-Abd tarzı yerlerde okuyan birileri lazım genede teşekkürler.

6 Ay Malta da dil eğitimi ve bu senede Polonya daydım tekrar İngilizce kursu için , ekim ayında üniversiteye başlıyorum sonunda tekrar Varşova da olacağım

6 Ay Malta da dil eğitimi ve bu senede Polonya daydım tekrar İngilizce kursu için , ekim ayında üniversiteye başlıyorum sonunda tekrar Varşova da olacağım
Bu konuda bende fikirlerini almak isterim malta nasıl bir yer dil kursu ücretleri neler ve şartları neler ? biraz acıklayabilirmisin

Bu konuda bende fikirlerini almak isterim malta nasıl bir yer dil kursu ücretleri neler ve şartları neler ? biraz acıklayabilirmisin
Kişiden kişiye göre değişir ama bana sorarsan Malta harika bir yer sıcak havası , bitmeyen eğlencesi gibi şeyler benim hoşuma giden özellikleriydi ücret olarak ise ben 6K € ödedim içinde uçak biletleri , kurs , kaldığım yer vs yani her şey , geriye kalan tek harcaman aylık 400-500€ yani ben oradayken EUR 3.2 civarıydı aylık 450€ harcıyordum sigara,alkol ve gece hayatı içinde tam yetmese de götürüyorduk bir şekilde neyse şart konusunda okul konusunda hiç bir sıkıntı yok yani vize aldıktan sonra oraya gidişin hiç problem olmuyor ama şunu da söylemekte fayda var benim gittiğim okulda Türk sayısı çok fazla idi yani ilk aylarında çalışıp üst sınıflara geçersen kendini sıyırır Türklerden sıkıntı çekmezsin , mesela ben ilk 1.5 ay bayağı asıldım sonra ki 4.5 ayımda yaydım ama hiç şikayetçi değilim tüm çevreme hala tavsiye ediyorum .
Meraklanıp bakmak istersen diye buraya bırakıyorum
Acenta ile uğraşmayıp direk kendin de halledebilirsin

Aklımda şuan Rusya'ya gitmek var acentalarla görüştüm.Aklımda bir soru kaldı sadece YÖK'ün tanıdığı üniversiteleri tercih etmek istiyorum birde Gelipte sınavla uğraşmayalım :) bazı acentalar dünya genelinde ilk bine giren üniversiteleri YÖK denklik verdiğinin olduğunu söylüyorlar.Bir acentayı aradığımızda örneğin kazan üniversitesinin verdiğini söylüyor diğer acenta ise o üniversite vermiyor Rostov üniversitesinin verdiğini söylüyor şahsen aklım karıştı.

200bin ailen yardım ederse bir çok önerceğim ünw var..

200bin nedir :D yıllık rusyada okuma maliyeti 15-20 bin lira.

Geri