• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yurt dışından telefon

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan CheeBam*
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CheeBam*

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
12 Şub 2012
Puanı
76
Öncelikle selamlar,

Ygs dalgası yüzünden uzun süredir forumda gözükmüyordum. Bir sorunum oldugu için direk aklıma tabiikide forumum geldi.

Dubaiiden sony z3 getirmek istiyordumda acaba burda imei kaydını korsan kaçak yollarla yapabilir miyiz ? Sanırım bazı samsunglara oluyor iphonelara olmuyormuş

hazır sormuşken hangi model telekn önerirsiniz

Tabi Kaydı Yaptırabilirsin Ama Ne Kadar da Olsa Bi Risk Taşıyo Bende Ukraynadan Bi Nokia Getirtmiştim Eski Telefonumun imei Numarasını Girdigim Halde 3 ay sonra kapanmıştı Yinede Denemek Gerek Olmadı Kapanırsa Bi imei Daha Girersin :)
:'(​

imei olayını dert etme kapandımı yenisini girersin. Tabi o günkü mağdurluğun hakkında birşey söyleyemem

Girersinde sanki yeni nesil telefonlara girilmiyormuş diye duydum

Yasal olmayan yollardan imei atabileceğini sanmıyorum. Attığını söyleyen dolandırıcılar var onlara pek itimat etmesen iyi olur. Onlar geçici kayıt yapıyorlar o kayıtların incelenmesi 3 ayı buluyor, kayıtlar incelenip belgeler sorunlu bulununca cihaz kapatılıyor. Böylece 3 ay boyunca sorun yaşamayıp daha sonra sorun yaşıyorsun.

Bildiğim kadarıyla senin eski bir telefonun varsa onun imei sini atıyorlar. Telefon sende kalacağı için bi sorun çıkmıyor diye biliyorum. Eski bi telefonun varsa araştır bunu dostum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bildiğim kadarıyla senin eski bir telefonun varsa onun imei sini atıyorlar. Telefon sende kalacağı için bi sorun çıkmıyor diye biliyorum. Eski bi telefonun varsa araştır bunu dostum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ayn eski kullanmadığın telefonun imei kullanabilirsin önemli olan 1 imei nosunu 2 telefon değil 1 telefon kullanması. imei change sorunlarından biri bu 1 imei farklı telefonlarda kullanılması. Rootlayıp. ime change yöntemi ile değiltirirsin. Hongkongdan gelme Gown m5 markalı telefonda ime change olayını yaptım 4 ay oldu ses seda yok tıkır tıkır çalışıyor.

Olur email kaydettirirsin, eski kullanmadigin telefonun varsa birseyde olmaz.Yalniz telefoncuya dikkat etmelisin emaili sadece sana kullanacagindan emin olmalisin, tutar onu saklar,2ay sonra baska telefona yukler ki boyle yapiyorlar, o zaman senin telefon iptal olur bir email daha bulmak zorunda kalirsin.

Ya Onur, senin etin ne budun ne? Al bi 3310 çekil köşene. Yok efendim Dubai'ymiş. :D :D

Bizim arkadaş yapıyodu o işi , ne zaman patlarsa.Garantisi yok yani işin.Ama yanlış bilmiyorsam Turkcell felan da yapıyordu bu kayıt işini tabii yasa dışı olanından daha tuzluya.Son bi kaç ay mı ne yurt dışına çıkmış ve son 2 yıldır pasaporta başka bir alet kaydı yapılmamış olması gerekiyordu yanlış değilsem.Biz abiminkini öyle kaydettirmiştik.(Tabii doğru şeyi anladıysam )

Bildiğim kadarıyla yurt dışı pasaportu olan kişi üstüne alırsa telefonu geçiş konusunda sıkıntı olmuyor. Imei konusuna gelince onu hiç dert etme külüstür bir telefonun Imei numarasını telefona kendin bile girişini yapabilirsin.Özel menüden imei girişi yapılıyor.

Ya Onur, senin etin ne budun ne? Al bi 3310 çekil köşene. Yok efendim Dubai'ymiş. :D :D
Olm peder bey doğum günü hediyesi yağlayacak :grin

----------

Şimdi benim iphone 4s var onun imei buna aktarabiliriz yani. Ama diyelim İphone 6 getirtsem onu yasa dışı kayıt ettiremiyorum heralde?

telefoncuyum kardeşim ben, imei atamazsın onlar eski devirde kaldı. Şimdi pasaport kaydı yaptırsan 110 tl civarı bi vergi var sadece. pasaport bulmazsan kayıt ettirenler var 100'de kendisine alıyor en kötü oldu 210 tl.
Ayrıca telefonu kargoya verirse gümrüğe takılır benden söylemesi öyle kalır.
varsa bilmek istediğin sorabilirsin.

Arkadaşlar herkes eski işe yaramayan bir telefonun imei ni at herşey tamam demiş ancak birşeyi gözden kaçıyorsunuz. Misal 3G desteklemeyen bir chazın imei ni 3G destekleyen bir chaza yüklerseniz o cihazda 3G kullanamazsınız. Imei adresleri bu ve buna benzer birçok teknoloji ve bağlantı türü ile doğrudan ilgili ve etkilidir.

Arkadaşlar herkes eski işe yaramayan bir telefonun imei ni at herşey tamam demiş ancak birşeyi gözden kaçıyorsunuz. Misal 3G desteklemeyen bir chazın imei ni 3G destekleyen bir chaza yüklerseniz o cihazda 3G kullanamazsınız. Imei adresleri bu ve buna benzer birçok teknoloji ve bağlantı türü ile doğrudan ilgili ve etkilidir.

Şimdi aynısını diyecektim bende (: bizde yapıcaktıkta bunları göz önüne alınca biraz telefonun performansı düşüyor yurt dışı yerine sınırdan alabilirsin
Arkadaşım LG G2 yi 600 tl ye aldı garanti dışında sıkıntı yok diyor

Evet 3310 falan olmuyor,3g teknolojisi olmak zorunda.

iphoneleride passaporta kayit ettirmen lazim,oda arkadasin dedigi gibi maliyetli, birde bir kisiye 2telefon hakki taniyor,kac senede sifirlaniyor bilmiyorum.

Geri