• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yurtdışında üniversite eğitimi alanlar veya alacaklar

GodIsCoking

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 May 2009
Puanı
52
Arkadaşlar bu sene lys doğru dürüst bölüm tutturamayacağımı anlayınca yurt dışı arayışlarına girdim ve dershane arkadaşımın da yurt dışı düşünmesiyle bosna hersek te travnik üniversitesi mimarlık bölümüne karar verdik.Şimdi sizlere sorum öncelikle bosna da okuyan veya yaşayan varmı ? Varsa orada bir öğrenci için hayat nasıl ve bosna da durumlar nasıl karşıklıklar vs varmı ? 2.sorum nu uçak biletleri neden bukadar pahalı :) şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınızı bekliyorum

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam yurt dışı düşünüyorsan ben bu sene Amerika'da devam edeceğim.Ama ben yeni başlamıyorum 1. sınıfı burada bitirdim.Southern Missisippiye Üniversitesine gideceğim.Sana tavsiyem başka ülkere bakman çünkü o üniversite den mezun olduktan sonra alıcağın sadece bir kağıt parçası olacak.Orada okulu bitiren arkadaşım var ve hiç bir şirket almıyor.Aldığı diploma sadece kağıttan ibaret.Okulun imajını ve gelecekte sana sağlayacağı yararları da göz önüne al.

Amerika da ücretli mi okuyorsun peki

Amerika da ücretli mi okuyorsun peki

Evet.Okul ücreti 7.000 $. Onun dışın da tabi konaklama yeme içme vb. gibi harcamalar da olacak.Ama orada tanıdığımız bir Amerikalı aile dostumuz var ve o çoğu şey konusun da yardımcı oldu.İşim bile hazır şimdiden.Masrafların %90 lık kısmını ben kendim karşılayacağım.

Aslında zorlasam bende gelebilirimde ilk gidiş falan 30 40 bin lira yı bulur

İngiltere Colchesterda okuyorum ben sana öneririm ama tek engelin IELTS sınavı eğerki o sınavdan 5.5 alabilirsen Yani kendine güveniyorsan burada istediğin bi bölümde okuyabilirsin Pahalı değil Yıllık 20 bin pount ve üzeri tutar bölümüne göre ve aldığın belge gerçekten işini görür

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uluslarası geçerliliği olan dil sınavlarına göz atmanı tavsiye ederim mesela IELTS gibi ingilizce dil bilgine güveniyorsan ve yeterliyse IELTS'ten alacağın iyi bir puanla dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir üniversiteye kabul olabilirsin. ( Anlaşmalara göre tabi)

İngiltere Colchesterda okuyorum ben sana öneririm ama tek engelin IELTS sınavı eğerki o sınavdan 5.5 alabilirsen Yani kendine güveniyorsan burada istediğin bi bölümde okuyabilirsin Pahalı değil Yıllık 20 bin pount ve üzeri tutar bölümüne göre ve aldığın belge gerçekten işini görür

20 bin paount biraz fazla oluyor ya :) ben 2.500 euro ya gidicem ya herşeyi Türkçe

Türkçe öğretim istiyorsan türkiyede özel üniyede gidebilirsin kardes yani o gidicen bölüm türkiye ile aynı hatta daha kötü bir belge vericek eline ve gün sonunda sen sadece elindeki birikmiş parandan olucaksın bence türkiyede bi üniversiteye git en azından gurbet çekmezsin

Belge olarak mavi diploma olucak kötümü ki o ayrıca birikmiş olsa direk Türkiye te atlarım işte sıkıntı aile ye bağlıyım 😆

----------

Hocam yurt dışı düşünüyorsan ben bu sene Amerika'da devam edeceğim.Ama ben yeni başlamıyorum 1. sınıfı burada bitirdim.Southern Missisippiye Üniversitesine gideceğim.Sana tavsiyem başka ülkere bakman çünkü o üniversite den mezun olduktan sonra alıcağın sadece bir kağıt parçası olacak.Orada okulu bitiren arkadaşım var ve hiç bir şirket almıyor.Aldığı diploma sadece kağıttan ibaret.Okulun imajını ve gelecekte sana sağlayacağı yararları da göz önüne al.
Ya senin arkadaşın travnik temiydi bide mimarlık mı okudu

Denklik muhabbeti vardı sanırım onlarıda araştır

O konuda sıkıntı yok , Türkiye deki en düşük mimarlık 195 puan ile ışık üni. Olması lazım benimde puan 224 olduğu için sıkıntı olmuyor dediler

Yarın gidiyorum bende istanbul'a görüşmeye detayları yazarım belki düşünen vardır (:

Bosnaya gitceksen gitme dostum 4 yilina ve verdiğin paraya yazık olur benim kuzen la'de okudu şuan turkiyede herhangi bir şirkete çok rahat giriyor biraz daha fazla masraf yaparak İngiltere yada Amerika düsün

Ortalama ne kadar tutuyor la senelik

Karar verildi ,
#OKAN
#MEDİPOL
#MALTEPE
3 ünden birine gidiyorum :D varmı aranızda buralarda olanlar (:

Biliyorum aklımda zaten o , barış yine de sağolasın ;)

Geri