• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

YurtKur Başvurusu

Hilal-i Ahmer

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
24 Nis 2009
Puanı
53
Bu sene tercihleri yaptık ve nasip olursa üniversiteye gideceğiz inşallah. :)

Sorunuma gelirsek; Yurtkur'a nasıl başvuruyoruz. Hiçbir fikrim yok. Siteye girdiğimde karşıma Ara sınıf başvuruları çıkıyor. İlk kez başvurma'yı nereden yapacağız bilmiyorum. Bu konu da deneyimli olanlar bana yardım edebilir mi?hmmm

Bu sene tercihleri yaptık ve nasip olursa üniversiteye gideceğiz inşallah. :)

Sorunuma gelirsek; Yurtkur'a nasıl başvuruyoruz. Hiçbir fikrim yok. Siteye girdiğimde karşıma Ara sınıf başvuruları çıkıyor. İlk kez başvurma'yı nereden yapacağız bilmiyorum. Bu konu da deneyimli olanlar bana yardım edebilir mi?hmmm

Başvuru tarihleri gelince YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU sitesinden başvurucaksın. Şuan başvuramazsın çünkü dönemleri var. Başvuru eylül sonu - ekim başı gibi oluyordu sanırım. 2 yıl oldu ben alalı tam hatırlamıyorum. İlk kredini de ocak - şubat gibi alabiliyorsun.

Başvuru tarihleri gelince YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU sitesinden başvurucaksın. Şuan başvuramazsın çünkü dönemleri var. Başvuru eylül sonu - ekim başı gibi oluyordu sanırım. 2 yıl oldu ben alalı tam hatırlamıyorum. İlk kredini de ocak - şubat gibi alabiliyorsun.

Emin misin? Orada Yurt başvurusu 1temmuz 4 ağustos, kredi ve burs başvurusu 29temmuzda diyor. Kaçırmak istemiyorum. Ailem Aydın'da oturuyor ve benim istediğim üni Elazığ'da.

Emin misin? Orada Yurt başvurusu 1temmuz 4 ağustos, kredi ve burs başvurusu 29temmuzda diyor. Kaçırmak istemiyorum. Ailem Aydın'da oturuyor ve benim istediğim üni Elazığ'da.

Dediğim gibi emin değilim tam hatırlamıyorum. Senin için en doğru olan şey kredi yurtlar kurumunun sitesini sürekli takip et. Ben eylül sonu gibi üniversitedeki kyk merkezine gidip bi form vermiştim. Bir tek ondan eminim :D Tarihler dediğin gibiymiş kontrol ettim şimdi. Tekrar tekrar kontrol et sen her gün bak. Site seni yönlendiriyor zaten hiç bi sorun yaşamazsın.

Son düzenleme:
Dediğim gibi emin değilim tam hatırlamıyorum. Senin için en doğru olan şey kredi yurtlar kurumunun sitesini sürekli takip et. Ben eylül sonu gibi üniversitedeki kyk merkezine gidip bi form vermiştim. Bir tek ondan eminim :D Tarihler dediğin gibiymiş kontrol ettim şimdi. Sen 1 temmuzda gir tekrar bak. Site seni yönlendiriyor zaten hiç bi sorun yaşamazsın.

Yönlendirmek mi. Başvuru formu veriyor ama orada ki Üniversite seçenekleri hepten ara sınıf. :S

İnternet üzerinden başvuru yapacaksın.
Onaylanırsa onay kağıdını yazıcıdan çıktı alığ YURT-KUR herhangi bir şubesine gidip bir form doldurup noterde 50TL ücretle onaylatacak , yurt-kura o belgeyi tekrar götürceksin.
2Sene önceki durum böyledi şimdi değiştirmişlerdir belki.

Bende ödemekle uğraşacağım 1-2 ay sonra 6000TL civarında ödeme yapacazhmmm

İnternet üzerinden başvuru yapacaksın.
Onaylanırsa onay kağıdını yazıcıdan çıktı alığ YURT-KUR herhangi bir şubesine gidip bir form doldurup noterde 50TL ücretle onaylatacak , yurt-kura o belgeyi tekrar götürceksin.
2Sene önceki durum böyledi şimdi değiştirmişlerdir belki.

Bende ödemekle uğraşacağım 1-2 ay sonra 6000TL civarında ödeme yapacazhmmm

6000 mi. :grin Ben sadece Genel Yurtlara başvuracağım. Bu sene aptallık edip tüm paramı harcadım. Laptop parasını bile babamdan çıkaracağım. :) Sadece internet üzerinden nasıl başvuruyoruz orasını hiç bilmiyorum. Siteye girdiğimde 2013-2014 ara sınıf başvuruları çıkıyor. İlk kez yurt başvburusu diye seçenek yok. :ent

2 sene önce öyleydi internet üzerinden başvuru formu doldurup göndermiştim.Daha sonra kabul kağıdını 50TL ödeyip onaylatmıştım.Şubeye gidip danışsanız daha iyi olacağını düşünüyorum.

Geri