• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Z500 - Fps Yüksek Ama Kasıyor

The Dynamic

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 Haz 2011
Puanı
7
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba, Lenovo Z500 Leptop'um da donanımsal ya da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ama gerçekten hala sorunun nerden kaynaklandığını çözemedim.

Sorun şu ki League of Legends oynarken takım savaşları sırasında yüksek efektif sahneler olduğu için fps değerim 45-55 arası oluyor ama fps değerleri 45-55 arası olduğu halde takım savaşının ortasında 3-4 saniyelik bir kasma gerçekleşiyor. Takım savaşında ki efektif sahneler geçtikten sonra fps değeri +55'in üzerine çıktığı an kasma ortadan kalkıyor.Takım savaşı dışındaki fps değerim ise 80-110 arasında değişiyor.

Ben Hdd'den şüphelendiğim için Leptop'u Hdd değişimi için garantiye gönderdim. Hdd'yi değiştirip geri yolladılar ancak yine takım savaşlarında fps 45-55 arasındayken kasmalar meydana geliyor. Yani anlıyacağınız fps değerim 45-55 arasındayken oyun kasıyor.

Şimdi tekrardan Leptop'u garantiye yollayacağım ancak hangi parçada sorun olduğunu bilmem lazımki açıklamada belirteyim ilgilensinler. Konu uzun oldu gerçekten kusura bakmayın, şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Not: Bendeki leptop'un bir üst modeli (z510) arkadaşımda var. İkisi arasındaki tek fark işlemci ve z510'da bulunan fazladan 8gb ssd. Arkadaşım'a sorduğumda takım savaşları sırasında ondada fps değeri 45-55 civarına düşüyormuş ancak bir kasma yaşamıyormuş fps değeri 45-55 arasındayken.

Ekran kartını güncellemeyi dene, bir de hangi ekran kartı var?
Ekran kartının sorunlu olabileceğini düşündün mü hiç?

Ekran kartını güncelle,Virüs programından tarat ki burası gerçekten önemlidir. hiç olmazsa grafikten ayarları azıcık düşür çözülür ya