• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Z500 ve LOL

The Dynamic

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 Haz 2011
Puanı
7
Arkadaşlar birçok konu açtım bunun üzerine ama gerçekten net bir çözüm bulamadım gerçekten çok kötü bi durum benim için.Öncelikle 3 ay önce Lenovo z500 leptop aldım.Özellikleri ise; i5 3230m - 740m (64 bit 2g) - 8gb ram - 1tb hdd (5400 rpm).Şimdi arkadaşlar ben bu leptopu 3 ay önce 1950 TL'ye aldım.Aam gel gelelimki LOL oynarken bazı durumlarda fps de normalin dışında düşüşler meydana geliyor.Oyunu gölgeler kapalı diğer geriye kalan ayarlar en yüksek olacak şekilde oynuyorum.Dikey senk. ise kapalı durumda.Şimdi garip ve fps düştüğü zamanları size söyleyeceğim.
-Braum,Nami gibi şampiyonlar ulti attığı zaman gerçekten normalin dışında fazladan fps düşmesi oluyor.
-Oyunu lane aşamasında 80-110 fps civarında oynuyorum.Teamfight çıktığında ise bu fps 45-60 civarına düşüyor.FPS teamfight'da 55'in altına düştüğünde gerçekten hissedilir bi kasma oluyor.Akıcılık ortadan kayboluyor.
-Diğer bi durum ise arkadaşım Lenovo z510 aldı.Benim bilgisayarım bir üst modeli tek farkları işlemci ve lenovo z510 daki fazladan 8gb ssd.Lenovo z510'un işlemcisi ise i5 4200m.Arkadaşım Lenovo z510 leptopunu bize getirdi ve birlikte lol oynamaya başladık.Fps değerlerimiz aynıydı.Ancak beni şaşırtan olay ise arkadaşımın oyunu bana daha akıcı gelmesiydi.Ayrıca teamfight çıktığında ikimizinde fps si aynıydı,ikimizde 50 fps aldık ancak arkadaşımın oyunu 50 fps akıcı halde devam ederken benim oyunum kastı.
-Şaka yapmıyorum 10-15 kere format atmışımdır bilgisayara.Hep en güncel driverları indirdim.Herşeyi eksiksiz yaptım oyunu onardım vs... virüs programı yüklemeden denedim herşeyi yaptım ama sorunum yine düzelmedi.Leptopun garantisi hala duruyor yani garantiye yollayabilirim belki bir parçası bozulmuştur diye inceleyebilirler ama bu parça ne olabilir hiçbir fikrim yok.Zaten bilgisayar 3 aylık ne olmuş olabilir ki?
ÖNEMLİ !!! = 2 ay önce leptop sehpanın üstünden halıya düştü.Ancak yavaş düştü ve düştüğü yükseklik 1 metre.Acaba bu düşüşten sonra bir parça zarar görmüş olabilir mi?

en düşük gölgeler kapalı dikey senk ve kenar yumuşatmayı kapatıp denermisin?

Geri