• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Zor bir mantık sorusu.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AKINCIHAN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AKINCIHAN

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Nis 2011
Puanı
26
Bir denizin ortasında, biri yalancılara diğeri doğruculara ait iki küçük ada ile insanların her iki adada da rahatça dolaşabilmeleri için bir köprü varmış.
Siz bu adalardan herhangi birine çıktınız ve karşınıza çıkan ilk yabancıya tek bir soru sorma hakkınız var.
Cevabı evet ya da hayır olabilen öyle bir soru sorun ki hangi adada olduğunuzu öğrenebilin.

Haydi size kolay gelsin cevaplarınızı merakla bekliyorum.

arkadaş nasıl bi sorudur bu 1saattr cevap arıyorm tık yok :D

buldum sanırım :D

Son düzenleme:
gittiğim adadaki adama "karşıdaki adaya gidip 'burası yalancının adası mı' diye sorsam bana doğru söyler mi?" diye sorarım ,verdiği cevabın da tam tersini uygularım

burası yalancılar adasımı derim evet derse yalancılar adasındayımdır hayır derse doğrucular adasındayım . benmi anlayamadım yoksa :D

gittiğim adadaki adama "karşıdaki adaya gidip 'burası yalancının adası mı' diye sorsam bana doğru söyler mi?" diye sorarım ,verdiği cevabın da tam tersini uygularım
dediğin olmuyor sanırım kimn doğru söylediğini bilmiyorsn sorduğun adam yalan söyluyorsa hayır der doğrucu ise evet der bnm burdan çıkardığım ikiside aynı cevabı verecek yani: adaya çıkarım ve burası yalancının adasımı diye sorarım doğrucu evet diyecektir yalancı ise yalan söyleyeceği için evet diyecektir. ancak bu işlemi tam tersi şeklinde sorarsak yani burası doğrucuların adasımı diye sorduğumuzda doğrucu doğru olduğu için evet yalancıda tam tersini yani yalan söyleceği için hayır demek zorundadır yani doğru cevap bu olmalı :D

Son düzenleme:
-Beni duyuyor musun ?
+Hayır
trollface1.png

Eğer yalancılar hep yalan söylüyorsa - doğru söyleme ihtimalleri yoksa :D - Şöyle sorarım, köprünün karşısına geçip oradaki birine burasının doğrucular adası olup olmadığını sorsam bana ne der ?

Hayır ise doğrucular - evet ise yalancılar adasındayımdır ?

Açıklamaya çalışiyim :D

(Yalancıya sorarsam) ------> Köprünün karşısındakine burasının doğrucular adası olup olmadığını sorsam ne der?
Karşıdaki insan doğrucu olduğu için cevabı doğru cevap olan Hayır olucaktır ama yalancı yalan söyleyip Evet der. Yalancı adasında olduğumu anlarım.

(Doğrucuya sorarsam) ------> Köprünün karşısındakine burasının doğrucular adası olup olmadığını sorsam ne der?
Karşıdaki insan yalancı olduğu için cevabı doğru olmayan hayır olucaktır. Doğrucuda yalan söylemeyip Hayır diyecektir. Doğrucular adasında olduğumu anlarım.

Böyle düşündüm :D Cevabı spoiler içinde versene merak ettik :D

Geri