• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2. El Araba

Nexima23

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 Ağu 2010
Puanı
5
Arkadaşlar bu sene üniversiteye gidiyorum. Babam devlet kazanırsam araba alacağını söylemişti. Bende biraz gayret ettim başardım. :) Şimdi Ekimde ehliyeti alıyorum ondan sonrada arabayı :) Tabi ki araba bana alınıyor diye diğer aile üyelerini düşünmüyor değilim. Yazları tatile gittiğimizde bize küçük arabaların bagajı yetmiyor. Bunun için Sedan tipi bir araç düşünüyorum. İlk arabam olacağı içinde 2. el alalım dedik. Vurursam fazla üzülmeyelim diye. :) Fiyat olarak 35 belki 45 milyara kadar çıkabiliriz ama şuan kesin değil. (Fiyat Konusu) Bundan dolayı bana 2 çeşit araba tavsiye etmenizi istiyorum. Şimdiden teşekkürler. :) (Arabayı Otomatik Almayı Planlıyoruz. Dizel şart değil fakat olursa iyi olur. )

1-20-30 Milyar Arası Sedan 2. El Otomatik
2-30-45 Milyar Arası Sedan 2. El Otomatik

45 milyara kadar çıkabilecekseniz opel astra öneririm gerçekten harika
wolkswagen jettaların 2008-2009 modellerine de bakabilirsin
mercedes CLK da olabilir 45 milyara kadar

Sorun çıkartmayacak bi araba istiyorsan Uzun yolda konforlu bir şekilde seyahat etmek istiyorsan Toyota Corolla 2007 ve üstü modellerine bakmanı öneririm.

Yorumlar için teşekkürler. Arabalarla fazla aram yok. Yeni yeni merak etmeye başladım. Tek tek bakıyorum söylediğiniz modellere.

opel astra - chevrolet cruze - mercedes CLK sıkıntı çekmeyeceğin arabalardır hondayı da seçeneklerin arasına alabilirsin hangi bilgiyi istersen sana yardımcı olurum her türlü

Madem rahatlık ve otomatik aksam istiyorsun okadarda bütçen var volvo öneririm sana.

Volvo S40 2.0 T 1998 Model 20.000 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 134181178

Bu değil fakat bu tarz volvolar çok hoş okadar bütçen var ise volvo :)

o volvoya o kadar para vereceğine 45.000 TL'ye kadar harika ötesi mercedes CLK var ama volvo tabi ki çok ciddi bir kaza olursa içerisinden sağ çıkma olasılığının olduğu tek marka :)

Şuan netten bakıyorum arabalara fakat arabaları iyi tanımadığım için fiyatları normal mi ? filan hiç bir fikrim yok :) Birde ben güvenliğe çok önem veririm. Bu saydıklarınızdan hangisi daha sağlam diye sorsam?

Ben bu mesajı yazarken siz Volvo demişsiniz bile... :)

alman arabalarından şaşma derim ben pişman olmassın opel veya wosvagen olabilir yada toyota hyundai fiat renault bakma bile şimdi iyi diyenler olacak benden tavsiye karar sana kalmış.

----------

bir akrabam 37 milyara aldığı shevrolet cruze arabayı bir sene içinde sattı 28 milyara onuda babamın arkadaşı geri almış 23 milyara araba alınalı 1 sene oldu ve 17 milyar ucuza satıldı ikinci el piyasası yok kalas gibi araba volvoda sağlamdır bütçen yeterse ondanda önerebilirim ama bence opel astra sedan amca oğlum aldı bu sene sıfır 46bin tlye çokda iyi duruyor

Ya saydığınız markaların hepsi iyi markalar ama araba seçmekte çok zor işmiş arkadaş. :) acaba istatistiklere filan mı baksam ? Türkiye'de en çok tercih edilen araba filan... Dayımla araba pazarına gitmeyi planlıyorum. Yakından görmek istiyorum bu söylediğiniz arabalara

fiat-renault Türk yapımı olduğu için alman arabalarından çok daha kötü. Şaşmayacağın markalar Opel - Wolkswagen gibi markalar olmalı bence ama böyle bir fırsatın varken Mercedes CLK kaçırma derim.

----------

Ya saydığınız markaların hepsi iyi markalar ama araba seçmekte çok zor işmiş arkadaş. :) acaba istatistiklere filan mı baksam ? Türkiye'de en çok tercih edilen araba filan... Dayımla araba pazarına gitmeyi planlıyorum. Yakından görmek istiyorum bu söylediğiniz arabalara

Bakacağın markalar Opel - Chevrolet - Wolkswagen - Mercedes - Volvo olmalı, nerede yardıma ihtiyacın olursa yaz bana sorununu çözeriz.

o volvoya o kadar para vereceğine 45.000 TL'ye kadar harika ötesi mercedes CLK var ama volvo tabi ki çok ciddi bir kaza olursa içerisinden sağ çıkma olasılığının olduğu tek marka :)

O arabaya genç binmesi biraz abes mercedes var bizde 98 model balina kasa s320 98 kasanın parçasının fiyatını bir bilsen emin ol clk önermezdin :D Yan sanayisi felanda yok bunun volvo hem spor hem sağlam çekişi güzel lüx rahat her türlü gideri var fakat mercedes parçası aşırı derecede pahalı o yüzden volvo önerdim. :)

fiat-renault Türk yapımı olduğu için alman arabalarından çok daha kötü. Şaşmayacağın markalar Opel - Wolkswagen gibi markalar olmalı bence ama böyle bir fırsatın varken Mercedes CLK kaçırma derim.

----------

Bakacağın markalar Opel - Chevrolet - Wolkswagen - Mercedes - Volvo olmalı, nerede yardıma ihtiyacın olursa yaz bana sorununu çözeriz.

Anladığım kadarıyla Alman arabaları gayet iyi. Opel ve Wolkswagen marka araba modellerini kesinlikle araştırıcam. Güvenlik açısındanda herkes Volvo 1 numara diyor. Bu nedenle Volvo'da listeme girdi. Mercedes'in kalitesi zaten tartışılmaz. Chevrolet ise hep benim hoşuma gitmiştir. Yani kısacası bu dediğiniz markalar arasından seçim yapıyım.

Bizde toyota corolla 2011 var 1.6 benzin sıfırı 41 bin tl ye aldık İstanbul'dan Sivas'a gittik gerçekten uçak konforu yaşatıyor adama sıfır motor sesi yolda bırakma gibi bir şey sorunsuz bir yolculuk yaptık çok da rahat gittik bundan öncede 1996 model Corolla vardı oda bir gün bizi yolda bırakmadı yani Toyota gerçekten çok sağlam arabalar üretiyor nede Olsa Teknoloji devi Japonlar'ın ürünü :)

Ya şimdi Mercedes harika :D Babamda 2. el 40 milyara araba alcağımıza 1. el alalım der. :(

Geri