• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2. El Araba

Kardeşim arabayı almak sorun değil. 45 Milyara harika arabalar alabilirsin önemli olan pahalı araba almakta değil pahalı arabayı ucuza almakta değil çünkü bu işin ticaretinide yapmıyıcaksın.

Önemli olan aldığın arabaya binebilmek, üniversiteye gidiceksin illaki sorunları arızaları olucak, heryerde servisi olması önemli , ustası olması önemli, parçası olması önemli ve ucuz olması önemli.

Aldığın arabaya bakımını yapamadıktan sonra vergisini ödiyemedikten sonra, masraflarını karşılıyamadıktan sonra hiç alma o arabayı daha iyi araba masraftır saçı başı dökersin heleki ALLAH korusun kazadan beladan.

Fiat arabalarını öneririm,Türkiye'de ustası vardır heryerde servisi vardır parçası ucuzdur , dizel bir punto ile universite hayatını kolaylaştırırsın arabaya binersin tabiri caizse araba sana binmez kafan rahat eder gezer tozarsın.

Bende sana 45 milyara bir jeep önerebilirdim ancak dediklerimi göz önünde bulundur ben 5yıl olucak kendi arabama biniyorum yani boş konuşmuyorum tecrübelerime dayanarak söylüyorum iyi forumlar.

Fiat Türkiye'de üretildiği için kaliteli araba olmuyor. Alman yapımı her zaman daha iyidir. Opelde bir akü 10 yıl giderken fiatta 2 yılda bitiyor.

Fiat Türkiye'de üretildiği için kaliteli araba olmuyor. Alman yapımı her zaman daha iyidir. Opelde bir akü 10 yıl giderken fiatta 2 yılda bitiyor.

Türkiye'de üretilen hiçbir araba yok Deniz'cim burada sadece montaj yapılır.

Ve Fiat italyandır dünyanın en iyi arabalarıda İtalyan'lara aittir örnek Ferrari yanlış biliyorsun.

Türkiye'de üretilen hiçbir araba yok Deniz'cim burada sadece montaj yapılır.

Ve Fiat italyandır dünyanın en iyi arabalarıda İtalyan'lara aittir örnek Ferrari yanlış biliyorsun.

Asıl sen yanlış biliyorsun Ali'cim..
Yabancı firmalara baktığımızda motor bölümüne el sokacak yer bulamazsın örneğin bir opelde/wolkswagende ama fiat arabalara kedi de girer köpekte girer o derece büyük bir açıklık var.
Fiat artık Bursa'daki fabrikada yapılıyor İtalyan menşei çok az.

Asıl sen yanlış biliyorsun Ali'cim..
Yabancı firmalara baktığımızda motor bölümüne el sokacak yer bulamazsın örneğin bir opelde/wolkswagende ama fiat arabalara kedi de girer köpekte girer o derece büyük bir açıklık var.
Fiat artık Bursa'daki fabrikada yapılıyor İtalyan menşei çok az.

Fiatın bu söylediğimiz segmentte { fiyatlarda } motoru yıllardır dünyada ödül alıyor multijet motoru daha güzel bir dizel motor yok bu fiyatlara ne alman ne japon en iyisi fiat markasına ait.

Ayrıca motora el sokucak yer olmamasının sebebi motorlarının yüksek silindir hacmi ve beygiri olması 1.3 opel corsa'nın da motorunun içinden geçersin :)

Lamborghini ve Maserati'de tırnak sokucak yer bulamazsın cunku motoru ve beygiri yüksektir. Yani sen küçük motorlu bir arabanın motorunu modifiye etsende aynısı olucaktır yine el giricek yer kalmıyıcaktır bu söylediğinin onunla bir alakası yok yani anlatabildim mi ?

Ayrıca Lamborghini ve Maserati'de İtalyan'lara aittir :)

Gelelim kardeşime ben kardeşime bu kadar söyleyebilirim gidip pahalı modeli düşük, canı çıkmış adı var diye birinin eski leşini alıcağına modelli vergisi düşük temiz araba al derim.

Hem satarkende rahat edersin.

Bu ikisine bakabilirsin mesela ilk verdiğim link bravo diğeri punto ama tip olarak bravo yakışıklı durur. Karar senin fikrin olsun yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.
Fiat Bravo 1.6 Mjet Dynamic Plus 2011 Model 41.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Bej renk - 130568068

Fiat Punto EVO 1.3 Multijet Dynamic 2011 Model 35.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 134070805

Kardeşim arabayı almak sorun değil. 45 Milyara harika arabalar alabilirsin önemli olan pahalı araba almakta değil pahalı arabayı ucuza almakta değil çünkü bu işin ticaretinide yapmıyıcaksın.

Önemli olan aldığın arabaya binebilmek, üniversiteye gidiceksin illaki sorunları arızaları olucak, heryerde servisi olması önemli , ustası olması önemli, parçası olması önemli ve ucuz olması önemli.

Aldığın arabaya bakımını yapamadıktan sonra vergisini ödiyemedikten sonra, masraflarını karşılıyamadıktan sonra hiç alma o arabayı daha iyi araba masraftır saçı başı dökersin heleki ALLAH korusun kazadan beladan.

Fiat arabalarını öneririm,Türkiye'de ustası vardır heryerde servisi vardır parçası ucuzdur , dizel bir punto ile universite hayatını kolaylaştırırsın arabaya binersin tabiri caizse araba sana binmez kafan rahat eder gezer tozarsın.

Bende sana 45 milyara bir jeep önerebilirdim ancak dediklerimi göz önünde bulundur ben 5yıl olucak kendi arabama biniyorum yani boş konuşmuyorum tecrübelerime dayanarak söylüyorum iyi forumlar.

Valla bana mantıklı geldi söylediklerin. Aile içindede konuşuyoruz da sedan yerine hb'de alabiliriz.

----------

Linea'yı nasıl buluyorsun?

Geçen gün fiat ile yolda kaldım. Aküsü bitmiş araba 2011 model. Eski arabamız opel ile akü 10 yıl dayandı :) Teknik servis çağırdık adam bize ''Fiat, insanların onlardan mal alması için kısa ömürlü parçalar yapıyor ve böylece insanlar 1-2 yıl geçmeden yeni parça alıyorlar ama yabancı ülkelerde üretilen arabalar o şekilde değil'' dedi. Bunu söyleyen fiatta çalışan teknik servis elemanı..:)

----------

Valla bana mantıklı geldi söylediklerin. Aile içindede konuşuyoruz da sedan yerine hb'de alabiliriz.

----------

Linea Albeaların babası, o sana göre hoş durmaz aynaları zaten arabanın kazulet gibi duruyor. Sen benim önerdiğim markalara bak.

----------

Kardeşim bana göre paranın tamamını arabaya yatırma ilk önce bir acemiliğini at, al bu tarz bir araba az yaksın ne kilometresini düşün ne sürtüğünü ne vuruğunu düşün,arabanın 15bin bakımı bütün filtreler ve yağ dahil 130 lira tutuyor. Vergisi 1.3 m3'e kadar olduğu için hepsinden ucuz oluyor 1.4bile olsa direk 1.4 /1.6 katagorisine giriyor ve iki katına çıkıyor, doya doya bin bu arabalarda km sorunuda yok dizel motorlar uzun ömürlü oluyor alırken dikkat et sadece , hem satarken galeriyede satarsın araba pazarınada satarsın.

Benimki sadace öneri yardımcı olmaya çalışıyorum.

----------

Geçen gün fiat ile yolda kaldım. Aküsü bitmiş araba 2011 model. Eski arabamız opel ile akü 10 yıl dayandı :) Teknik servis çağırdık adam bize ''Fiat, insanların onlardan mal alması için kısa ömürlü parçalar yapıyor ve böylece insanlar 1-2 yıl geçmeden yeni parça alıyorlar ama yabancı ülkelerde üretilen arabalar o şekilde değil'' dedi. Bunu söyleyen fiatta çalışan teknik servis elemanı..:)

----------

Linea Albeaların babası, o sana göre hoş durmaz aynaları zaten arabanın kazulet gibi duruyor. Sen benim önerdiğim markalara bak.

Ancak fiyatlarıda ona göre oluyor alırken kazıklamıyor uygun fiyata veriyor uygun parça fiyatı koyuyor.

İki yılda da kolay kolay bitmez denk gelmiştir, he 2yılda biten saydığın markalarda da muhakkak olucaktır en azından modeli eski oldugu için aldıkdan 2sene sonra kesinlikle bitecektir.

Bunun gibi bir sürü sorun olucak çünkü 2.el araba bakıyor sorunsuz 2.el araba bekleyemezsin,birini yaptırırken milyarları gidicek birini yaptırırken yarısı kadar bile gitmeyecek.

Ben de şaşırıyorum iki yılda nasıl biteceğine akünün ama teknik servis elemanı öyle dedi. Türkiye üretimi olduğundan dolayı yabancılarla yarışamaz tabiki.

[h=1]
foto-03.jpg
[/h]

Toyota Corolla 1.33 Life

Toyota'dan şaşmıyacan ^^

Ben de şaşırıyorum iki yılda nasıl biteceğine akünün ama teknik servis elemanı öyle dedi. Türkiye üretimi olduğundan dolayı yabancılarla yarışamaz tabiki.

Türkiye'de montaj oluyor kardeşim Ford'ta aynı şekilde , hyundai'de , kia'da diğerleride hepsi yabancı,bir arabanın Türkiye'de üretilebilmesi için mekaniğinden,kaportasından,elektirik aksamına kadar burada yapılması lazım,ne lastiği Türk malı , ne kullandığı elektirik sistemi Türk malı tamamında bosch kullanılıyor nedir mesela alman ve bunun gibi bir sürü şey keşke Türk malı bir arabamız olsada ona binsek.

Neyse Deniz bu bizim konumuz değil adama zorla aldırıcakta değiliz, ısrarcı olmaya gerek yok biz yardımcı olmaya çalışıyoruz bunlarda sadece öneri biz önericez oda araştırıcak hangisi kafasına yatıyorsa, bizim lafımıza bakarak onu alacak değil. Konuyu uzattın, istersen biraz rahat bırakalım :)

Hayırlı olsun kardeşim sanada insallah ALLAH kaza bela vermesin.

kardeşim öncelikle hayırlı olsun hem spor tarz hem aile hemde modifiye gidecek bir araç arıyorsan 35 45 arası honda civic önerebilirim yok arkadaş ben güvenlik ve konfor istiyorum diyorsan mercedes,volvo,opel olabilir :) kızların ilgi odağı olmak istiyorsan bmw 318is m3 kasa :) benden sana tavsiye

Ben Peugeoth 207 1.4 VTI aldım.Araba köpek gibi yakıyor.Ne olursa olsun pejo motoru sağlam içi tırt sana uçak konforu değil de pilot konforu veriyor dizayn lı koltuk direksiyon altında beygır ve tork önden çekişli bir otoban faresi... Sana önerim ben senin yerinde olsan avensis veya Corolla al.Çok uygunlaştı fiyatları artık Türkiye'de üretiliyor çünkü.Hem sağlam hemde Toyota yaparsa 10 sene rahat kullanırsın bunun 5 6 senesi belki motoruna arabanın anahtar vurmazsın :)

Bizde bir zamanlar Yaris vardı. Çok seviyordum Toyota'yı :) Fiat'a filan baktım ama pek beğenmedim. Avensis,Corolla,Astra,Civic bu araçlara bakıyorum.

----------

Türkiye'de montaj oluyor kardeşim Ford'ta aynı şekilde , hyundai'de , kia'da diğerleride hepsi yabancı,bir arabanın Türkiye'de üretilebilmesi için mekaniğinden,kaportasından,elektirik aksamına kadar burada yapılması lazım,ne lastiği Türk malı , ne kullandığı elektirik sistemi Türk malı tamamında bosch kullanılıyor nedir mesela alman ve bunun gibi bir sürü şey keşke Türk malı bir arabamız olsada ona binsek.

Neyse Deniz bu bizim konumuz değil adama zorla aldırıcakta değiliz, ısrarcı olmaya gerek yok biz yardımcı olmaya çalışıyoruz bunlarda sadece öneri biz önericez oda araştırıcak hangisi kafasına yatıyorsa, bizim lafımıza bakarak onu alacak değil. Konuyu uzattın, istersen biraz rahat bırakalım :)

Hayırlı olsun kardeşim sanada insallah ALLAH kaza bela vermesin.

Yardımlarınız için çok teşekkürler :) Intensify arkadaşımızda çok yardımcı oldu. Sağolun Beyler :)

opel astra diyebilirim fakat 2012 + model. benim çok hoşuma gidiyor. Spor araba hastasıydım s2000 özellikle. Aile ile konuştum ettim sorun yoktu alınacaktı fakat pistte yarış yaptığımı öğrenince vazgeçtiler alma işinden fakat aldırsaydım opel astr. diyordum. şuan moto hastalığım arttı ve elimde cbr var,sat araba alalım diyorlar bu seferde ben yanaşmıyorum :D spor araba düşünürsen s2000 (60 milyara bulabilirsin fakat bütçen varsa) veya opel ast. derim :) tam öğrenci ve rahat bir araba , şimdiden hayırlı olsun :)

Son düzenleme:
Geri