• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Açık Öğretim & Açık Lise

Lise 3 ten okulu bırakıp açık liseden mezun olmaya çalışan ben sana anlatabilirim sanırım :D öncelikle sıfır kredi ile başlıyorsun kaldığın yerden devam etmiyorsun. belirli kayıt dönemleri var yeni kayıt yılda iki kez sınavlara girmek için ise üç kez kayıt yenilemen gerekiyor. yeni kayıt için sanırım 60 tl, sınavlara girmek için ise 30 tl kayıt yenileme ücreti ödüyorsun. mezun olmak için en az 8 dönem ve 192 kredi toplaman lazım. üç kez üst üste veremediğin dersten muaf oluyorsun ki bu sayede matematikten kurtuldum. her sınavda 35 puan toplayabilirsin bu önceden 30 puandı. yılda ekstradan sınavlar olabiliyor meb e bağlı kafasına göre yapıyor. daha sonra kitaplar, kitaplar önemli dil anlatım ve edebiyat gibi dersler not ortalamanı diğer derslere oranla daha fazla etkiliyor bu dersleri sıkarak geçmeye çalışma. sınavlar hakkında söyleyebileceğim basit, sözel dersler için sadece kitabı alıp okuman yeterli. bu dönem bazı insanlar ortaya çıkarmasaydı bugu vardı sınavların önceki sınav sorularını tekrar tekrar veriyorlardı :D ama artık kalmadı sanırım. üç ayda bir hafta sonunu zehir edecek bir sistem var lanet olası meb seni ankaranın bir ucuna sınava gönderiyor. eryamanda yaşıyorum ama sınavlar için etimesgut yada sincanın en ücra köşesindeki bir liseye atıyor. sırf bu ***** sistem yüzünden 6.5 da evden çıkıp okul aradığım günler oldu. şimdi benim tavsiyem okulu normal oku ciddiyim açıktan okumanın zerre zevki yok insanın sağlam bir okul eğitimi olması lazım. şuanda üniversiteye hazırlanıyorum ve kafam zerre matematiğe basmıyor anlayamıyorum internetten video izlenerek çalışılmıyor ne kadar çalışılsa da okulda ki gibi olmuyor. ailen varsa ve maddi durumun normal ise okulu bırakma sırf sosyal çevre için bile git derim okulu bırakıp garsonluk(aşağılama yok) mu yapacaksın? lise mezunu bile değilsin iş bulmayı kolay sanma çektiğim acıları bir ben bi allah biliyor. ergenliğin verdiği yetkiye dayanarak okulu bıraktığım güne lanet olsun.

Konu biraz eski ben şuan zaten mezun oldum açık liseden :D

Geri