• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Algoritma ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan excelTR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Algoritma önemlidir ama olmazsa olmaz değildir. Algoritma bilirsen daha kolay kodlama yaparsın daha az zaman harcarsın ama algoritma olmadanda yapacağın şeyi biraz daha fazla çaba ve zaman ile yine yapabilirsin.

Aynen algoritma olmazsa olmaz değildir. Bir işlemi yapmadan önce mantığını kullanarakta yapabilirsin. Bak WeWereRock adlı arkadaşınb paylaştığı çok güzel bir Algoritma rehberi sabitlik bir konu.

https://www.maxigamerz.com/f199/akis-diyagramlari-algoritma-ve-kod-ornekleri-121514/

Algoritma çok önemli felan değil. Onlar göz korkutmak için. Ona bakarsan türev integral de çok önemli. Wikipedia'dan bakabilirsin. Bize en yakın olan Lise 3 de göreceğin Logaritma. Çünkü logaritma programlama temellerinde ve dillerinde kullanılıyor. Tablomuz burada ,

https://www.maxigamerz.com/f195/vis...-gelismis-fonksiyonlar-byte-degerleri-207237/

Bu sayılar hesaplanırken "e" sayısı dediğimiz mühendisliklerde kullanılan bir reel sayı var. Yani logaritmanın tabanı. Bir dergide okumuştum bilgin olsun diye söylüyorum.

Ben bu rehberleri boşuna açmadım yani. :) Kısacası Algoritma yerine göre önemlidir. Mesela logaritma hesaplayan bir program yapmak ilk başta zor. Algoritmasını çizersin daha sonra akış şemasına göre çok basit bir şekilde yaparsın. Tıpki geometri gibi. Mantık...

Hayır neden lise 1 okuyorken canını sıkmak istiyorsun bunlarla !? Yani uzaktan bakınca insanı nefret ettirecek cinstenler ve cidden daha çok erken, bakmak için bile...

Aynen algoritma olmazsa olmaz değildir. Bir işlemi yapmadan önce mantığını kullanarakta yapabilirsin. Bak WeWereRock adlı arkadaşınb paylaştığı çok güzel bir Algoritma rehberi sabitlik bir konu.

https://www.maxigamerz.com/f199/akis-diyagramlari-algoritma-ve-kod-ornekleri-121514/

Algoritma çok önemli felan değil. Onlar göz korkutmak için. Ona bakarsan türev integral de çok önemli. Wikipedia'dan bakabilirsin. Bize en yakın olan Lise 3 de göreceğin Logaritma. Çünkü logaritma programlama temellerinde ve dillerinde kullanılıyor. Tablomuz burada ,

https://www.maxigamerz.com/f195/vis...-gelismis-fonksiyonlar-byte-degerleri-207237/

Bu sayılar hesaplanırken "e" sayısı dediğimiz mühendisliklerde kullanılan bir reel sayı var. Yani logaritmanın tabanı. Bir dergide okumuştum bilgin olsun diye söylüyorum.

Ben bu rehberleri boşuna açmadım yani. :) Kısacası Algoritma yerine göre önemlidir. Mesela logaritma hesaplayan bir program yapmak ilk başta zor. Algoritmasını çizersin daha sonra akış şemasına göre çok basit bir şekilde yaparsın. Tıpki geometri gibi. Mantık...
C# da böyle değil ama int a=5 yazarsak direk oluyorda burda integer feln yazıyor :D

----------

Hayır neden lise 1 okuyorken canını sıkmak istiyorsun bunlarla !? Yani uzaktan bakınca insanı nefret ettirecek cinstenler ve cidden daha çok erken, bakmak için bile...
Sadece merak :D

Kısaca şöyle anlatiyim Algoritma bir programı yaparken izleyeceğin yoldur ilk olarak programın planını hazırlarsın planda yanlışlık varsa yani programda düzeltirsin buda senin programı kodlamanda kolaylık sağlar.

Kısaca şöyle anlatiyim Algoritma bir programı yaparken izleyeceğin yoldur ilk olarak programın planını hazırlarsın planda yanlışlık varsa yani programda düzeltirsin buda senin programı kodlamanda kolaylık sağlar.
Benim anlamadıgım şey şu bu int a=5 ,b; b=a*3 desek bunun program yapmayla ne alakası var sadece hesaplama yapıyor bana hesap makinesi yapıyormuşuk gibi geliyor :D

Algoritma-Akış diyagramı mantık sitres proje ödevleri 404 not found hoş geldin :D

C# da böyle değil ama int a=5 yazarsak direk oluyorda burda integer feln yazıyor :D

----------

Sadece merak :D

C# dediğin , Vb.NET dediğin kısacası visual studio c++ ile yazılmış bir program. İşlemciye gönderilen 1 ve 0 değerleri ile oluyor. C++ bunun kelime örneği. Ama C++ ile direk işlemci ile iletişime geçerken, C# ile ilk işletim sistemi ile iletişime geçersin. İşletim sistemi tarafından ise işlemciye gönderilir.Zaten oyunlar bu yüzden C++ ile yazılıyor.

int, integer, aynı şeyler. C#, C++ türevi ve .NET Framework kütüphanesinin kullanıldığı bir programlama dili. Vb.Net ise C# nin syntex olmayanı yani tamami olarak ingilizce. Kısacası asıl babaları C. Lua, Pascal vb. ise türevleri.Yani Java da C++ programlandı gibisinden.

Son düzenleme:
Geri