• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[AutoIt] ControlClick (Program üzerinde istenilen yere tıklama)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Weedman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Weedman

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
24 Şub 2016
Puanı
3
[ACIKLAMA]Ben "ControlClick" fonksiyonu için SBot'u seçtim.[/ACIKLAMA]
[BILGI]Öncelikle "AutoIt Window Info"yardımıyla SBot üzerinde tıklanmasını istediğimiz buton'un "Window & Control"bilgilerini alıyoruz.

(
Kullanmayı bilmeyenler için; "Finder Tool" bölümündeki crosshair tarzı simgeyi sürükleyerek bilgilerini almak istediğiniz yerin üstüne bırakıyoruz.) [/BILGI]
s2xt6s.jpg

[UYARI]Ben böyle bir Gui hazırlayıp 6 adet Button koydum. Ardından SBot "Start Game!"butonunun bilgilerini çektim.[/UYARI]

----Basic Window Info----
Title : SBot v2.0.44 (C)2008-2016 by bot-cave.net
Class : wxWindowClassNR

----Basic Control Info----
Class : Button
Instance : 1

Text : Start Game!

;Şimdi gelelim SciTe Script Editor`e

Kod:
[COLOR=#0000cd]Case[/COLOR] [COLOR=#696969]$Button1 [/COLOR][COLOR=#008000];Gui üzerine eklediğiniz butonun ismi. (benim Start Game! butonum)[/COLOR]
        [COLOR=#000080]ControlClick[/COLOR][COLOR=#ff8c00]([/COLOR][COLOR=#ff0000]"SBot v2.0.44 (C)2008-2016 by bot-cave.net"[/COLOR][COLOR=#ff8c00],[/COLOR] [COLOR=#ff0000]"Start Game!"[/COLOR][COLOR=#ff8c00],[/COLOR] [COLOR=#ff0000]"Button1"[/COLOR][COLOR=#ff8c00])  [/COLOR][COLOR=#008000];ControlClick ( "title", "text", "controlID")[/COLOR]

Bir Sonraki Konu;

-ControlGetText (Yine SBot üzerinden anlatıp Char, Level, Gold, SP vs. bilgileri çekmeyi göstereceğim.)

Son düzenleme:
merhaba ii geceler ,

şöle bir sorunum var acaba ardımcı olabilmeniz mümkün müdür ?
Autoıt hakkında çok bir bilgim yok fakat ,sürekli aynı yaptığım iş çok
smile.png
bunlardan biri şirketteki ı.f.s adlı programdan pdf alıp e maile ekleyip göndermek gibi,

Şöyle bir kod buldum fakat bana uygun değil çünkü ben bana gelen ve ilet deyip açık bıraktığım emailin için dosya ve yazı eklemek istiyorum .senaryom şöyleki ,

Müşteriden teklif onayı geliyor email ile ve ben ilet diyerek emaili beklemeye alıyorum sonra

Autoıt çalıştırıyorum , Ifs de işlemleri yapıp pdf dosyayı kaydediyor bir klasöre ,ve beklemeye aldığım (ilet diye açık bıraktığım) email in için e dosyayı pdf i kopyalıyor ve konu başlığına ıfs den 1 2 veri ekliyor sonra işlem bitiyor kodlamaların başını getirebilsem ve ıfs den outlook ilet denilen email e bir girdirebilrisem geri kalan selep ve copy pastları ben ayarlayabilirim diye düşünüyorum ,yardımcı olmanız dileği ile tüm arkadaşlara şimdi den teşekkürler.
Kod:
Local $olMailItem = 0

$objOutlook = ObjCreate("Outlook.Application")
$OutlookMailItem = $objOutlook.CreateItem($olMailItem)
; $OutlookMailItem.To = ""
$OutlookMailItem.Subject = "Script!"
$OutlookMailItem.HTMLBody = ("say whatever you want here to appear in the body.")
;$OutlookMailItem.Attachments.Add(whateverfile here)
$OutlookMailItem.Display
Exit

Geri