• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Beyler 2dk Gelin Büyük Sorunum Var :(

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Lisra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lisra

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 May 2012
Puanı
45
Malumunuz 2 hafta sonra okullar açılıyor, liseye yeni geçtiğim için o tanışma faslı olacak ve bundan nefret ediyorum, konuşurken heyecanlanıyorum kızarıyorum sıra bana gelmesin diye dua ediyorum. Ben bu şeyi nasıl atlatabilirim. İlk okuldan beri sınıf aynı olduğu için benim yerime milleti konuşturtuyodum. "Hocam arkadaş konuşmayı sevmez adı şu soyadı şu, abisi var vs." diye Ama lisede tanıdık gelecek mi onu bilmiyorum bu ise düşündürüyor.

Not:Gayet ciddiyim, dalga geçiyor vs. demeyin şu an kara kara onu düşünüyorum. Gereksiz bir şey gibi gözüküyor ama emin olun benim yerimde olmak istemezsiniz :(

bak küçükken çoğumuz doğal olarak utanırız değilmi ? fakat konuşa konuşa artık utanma felan kalmaz ve senin hatan konuşmayıp başkalarını senin yerine konuşturtmak olmuş dolayısıyla çık o kalan 2 haftada pazarcılık felan yap hiç bişeyin kalmaz

Öz güven eğer bunu toplıyabilirsen sorun çözülür.Yapamassan da sorun yok liseye gelmişsin artık bu dönemden sonra bişeyciğin kalmaz.

Merak etme senin gibi sınıfın yarısından çoğu aynı durumdadır :) rahat rahat söyle kimseye bakma sadece hocaya bak sonra yerine otur eğer kekemelik vs. yoksa hiç bir sıkıntı olmaz.

utanmamak istiyosan karşındakini küçümseyeceksin her zaman yapma ama zor durumda kalınca işine yarar :D

/QUOTE' Alıntı:

----------

Merak etme senin gibi sınıfın yarısından çoğu aynı durumdadır :) rahat rahat söyle kimseye bakma sadece hocaya bak sonra yerine otur eğer kekemelik vs. yoksa hiç bir sıkıntı olmaz.
Kekemelik inanılmaz derecede vardı ama şimdi çok az kaldı o sıkıntı yaratır diye korkuyorum ama gözümde hiç büyütmeyeceğim QUOTE]

iyi o zaman hiç heyecanlanmaya gerek yok sakince söyle :)

----------

Öz güven eğer bunu toplıyabilirsen sorun çözülür.Yapamassan da sorun yok liseye gelmişsin artık bu dönemden sonra bişeyciğin kalmaz.
Ah o özgüven biraz olsa her şey daha iyi olacak. Ortalamanın biraz üstünde tipim var(hatta arkadaşın biri "Hacı sen çok yakışıklısın yaw" demişti şaka yapıyordur falan dedim ama ciddiymiş). Ama hiç bir şekilde özgüvenimi toplayamadım. Özellikle de karşı cinsle konuşacağım zaman "pardon kalemin var mı" diye soramadığımdan kimi zaman ders notlarını alamadım. Hatta dershanenin son zamanları 2-3 dersi peşpeşe yapıyorduk hiç tenefüs ara yok, o sırada çevrem hep kız(aslında samimi bir arkadaşım vardı yanımda ama o da karnım ağrıyor dedi gitti).Ne zaman çıkacağız diye sormak için kendimi 25 dakika cesaretlendirmeye çalıştırdım ve yarım saat sonunda gelen gaz ile sorabildim. Ama karşı taraf eğer bir şey derse sakince cevaplıyorum ama ben ona gidip bir şey diyemiyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:
Hiç merak etme bende öyle çok girişken birisi değildim ama lisede açılıyor insan :D

İlkokulda orta halli girişkendim,lisede baya bi girişken oldum şimdi üniye gidersek inş gire gire bi hal olcam sanırım :D Tipim senin deyiminle "ortalamanın" neresinde bilemiyorum ama mevzu tip değil sadece sen yanlış anlamışsın.Bak iki tavsiye vereyim ilk olarak utanma kimseden(utanmadan kastım özelliklerin-konuşman-düşüncelerin vs.),insanların senin hakkında düşündüklerini umursama hernekadar umursasan bile sallama bu bir süre sonra normal bir durum haline dönecektir.Girdiğin ortamlarda altta kalma sessiz olma ama en çok konuşanda sen olma,heryere sazan gibi atlama ilk önce bi süz ondan sonra mesafeni belirle sadece okulda değil heryerde.Ve söylediğin gibi böyle birşeyler yapıcağın söyleyeceğin zaman bekleme direk yap,niye utanasın ki? neden korkasın ki? niçin bekleyesin ki? Ve bir tavsiye daha kendini tanıtırken adım x bilmem nereliyim yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum esprisini yapmazsan senin için daha hayırlı olur :D

Bak ben 20 yaşındayım 2 yıl üniversite okudum ancak hep bu suskunluğum yüzünden okuldan tat alamadım. Monoton bi şekilde okulda takıldım sabit 5-6 arkadasım vardı o kadar. Bunu şimdiden aşmalısın yoksa ilerde daha büyük sıkıntı çekebilirsin.

Reis sınıfa girince önce kendin gibi 2-3 kişi ara onlara takıl muhabbetini koyulaştır zaten öğretmenler gelmiyor hemen o ara kaynaş zaten özgüvenin yerine gelir senin durum bendede olmuştu tek oturan birini falan buldum kaynaştık ettik 2-3 kişi ordan buldum hoca gelincede hafif tırstım ama atlattım normal birşey hocada üstüne varmıyor zaten :D + Hocan nasıl olacak bide o var ilk gün yazı yazmıştık biz :) Tanışma manışma olmadan :D

Dostum gerçekten hiç kafaya takılacak bir konu değil .. Senin karşı cins dediklerin daha lise 1 ' de kezbanlıkta master yapmış oldukları için sıkıntı yok :) Yani çekinilecek hiçbir yanları yok emin ol :) Sınıfındaki hemcinslerindende çekinmiyorsundur umarım :D

utanmamak istiyosan karşındakini küçümseyeceksin her zaman yapma ama zor durumda kalınca işine yarar :D

+1 katılıyorum bu herşeyde geçerli gibi bir şey herhangi bir işte bile,mesela yapacagın işi kolaymış hemen yaparım hissine kapılırsn yapabiliyosun ama kastım o işi gereginden az emek sarfedecek kadar küçümsemek degil kafada bitirmek.

----------

bak küçükken çoğumuz doğal olarak utanırız değilmi ? fakat konuşa konuşa artık utanma felan kalmaz ve senin hatan konuşmayıp başkalarını senin yerine konuşturtmak olmuş dolayısıyla çık o kalan 2 haftada pazarcılık felan yap hiç bişeyin kalmaz

Caner bide senin verdigin ab riber x videosu artık çıkmıyor sayfası fav eklemiştim simdi video yok foto var sadece napcam la :(

Kendini hepsinden üstün gör öz güvenin bu şekilde artar istediğin ne varsa diyebilirsin açık sözlü olursun.

Dostum gerçekten hiç kafaya takılacak bir konu değil .. Senin karşı cins dediklerin daha lise 1 ' de kezbanlıkta master yapmış oldukları için sıkıntı yok :) Yani çekinilecek hiçbir yanları yok emin ol :) Sınıfındaki hemcinslerindende çekinmiyorsundur umarım :D
Zaten sorun da o. Bu yaşlarında ne oluyorsa egolarında inanılmaz derecede bir yükseliş oluyor hepsi ben en güzeliyim,her şeyi ben bilirim diye havalara giriyor. O yüzden büyük bir sorun

Sen şimdiden hazırlan,sınıftakilere rezil olmayasın sonra :D diğer türlü belki gülerler ama çabuk kaynaşırsın daha iyide olabilir :D

Ya daha sıra sana gelmeden konuşmak istediklerini mırıldan kendi kendine, cidden çok işe yarıyor. Hem liseye gelince çenen açılır hele bi alış sen, benim ne arkadaşlarım vardı şu an bülbül gibi oldu 3 senedir :D

10yıl sonra görücez seni :D ''Kızlar mı ?hhh onlar benim bir parçam heh heh heh'' falan dersin :D yada ''onlar bensiz yaşayamaz''

Onu boşver de senin önünde şimdi arabeks repçi kardeşlerimiz,ben sınıfın ağasıyım qinqim diyen çocuklar, kartlaşmış hocalar vs... vs. var aralarından en normallerini seçmek zorundasın

sigara içmiyorsan başlatırlar,ilk dönemde 20gün devamsızlıklar vs.

Son düzenleme:
Geri