• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Beyler YGS Din Sorusu Yanlış

Her ikisi de olabilir cevap , tartışılır . Ayrıca "din sorusu" sormaları da ayrı komik(yeni Türkiye) . Son olarak bu sınavın süresine dikkat çekilmiş . 3 sene önce girdim ben. YGS sınavının olayı 160 sorudan 30unu "bile" yapamayan tipleri elemek ve ne kadar hızlı yapabildiklerini ölçmek. Asıl sınav LYS'dir . Ben YGS de MF'de 14bindim arkadaşım 30bindi. LYS de ben 12bin oldum arkadaş 5bin oldu , bakakaldım öyle:)
LYS de başarılar herkese.

Soruyu dikkatle okudum.. Bu soruyu 30 saniyede çözerdim ben sınavda ve C yapar geçerdim ikiyüzlü davranamazsın sen Allah'a karşı terim anlamı çok farklı ikiyüzlü davranmanın hani mantıken birisine farklı birisine farklı yada bir olayda farklı başka bir olayda apayrı davranmaktır ikiyüzlülük. Cevap çok net C şıkkı nankörlük cevabının haricinde hainlik yapmak gibi bir şık olsaydı o zaman daha çok kafa karıştırabilirdi soru çok eleyici ve güzel

---------------------------------------

Son düzenleme:
Benim bildiğim zaten bu YGS sınavının yüzde bilmem kaçı etkiliyor.Türkiye'deki eğitim sistemi diğer çoğu ülkeye nazaran bilgiyi değil saçma sapan şeyleri sınıyor.YGS de amaç barajı geçmek benim gözümde.ÖSYM tek sınav yapıp direkte yerleştirebilir amaçları katılım çok olduğu için sayıyı azaltmak.Diğer ülkelerde üniversitelere kayıt en fazla yüzbinlerle anılıyor.Türkiye'deki son 3 yıldaki sınav kaydı 7 milyonun üstünde.Doğal olarak bu bir rekabet ortamı oluşturuyor bunuda saçma sorular yazarak veya saçma kurallar getirerek pekiştiriyorlar.LYS asıl sınav , bakınız zaten tüm konuları (Türkçe-Matematik-Fen gibi ) ortak bir sınava almak yerine ayrı ayrı kategorilere bölüp ayrı tarihlerde yapıyor.YGS de sana resmen sen neyi yapabiliyorsan onu yap gibi bir hava yaratılıyor.

--------------------------------------- :d

Son düzenleme:
Kardeşim itiraz etsen gülüp geçerler bariz bir şekilde Nankörlük olduğu belli bu soruda ki amaç büyük ihtimalle sizin stres e girip yanlış şıkkı işaretlemeniz. Ne kadar bilgili olursanız olun en ufak bi heyecan sizin en büyük düşmanınız olacaktır LYS e girecek arkadaşlar sakin olun bu ne dünyanın sonu ne de sizin sonunuz sakin olursanız hiç bir biliginizi unutmazsınız ve bi soruyu tekrar tekrar okuyup zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız

Kardeşim itiraz etsen gülüp geçerler bariz bir şekilde Nankörlük olduğu belli bu soruda ki amaç büyük ihtimalle sizin stres e girip yanlış şıkkı işaretlemeniz. Ne kadar bilgili olursanız olun en ufak bi heyecan sizin en büyük düşmanınız olacaktır LYS e girecek arkadaşlar sakin olun bu ne dünyanın sonu ne de sizin sonunuz sakin olursanız hiç bir biliginizi unutmazsınız ve bi soruyu tekrar tekrar okuyup zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız

İlk dediğine katılmıyorum , şikayette bulunduğunuz zaman elinizde şikayetinize dair bir belge oluyor (internetten yaptığınızda işleme alınmıştır vs gibi). ÖSYM yönetmeliğinde vardı yanlış değil isem sorulara itiraz hakkı var.Bunu dikkate almak zorundalar.Kaldıkı teknolojinin geliştiği bu dönemde bu sorumsuzluğu (olurda takmazlarsa gibi ) yaymak ve gün yüzüne çıkarmak çok zor değil.Bu tarz soruları zaten sakin kafayla okunduğunda cevap budur diyeceğimiz türden ama sınav stresinde rahat düşünemediği çin hep ikileme düşüyür öğrenci.

Arkadaş ne malmışım ya. Eski konularımı kurcalarken buldum. Ben bu soruyu nasıl A yapmışım birde utanmadan üstelemişim inatla hahah :D

Bu YGS-LYS 'de sorulan sorular herzaman hoşuma gidiyor. Orjinalliği ile insanı düşünmeye zorlayıp, ezberden kaçan, mantıklı düşünmeye ve aynı zamanda algoritmik bir düşünce sağlıyor. Özellikle Matematik soruları. Aynı zamanda zekanızı geliştiriyorsunuz. Piyadadaki tüm sorulardan en kaliteli olan soru tipleri budur ki aksini iddia eden ya ezberci biri yada aynı kalıplardan başka birşey araştırmamış biridir. Dershanelern yaptığı saçma sapan ezber gerektiren sorular gibi değildir. Sınava giren çıkanları duyuyoruz, "sınav çok zordu" peki neden ? Sürekli ezber yapmaya alışık olduğumuz için, neyin nerden geldiğine bakmadığımız için. Sınav zor değildi, sınav oldukça kolay, dikkat gerektiren, düşünce gerektiren, süre oldukça sınırlı. Mesela bir formül gördüğümüz zaman ben direkt nerden geldiğini merak ediyorum. Birde aileler... Siz ailelere bakmayın sistemi kötülüyorlar, peki sorulara bakıyorlar mı ? Hayır. Bu sistem oturmuş en iyi sistem bana göre. Tabi ki kesinlikle ve kesinlikle eksiklikleri var ;

1) YGS yılda 1 defa yapılıyor ki kesinlikle yanlış. 3 Kez yapılması en iyi olacaktır.
-Hasta olabilir.
-Heyecan olabilir.
-Aksilik olabilir.

2) Sınav süresi kesinlikle uzatılmalı. 160 soruya 160 dakika sizce iç açıcı bir durum mu ?

3) Sosyal ve Türkçe'da bulunan birbirine çok yakın birden çok cevaplı sorular kaldırılmalı.

4) LYS'de yaz'ın 2 kez yapılmalı.

5) Saçma sapan dil sınıfından (Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji görmeden) çıkan okul birincileri, diğer gruplara seçeceklere zorluk çıkartıyor. Bu yüzden 3 bölüm birincisi : MF, TM, Dil ; 1 okul birincisi olmalıdır.

YGS'de başarılı olmak için en önemli şey, soruyu dikkatli okuyup hızlı bir şekilde mantığı çalıştırmak. Türkçe ve sosyal bol soru çözmek, matematik'den ise amele işlem hesapları olmayan, daha önce görülmemiş, orjinal soru çözmek, fen ise en basiti sadece çok dikkat gerektiriyor.

LYS'de ise aynısını diyemem. Bol soru çözmek gerekiyor, her türlü soruyu görmek gerekiyor. İşlem amelesi soruları kesinlikle çözmeyin derim. En önemlisi soru ezberlemiyoruz.

Ha ben çok mu bilmişim ? Tabiki değil. :D 96bin de idim. Fakat kötü değil, çok iyide değil. YGS 'de yetiştiremedim az kötü oldu. :D

Sonuç olarak: ÖSYM çok iyi para kazanıyor abi.

Geri