• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar sıcaklığı hakkında

Kardeş boştayken gpu kullanımını gösteren bi grafik atarmsn. Ramlerinin mhz değerlerini birde anakart modelini sorun yeni mi eskiden beri mi böyle ? Şuda var power dandik gibi

Kardeş boştayken gpu kullanımını gösteren bi grafik atarmsn. Ramlerinin mhz değerlerini birde anakart modelini sorun yeni mi eskiden beri mi böyle ? Şuda var power dandik gibi

Sorun arkadaşın bilgisayarında 2 gün önce başladı.Yarın işten gelince alır koyarım buraya :)

Gerçekten güç kaynağı yeterli değil gibi. Verdiğin resimde ki sistem özellikleri toplam 683W güç tüketiyor.

qqZmkV.png

PSU ise 12V1 kanalından 360W, 12V2 kanalından 264W güç çekiyor. Toplamda 624W. Hesaplama ekran kartı için biraz fazla güç eklemiş olabilir. :ent

Thermaltake 700W LitePower gayet güzel. Sadece 80+ sertifikası yok ve gerçek 700w güç vermiyor.

Son düzenleme:
Sorunun temizlik veya macun olmadığını biliyorum macunu 1 ay önce yeniledim nasıl sıkılması gerektiğini biliyorum bilgilendirme için teşekkürler power konusunda elimde daha büyük power olmadığı için deneyemiyorum yani o konuda yorum yapamıyorum aklınıza gelen herhanği farklı bir neden varsa belirtin belki çözüm olur :)

Not:68 derece sıcaklık yüksek değil fakat boşta 60 derece görmesi normal gelmiyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Arkadaşımın atmamı istediği yorum.

Sorunun temizlik veya macun olmadığını biliyorum macunu 1 ay önce yeniledim nasıl sıkılması gerektiğini biliyorum bilgilendirme için teşekkürler power konusunda elimde daha büyük power olmadığı için deneyemiyorum yani o konuda yorum yapamıyorum aklınıza gelen herhanği farklı bir neden varsa belirtin belki çözüm olur :)

Not:68 derece sıcaklık yüksek değil fakat boşta 60 derece görmesi normal gelmiyor.

Termal macun işleminden sonra fanları düzgün oturttu mu? Eğer bu konular da emin ise sorun yazılımsal olabilir. Ekran kartını son sürümüne güncellemesini söyler misin? Ve gerçekten boşta 60 dereceyi görmesi anormal bir durum. Benim şu an ki dandik ekran kartım ağır yük altında bile 75 dereceyi geçmiyor.

POWERCOLOR-ATI-HD3650-1GB-128-BIT-PCI-E-DDR2-16X__42957747_0.jpg

Bu kadar dandik soğutması var işte. :D

Edit; PSU konusunda, eğer sistemi yük bindiğinde donuyorsa, yeniden başlatmadan düzelmiyorsa, bilgisayar kendi kendini kapatıyorsa bu PSU'nun yetersiz olduğunu gösterir. Yeterli akım dağıtamadığı için sistemi kilitliyor PSU'lar. Böyle bir sorunu yoksa ısınmanın kaynağının PSU olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
Temizlikten sonra hepsi yerli yerine oturdu ekran kartı nvdia sürekli güncelleme geliyor güncelleniyor.

Sorunun powerdan olduğunu düşünüyorum powerı değiştirmeyi düşündüm ama 1200w lar 400tl civarı şuanda nakit sıkıntım var ne gibi bir çözüm üretebilirim?

O kadar hayvani şeye ihtiyaç yok. 80+ Kalitesi sağlayan ve gerçek güç veren PSU tercih edin. Sistem ne kadar güç tüketiyorsa ona en fazla 100W daha ekleyin ve yuvarlayın. Çıkan sonuçta ki güç miktarı yeterli olur. Mesela 530W istiyor. Siz bunu 600W'ye çıkarın. Ayrıca kesinlikle 80+ kalitesini ve gerçek güç verenleri tercih edin. Daha az güç tüketiyorlar ve 600W gerçek güç veriyorlarsa, en az 580W dağıtıyorlar. Arkadaşının elinde ki 700W ancak 624W dağıtıyor. Çok fark var arada.

Önerebileceğin bi marka model var mı 700Wlık iş görürmü eminmisin birde?

Önerebileceğin bi marka model var mı 700Wlık iş görürmü eminmisin birde?
Aydın sen bu pc ile hala deli gibi silkroad oynuyorsun ya birşey demiyorum sana :D power yetersiz dostum ekran kartını araştırdım bazı modellerin güç tüketimi fazla oluyor ki bu durumda poweri arttırman gerekir.1000w al rahat et derim ekran kartın için minimum 600w power gerekli olduğu yazıyor birçok yerde.Power pc nin yükünü karşılamazsa performans azalır sıcaklık artar ve ürün komple bozulabilir.

Aydın sen bu pc ile hala deli gibi silkroad oynuyorsun ya birşey demiyorum sana :D power yetersiz dostum ekran kartını araştırdım bazı modellerin güç tüketimi fazla oluyor ki bu durumda poweri arttırman gerekir.1000w al rahat et derim ekran kartın için minimum 600w power gerekli olduğu yazıyor birçok yerde.Power pc nin yükünü karşılamazsa performans azalır sıcaklık artar ve ürün komple bozulabilir.

Bilgisayar arkadaşın foruma üye değil konusunu ben açtım kanka :D

Geri