• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarı canavar yapma :)

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Evet arkadaşlar bir karar aldım şu günden itibaren bilgisayarıma canavar yapmaya çalışıcam olabıldiği kadar sizden ricam bana ne kadar masrafı olabilir bunu söylemenız :)
Şuan bilgisayarım şöyle :
- 4 GB DDR3 RAM
- 1 GB EKRAN KARTI(ASUS EAH4650 )
- Pentium(R) Dual - Core
- Foxconn G41MXE (anakart)
- HDD (360 GB)

Şimdi arkadaşlar neleri değiştirsem ve değiştirirsem ortalama ne kadar para lazım onu söylerseniz memnun olurum teşekkürler :)

Bu bilgisayar öyle değiştirerek canavar falan olmaz. Komple bilgisayar toplaman lazım.

Çünkü öncelike işlemciyi değiştirmen gerek dual corelerde iş yok en az quad core olması lazım, quad core işlemci alsan anakartın desteklemeyecek anakartı değiştirmen gerekecek. Anakartı ve işlemciyi değiştirdikten sonra ekran kartın yetersiz kalacak ekran kartını değiştirmen gerekecek. Çok hızlı olmasını istersen SSD hardisk alman gerekecek. Velhasıl geriye değişmeyen tek ram kalacak :) 4gb ram yeterli bence ama 1600mhz 8gb ram yaparsanda fena olmaz bütçene bağlı.

öylede yapabilirim karmaşık duygular içerisindeyim bi yandan bunu iyileştiriyim diyorum diger yandan satsam yenı toplasam :)

Bütçen kısıtlı olduğuna göre sana bikaç ipucu vereyim.

Toplayacağın Sistem AMD olmalı çünkü intel sistemlerin maliyeti oldukça yüksek.

AMD 4 Çekirdekli işlemciler içerisinde fiyatı en uygun olan işlemciler AMD Liano A8 X4 serisi, bu işlemci aynı zamanda bünyesinde tümleşik AMD Radeon HD 6550D ekran kartı bulunduruyor = Fiyatı 200 TL civarı

Yukardaki işlemciye uygun fiyatlı bir anakart için ise MSI ve Gigabyte markalarına bakmalıyız çünkü diğer markaların fiyatı uçuk. Liano işlemcilerin socket yapısı FM1 diye geçiyor ve FM1 sockete uygun sadece Gigabyte'ın A55M modeli var oldukça uygun ve güzel bir anakart. = Fiyatı 120 TL Civarı

Ekran kartımızı da uygun olması için Ati Radeon olarak seçeceğiz. Çünkü Nvidia kartlar oldukça pahalı ve Ati ile performans olarak çok fazla fark yok aralarında.

Ekran kartı en az 1Gb olmalı ve 256 Bit olmalı, bu aralıktaki en uygun kart Ati Radeon HD 6790 kartlardır. = Fiyatı 260 TL Civarı

Son olarak sistemin çok hızlı olsun istersen 60 GB lık SSD hdd al windowsu oraya kur eski bilgisayarındaki hdd yi de takıp depo olarak kullanırsın = 60 GB SSd fiyatı ise 150 ile 170 TL civarı.

Ümit abinin söyledikleri 750 tl yapıyor tabi birde güzel boş kasa alırsan 200 300 da o eder al sana cillop gibi bilgisayar =)

Ümit abinin söyledikleri 750 tl yapıyor tabi birde güzel boş kasa alırsan 200 300 da o eder al sana cillop gibi bilgisayar =)

Kasanın güzelliği o kadar önemli değil. 50 Tl lik bir kasa alsın geriye parası kalırsa güzel bir power ve işlemci fanı alsın. Sonuçta kasa performansı etkilemiyor nasıl olursa olur.

Kasanın güzelliği o kadar önemli değil. 50 Tl lik bir kasa alsın geriye parası kalırsa güzel bir power ve işlemci fanı alsın. Sonuçta kasa performansı etkilemiyor nasıl olursa olur.
Yapmışken tap yapsın abi eski kasayıda satarsa 10 numara 1 kasa ortaya çıkabilir =)

Vatan'da tower kasalar var, 600W Power'da hediye. Kasa ile beraber onu da alabilirsin. Bulamadığımdan link atamadım.

benim pc'de bu saydıklarının 2 katı 3 katı var ben canavar diyemiyorum.Bundan cnavar olmaz umutlanma.Yeni nesil oyunlarda kal gelir bu pc ye uyarayım.

Birazdan mesaj atıcam 700 tl ye kadar bişiler yapmaya çalışalım :D Ramlerin frekansını sölersen iyi olur

----------

kasa
anakart
işlemci
ram

%25 ile 729 lira tuttu en azından sağlam pc istiyorsan bunlar zorunlu alınmalıdır ekran akrtı için 350 daha koyarsan canavarı bulursun :D

1.si
2.si
3.sü
2. ve 3.(özellikle 3.) sana öneririm 3. yü alırsan bf3 falan hepsinde high ve ultralara çıkabilirsin

şimdi canavar olması için bi kere o ramin bana göre 16 olması lazım 8 de olur ama 16 daha iyi :D sonra ekran kartının en az 256 bit 1 gb veya 2 gb olabilir işlemcin ise 6 çekirdekli yada 8 çekirdekli ortalama 3 ghz bi hızı olan güzel bi işlemci olsun o sana yeter :D

şimdi canavar olması için bi kere o ramin bana göre 16 olması lazım 8 de olur ama 16 daha iyi :D sonra ekran kartının en az 256 bit 1 gb veya 2 gb olabilir işlemcin ise 6 çekirdekli yada 8 çekirdekli ortalama 3 ghz bi hızı olan güzel bi işlemci olsun o sana yeter :D

8 gb ram kullanan oyun sölermisin ? 256 bite gerek yok 128 de yeterli band genişliğine crossfire ve ya sli yapmıcaksa takılmasına gerek yok aklını karıştırma adamın

8 gb ram kullanan oyun sölermisin ? 256 bite gerek yok 128 de yeterli band genişliğine crossfire ve ya sli yapmıcaksa takılmasına gerek yok aklını karıştırma adamın
canavar diyor abicim benim tabirimle canavar bu belki adam 8 sro client bi crysis 3 bi de gta 5 açıcak nerden biliyosun ? :D

Geri