• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarını Göster

Bardağı alan kişi güzel olunca bardakta güzel oldu haliyle :D

Gereksiz bir risk, bu şekilde uzun vadede parçaların bir çoğu oksitlenir ve hasar görmeye başlar. Bunun yerine akvaryum merakı varsa ayretten düzgün bir akvaryum pc nin yanına konulabilir. 40-50 bin lira para harcadığın bir pc yi böyle bir riske atmak akıl mantık işi değil.

Bence risk yok ortada, yüzde yüz güvenli, daha neler olacak ilerleyen zamanlarda, o zaman belki yaptırırsın, bu sözümü hatırla :)

Buda benden olsun ufak çaplı ama iş görür :)

pn2pnz.jpg

IMG-4766.jpg

• Win 10
  • GIGABAYTE GTX 1060 6GB
  • Ryzen 5 2600X
  • HyperX 16 gb 2666mhz
  • DARK 5 RGB Cooler fan
  • 256GB SSD
  • 2TB HDD
  • GIGAYBTE AB350-Gaming3 Motherboard

• SteelSeries Artics 5 Headset
  • Razer Ornata Chroma Keyboard
  • Razer Basilisk 16000dpi Mouse
  • GamePower Mousepad

IMG-4766.jpg

• Win 10
  • GIGABAYTE GTX 1060 6GB
  • Ryzen 5 2600X
  • HyperX 16 gb 2666mhz
  • DARK 5 RGB Cooler fan
  • 256GB SSD
  • 2TB HDD
  • GIGAYBTE AB350-Gaming3 Motherboard

• SteelSeries Artics 5 Headset
  • Razer Ornata Chroma Keyboard
  • Razer Basilisk 16000dpi Mouse
  • GamePower Mousepad

Ryzen 5 2600X nasıl hocam ? Birde B450 chipsetli tercih etseydiniz keşke. Bellek ve sata kontrolleri iyileştirildi.

Ryzen 5 2600X nasıl hocam ? Birde B450 chipsetli tercih etseydiniz keşke. Bellek ve sata kontrolleri iyileştirildi.

Performans açısından soruyorsan tatmin edici, Hem işlemciyi hemde Ekran kartını güzel yoran bir oyun oynuyorum (R6) gayet iyi performansı var.
Anakart konusunda pek seçim şansım kalmamıştı zaten çok başım ağrıdı o konuda işlemci ile uyum sağlamadılar güncelleme problemi çıktı her anakartta şansıma b350 yi güncelleyip göndermişler, öyle oldu anlayacağın.

Performans açısından soruyorsan tatmin edici, Hem işlemciyi hemde Ekran kartını güzel yoran bir oyun oynuyorum (R6) gayet iyi performansı var.
Anakart konusunda pek seçim şansım kalmamıştı zaten çok başım ağrıdı o konuda işlemci ile uyum sağlamadılar güncelleme problemi çıktı her anakartta şansıma b350 yi güncelleyip göndermişler, öyle oldu anlayacağın.
Eski Ryzen 1600X kullanıcısıyım yeni sistem toplayacağım fakat 2700X mi yoksa 2600X mi karar vermedim. Ryzen 2 ler de geliyor gibi.

Eski Ryzen 1600X kullanıcısıyım yeni sistem toplayacağım fakat 2700X mi yoksa 2600X mi karar vermedim. Ryzen 2 ler de geliyor gibi.

Oyunlarda çok bir fark yok aralarında ama kağıt üzerinde tabiki 2700x daha üstün.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-2700X-vs-AMD-Ryzen-5-2600X/3958vs3956

Yüzeysel bir karşılaştırma olabilir ama az çok fikir verebilir yinede. Oyun oynayacaksan 2600x alabilirsin ama genel olarak diğer işler için de kullanacaksan 2700x al paran yetiyorsa.

Merhaba arkadaşlar,

Malum burası bir oyun platformu ve oyun denince akla ilk gelebilecek vazgeçilmezlerden birisi ise bilgisayarlardır.

Bilgisayarlar her ne kadar ilk zamanlarda iş için kullanılmış olsa da artık hayatımızın her alanına yayılmış durumda ve vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan oyunlarda da ilk sırada gelmekte.

Bilgisayar tutkusu zaman içerisinde öyle bir gelişip yayıldı ki insanlar bunu araba modifiye işi kadar ileriye vardırıp modifiye bilgisayar sistemleri yapmaya başladılar.

Ne yalan söyleyim güzel kurulmuş ışıl ışıl bir bilgisayar kadar beni benden alan başka birşey daha yok. Bu kadar hevesi modifiyeli arabalara bile duymadım :)

Bu konu altında dileyen herkes sistemlerine ait görüntüleri paylaşabilir ve birbirinden tavsiyeler ile işin içinden çıkamadıkları konular hakkında yardım alabilirler.

Hadi bakalım görelim sistemleri gelsin resimler :)

Ben başlıyorum resimleri büyük boyutta görmek için üzerlerine tıklayın.

[TABLE="width: 950"]
[TR]
[TD][RESIZE=200][/RESIZE][/TD]
[TD][RESIZE=112][/RESIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Sistem Bilgileri:

- Anakart: ASUS ROG Rampage VI Extreme
- İşlemci: Intel Core i9 7900x + DER8AUER Skylake x Straight Die Frame
- Ram: GSKILL 64 GB Trident Z RGB DDR4-3600Mhz
- Ekran Kartı: ASUS ROG-STRIX-GTX1080TI 11GB OC + MSI Graphics Card Bolster
- SSD: Intel Optane SSD 905P Series 960GB
- HDD: Seagate Barracuda PRO 6 TB
- İşlemci Soğutma: NZXT Kraken X62
- Ses Kartı: Sound BlasterX AE-5
- Kasa İçi Soğutma: 3x NZXT AER RGB 140 Fan
- Kasa İçi Aydınlatma: NZXT HUE+ RGB
- Kasa İçi Extra USB Header: 2x NZXT Internal USB Hub Controller
- Fan kontrolcu & Card Reader: SilverStone FP59
- Kasa: Corsair Graphite Series 760T Full Tower
- PSU: Corsair AX1600i 1600 Watt 80+ Titanium + CableMod Cable Kit
- Monitör: Asus ROG PG279Q 27"
- Ses sistemi: Logitech Z906 + Logitech Bluetooth Audio Receiver
- Mouse: Logitech G903 + PowerPlay Wireless Charging Gaming Mouse Pad
- Klavye: Corsair K95 Platinum RGB Cherry MX Speed
- Kulaklık: Sennheiser Momentum Wireless
- Kulaklık Stand: Corsair ST100 Premium
- Webcam: Logitech C922x Pro Stream
- Mikrofon: Rode NT-USB
- Masa RGB Aydınlatma: WenTop Wifi Wireless Smart Phone Controlled Led Strip Light Kit

Hocam bu sistem sizin mi gerçekten :D Kaça topladınız zamanında?

Hocam bu sistem sizin mi gerçekten :D Kaça topladınız zamanında?

Evet benim gerçekten, ödünç değil :)

Tam hatırlamıyorum 30-35 bin TL harcamıştım sanırım 1 sene olacak nerdeyse şimdi aynı sistemi toplamak 50 bin TL yi geçer çünkü malum dolar kuru arttı. En basitinden 3500 TL ye alınan 1080 TI ekran kartı şuan 7000 TL küsürlerde.

Geçici (Ryzen 2 CPU, Navi GPU bekliyorum.) sistem.

AMD Ryzen 2400G 4/8 1.35V 4.0 Ghz
Asus B450 Tuf Anakart
Adata 8*2 16GB 2800Mhz Dual Ram
Akasa Venom R20 Sıvı soğutma
Asus Dual RX 580 4GB Ekran kartı
Dark N10 kasa- Hıgh Power 700W 80+ PSU
Asus 22inc 1ms 75Hz Freesync TN panel monitor.
Adata SU650 480GB SSD
Everest Klavye, Fare
Efsane Cuma indirimleride 5.200TL ye topladım. Set halinde. Ryzen 2 lerin çıkması ile değişikliğe gideceğim. Ryzen 5 3600X, Bdie samsung üretimli 3000Mhz++ Dual kit Ram. Nvme SSD yeni nesil bir Navi GPU yada RTX 2060 vs bir kart düşünüyorum.
lq7MRQ.jpg

nQ7XoN.jpg

Geri