• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Desert Online BDO NPC İlişkileri Sistemi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Black Desert Online
'de npclerle ilişkinizi iyi tutmak zorundasınız.

4gBR7G.jpg

Oyundaki birçok npcde intimacy point ( samimiyet puanlama ) sistemi vardır.

JYoERQ.jpg

Npclerle konuşma penceresini açtığımız zaman sol alt kısımda bölmelerden oluşan yuvarlak bir sistem vardır ve ortasında o npc ile olan samimiyet ( intimacy ) puanınız yazar.Kimi npcler yukarıdaki resimde gözüktüğü gibi hiçbirşey vermezken kimileri de aşağı resimde gözüktüğü gibi samimiyet puanınıza göre bilgiler , görevler , itemler , çeşitli buflar ve daha keşfedemediğimiz birçok şey verebilir.

GY816Z.jpg

Örneğin resimde gözüktüğü gibi 426 samimiyet puanım var.Ben bunu 500 yaparsam bana bir bilgi öğretecek.Samimiyet puanımızı arttırmak için de resimde gördüğünüz gibi Story Exchange butonuna basıyoruz.

62A6gv.jpg

BMpEyG.jpg

Alt tarafta tanışmış olduğumuz ve bu npcnin muhabbeti olan diğer npcler var.Bu sistem bizim anladığımız kadarı ile şöyle işliyor.Siz potion merchantın verdiği görevi yaptınız ama blacksmith merchantın verdiği görevi yapmadınız diyelim.Şu an konuşmuş olduğumuz npcde hem potioncu hem de blacksmith npc si var diyelim. Siz bu npcleri meydana yuvarlaklara koyuyorsunuz ve işlemi başlatıyorsunuz.Bu npcler aralarında sizin hakkınızda konuşuyorlar ve iyidir kötüdür diye size oy veriyor ve size referans oluyor.Yani potion npc sinin görevini yaptığınız için size gülümseyecek ve size iyi puan verecektir ama blacksmith npcsinin görevini yapmadığınız için sizi sevmeyecek ve size kötü not verecektir.

3DbRrM.jpg

Bu yüzden intimacy puanına önem veren birisiyseniz bulunduğunuz şehirdeki tüm npclerin tüm görevlerini yapmanızda fayda var.Her npc her npcyi tanıyabilir. Npclere mousenin sağ tuşuyla tıklıyoruz ve yuvarlaklara yerleşiyorlar.Daha sonra alt kısımda bulunan " Exchange Stories " butonuna başlatıyoruz ve işlemi başlatıyoruz.

l7aLbp.jpg

Gördüğünüz gibi 2 tane npc ile aram kötü olduğu için üzgün surat resmi çıktı ve bu 2 adam yüzünden ben şu anki npc ile samimiyetimi geliştiremedim. Her story exchange denemenizde enerji harcar. Samimiyet puanınız o npc ile ne kadar yüksekse o kadar fazla enerji harcar.Tekrar deneyelim...

n78kJa.jpg

Gördüğünüz gibi bu sefer hepsi olumlu düşündü ve benim için referans oldular.Bu npc ile aramdaki samimiyet puanı +39 puan arttı.

rQljJz.jpg

Bu şekilde enerjiniz oldukça sürekli bu işlemi tekrarlarsanız puanınız sürekli artacak.

AmREEL.jpg

Mesela bu npcde 500 samimiyet puanına gelirsen sana bilgi öğretirim diyordu. 500 samimiyet puanına ulaştık gördüğünüz gibi.Şimdi bize knowledge ( bilgi öğretecek ) ayrıca enerjimiz de kalıcı olarak 1 puan artacak.

JYoXXQ.jpg

Oq1kkD.jpg

zAPggj.jpg

Görüldüğü gibi npcler arasındaki ilişkinizi sağlam tutmak çok önemli bir npc ile aranızı iyi tutmak istiyorsanız şunlara dikkat edin ;

1- Npc ile konuşmadan önce F1 tuşuna basın ( 3 Enerji harcar Npc ye selam verir ) bu işlemi uygularsanız npc ile aranız iyiye gider.

2- Olabildiğince npc görevlerini yapın.

3- Yanlışlıkla f1 e basacağım diye f2 ye basmayın. F2 çalma tuşudur. İlişki kuracağım diye tüm ilişkinizi bir tuşla silip atabilirsiniz.

Geri