• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Online 110 Cap Server Ne Zaman Açılsın?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Black Pearl Online 110 Cap Server Ne Zaman Açılsın?

• 90 Cap Güncellemesinden Önce (1 veya 1.5 ay sonra)

Kullanılan: 43 53.8%
  • 90 Cap Gündellemesinden Sonra (2.5 veya 3 ay sonra)

Kullanılan: 37 46.3%

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhaba arkadaşlar,

Bir öndeki anketimizde 110 cap açıp açmama hakkında anket yaptık, görünüşe göre çoğunluk açılması taraftarı, şimdi bir anket daha sunuyoruz sizlere. 110 Cap serveri ne zaman açalım?

Bizim düşüncemiz mevcut 80 cap serverimizi 90 capa yükselttikten sonra yapmaktı ancak sırf kendi düşüncelerimiz ile hareket etmek istemiyor ve siz değerli oyuncularımızın görüşlerini de değerlendirip dikkate almak istiyoruz.

Sizce 110 Cap serverimizi 90 cap güncellemesinden önce mi açalım (1 veya 1.5 ay sonra gibi) yoksa 90 cap güncellemesinden sonra mı açalım (2.5 veya 3 ay sonra gibi.) ?

Lütfen görüşlerinizi iğnelemeden, laf sokmadan, art niyet gütmeden saygı çerçevesinde belirtiniz. Eleştiri ve önerileri iğnelemeler, suçlamalar, laf sokmalar ve provakasyonlar ile karıştırmayınız. Bunu ayırt edemeyenler yorum yapmasınlar kimseyi cezalandırmak veya kalbini kırmak istemiyorum.

İlginiz ve hassasiyetiniz için teşekkürler.

NOT: 80 Cap serverimizin güncellemeleri ve planları hiç bir şekilde aksamayacaktır, son hızda 80 capın 90 capa yükseltme çalışmalarımız ve yeni etkinlik ekleme çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda oyuncularımızın içi rahat olsun lütfen.

Önce aç , şu an potansiyel oyuncularin hepsi tatil ekimi kasimi beklerseniz geç olabilir.

Son düzenleme:
95-100-105-110 (2 haftada bir 5 cap) böyle gidelim hocam bir ilki başarırız.

Açıkcası ne sizi severim ne o malum 110 cap serveri fakat orda oynayıp eziyeti gördükten sonra birde en azından burayı deniyim diyorum kendi kendime ve bence 90 cap güncellemesinden önce açılmalı :)

En erken 90 cap dan 2 ay sonra açmalısın ki 80 de oynayanların emeğine saygı duymalısın

En erken 90 cap dan 2 ay sonra açmalısın ki 80 de oynayanların emeğine saygı duymalısın

80 Capta oynayanlar gelsinler oylarını kullanıp fikirlerini beyan etsinler, onlara saygı duymasam zaten kendi bildiğimi yapardım. Gördüğünüz üzere birçok kararda sizlere ve oyunculara danışıp hareket ediyoruz. Bizim herkese saygımız var yaptıklarımız da bunun kanıtıdır.

Yine aynı hatayı yapıoyorsunuz. Eskiden 110 cap var iken attınız 120 capı ortaya oyuna tutunamayan çoğunluk 120 çıksın diye oy kullandı bizim bütün emekler gitmişti. şimdide 80 capde o kadar emek verip oynayan adamın emeklerine yazık. Sabit durmasını gerçekten bilmiyorsunuz. Ben bu oylama muhabbeti çıktığı gün oyunu bıraktım. Öz eleştirimdir Saygılarımla..

Yine aynı hatayı yapıoyorsunuz. Eskiden 110 cap var iken attınız 120 capı ortaya oyuna tutunamayan çoğunluk 120 çıksın diye oy kullandı bizim bütün emekler gitmişti. şimdide 80 capde o kadar emek verip oynayan adamın emeklerine yazık. Sabit durmasını gerçekten bilmiyorsunuz. Ben bu oylama muhabbeti çıktığı gün oyunu bıraktım. Öz eleştirimdir Saygılarımla..

Item upgrade sistemi olabilir aslında. 8D set duracak, adam son DG set sox lar ile upgrade edebilecek cüzi bir miktara. Artı da yarıya düşer, Blue'lar gitmez vs. Böylece emekte boşa gitmez. Ne kadar mantıklı tartışılır evet.

abi açılmasa daha iyi olur bu aralar swdeki oyuncu sayısı zaten cok değil diğer sw lere gidenlerde var elindeki oyuncuları bölmek yerine bir yerde tutmalısın baktın işler iyi gidiyor o zaman denersin.

abi açılmasa daha iyi olur bu aralar swdeki oyuncu sayısı zaten cok değil diğer sw lere gidenlerde var elindeki oyuncuları bölmek yerine bir yerde tutmalısın baktın işler iyi gidiyor o zaman denersin.

Hocam yaşıyor muydun sen ? :D

En kısa süre içinde bekliyorum. Umarım 90 cap güncellemesinden sonra olup vize haftalarıma gelmez.

Şahsi, özeleştirimdir. Bu tür oylamalar bence gereksiz. Herkesin fikri ayrıdır. Yani şuan potansiyel ile varolanın bir kıyaslaması oluyor/yapılıyor. Oyunda olan sonra gelsin, oyunu bırakan şimdi gelsin der tabi ki. Bu yüzden şöyle bir eleştri yapabilirim, bu tür işleri kendi aranızda çözmek, bilir kişilerce, etrafınızda olan insanlarla değerlendirmek daha mantıklı. Oyunu ve oyuncuyu ister istemez bölüyorsunuz. Her zaman yeni bir oyun eski oyunun kanını emer. Her defasında bunu gördük, ki bu oyunun kurucularınca değil oyuncularınca yapılan birşey. Ne kadar iyi olursa olsun eski oyun. Şu denklemde ister istemez haksız bir anket sonucu ortaya doğacak, eğer gerçekten bu olayın bilincinde olup ve hâlâ şuan ki mevcut 80 Cap a devam eden oyunculardan sadece birkaç tanesi 90 dan önce gelsin der ancak. Bu durumda az sayıda olan sonra gelsin tarafı oluyor. Benim açımdan etik değil oyunda konuştuğum her kim olursa olsun 110 cap ın gelmesini dahi istemiyordu. 80 CAP ın ayakta kalmasını istiyorsanız ( bu bir tehdit ya da bir uyarı olarak algılanmasın ) 110 açılacaksa 90 güncellemesinden sonra açılmalıdır. Bazı platformlara karşı bir atak olabilir erken açılması ancak şunu da düşünmenizde fayda var, 80 cap ı 3-4 ay idare edebildiler algısı oluşabilir. Yine de herkesin düşüncesine, görüşüne saygım var elbette ben kötü bişey olarak söylemedim. 80 e bende devam etmesem bende erkene alın derdim sonuç olarak.

Dipnot: Acele işe devil karışır. 1 ay 1.5 ay bir server için yeteri kadar bir süre olduğunu zannetmiyorum. Herkes örneğini gördü :)

90 Cap öne çekmenizde fayda olacak gibi gözüküyor.
9 ekim değilde 9 eylül , 1 eylül vs

O degilde okadar private servere basladim son bi kac yilda , hepsi acildiginda lag kesinti dc oluyordu, olmayan yoktu. BP nasil basardi onu bilmiyorum ama cok saglam serverlar cikiyor :D ben de herturlu baslarim

bence yeni serverde tl ile herturlu satis da yasaklanmali ,

Son düzenleme:
Şahsi, özeleştirimdir. Bu tür oylamalar bence gereksiz. Herkesin fikri ayrıdır. Yani şuan potansiyel ile varolanın bir kıyaslaması oluyor/yapılıyor. Oyunda olan sonra gelsin, oyunu bırakan şimdi gelsin der tabi ki. Bu yüzden şöyle bir eleştri yapabilirim, bu tür işleri kendi aranızda çözmek, bilir kişilerce, etrafınızda olan insanlarla değerlendirmek daha mantıklı. Oyunu ve oyuncuyu ister istemez bölüyorsunuz. Her zaman yeni bir oyun eski oyunun kanını emer. Her defasında bunu gördük, ki bu oyunun kurucularınca değil oyuncularınca yapılan birşey. Ne kadar iyi olursa olsun eski oyun. Şu denklemde ister istemez haksız bir anket sonucu ortaya doğacak, eğer gerçekten bu olayın bilincinde olup ve hâlâ şuan ki mevcut 80 Cap a devam eden oyunculardan sadece birkaç tanesi 90 dan önce gelsin der ancak. Bu durumda az sayıda olan sonra gelsin tarafı oluyor. Benim açımdan etik değil oyunda konuştuğum her kim olursa olsun 110 cap ın gelmesini dahi istemiyordu. 80 CAP ın ayakta kalmasını istiyorsanız ( bu bir tehdit ya da bir uyarı olarak algılanmasın ) 110 açılacaksa 90 güncellemesinden sonra açılmalıdır. Bazı platformlara karşı bir atak olabilir erken açılması ancak şunu da düşünmenizde fayda var, 80 cap ı 3-4 ay idare edebildiler algısı oluşabilir. Yine de herkesin düşüncesine, görüşüne saygım var elbette ben kötü bişey olarak söylemedim. 80 e bende devam etmesem bende erkene alın derdim sonuç olarak.

Dipnot: Acele işe devil karışır. 1 ay 1.5 ay bir server için yeteri kadar bir süre olduğunu zannetmiyorum. Herkes örneğini gördü :)

Anket sonucu bağlayıcı değil söylediğiniz gibi biz zaten kendi aramızda değerlendiriyoruz bunları, anketten ziyade gelen yorumları görmek istiyoruz. Belki arada güzel fikirler olur, el elden üstündür sonuçta herşeyi ben bilirim ben yaparım mantığı ile hareket etmek istemiyoruz.

Acele iş yapsak 80 i öne çekerdik ama sorun olabileceğini düşündüğümüz için bunu yapmıyoruz. Mevcut bir serveri yükseltmek yeni bir server açmaktan çok daha zorlu ve sıkıntılıdır, o nedenle 80 cap daha önce belirlenen plana sadık olarak ilerleyecektir.

110 için de bazı düşüncelerimiz var, bugün bir konu açıp gerekli açıklamaları yapacağım fırsat bulursam eğer.

110 acilacaksa mümkünse egy itemler anubis selket vs kesmeden olsun öyle çok zor ve zaman alıyor mümkünse egyler farklı yerlerde olsun :))

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri